Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Naisze tak. Chord qutest to szalenie ciekawy dac.

Może zaimponować atakiem i taką swoistą kontrolą nad muzyką.

Przestrzeń, rytm, atak - dla mnei to jego główne zalety. Precyzja jest duża ale jednocześnie mam wrażenie że do nagrań "the doors" , miles davis,jimmy smith, jimmy mc griff - niestety jest zbyt techniczny i odziera je z takiem "miłej" mgiełki , która według mnie powinna tam być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A ja sie zastanawiam nad M2TECH YOUNG DSD MKII. Ma pilota i wygladem nie straszy jak np Chord :) Do tego jest pre co tez sie moze przydac. Zastanawiam sie jednak na ile lepiej zagra od Gustard Dac X10 ktory to mam w tej chwili podpiety do systemu? 

Ps Czy ktos moze skomentowac jedna rzecz? M2TECH YOUNG DSD MKII ma tylko wyjscia XLR ale wiem ze firma dodaje w komplecie przejscowki Neutrika dzieki ktorym mozemy podlaczyc dac do wzmacniacza po kablach RCA. Jak to dziala w praktyce?

Edytowano przez luckyguliver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo adaptery mają wbudowany tłumik albo w urzadzeniu jest opcja regulowania "poziomu bazowego"

Nie sądzę aby producent dodawał adaptery gdyby pogarszały w znaczący sposób "właściwości soniczne" choć wytrawny audiofil widząc podłączenie , usłyszy zmiany - :)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2019 o 06:45, S4Home napisał:

 

 ...chyba żę używany a poprzedni właściciel sobie je zatrzyma :P

W takim wypadku to 50 ojro z ceny musi zleciec :)

Dnia 10.11.2019 o 10:32, MobyDick napisał:

Z każdego  wyjścia symetrycznego 3-pin można uzyskać sygnał niesymetryczny.Takie wyjście symetryczne zawiera piny pozytywny, negatywny i masę. Pomiędzy Pinami sygnałowymi i masy jest sygnał niesymetryczny.

No i mamy połowę napięcia wyjściowego z tego co daje XLR.

Niestety nie jestem "techniczny" i nic z tego nie rozumiem ale doceniam i dziekuje za wyjasnienie. W tym momencie nasunelo mi sie kolejne pytanie. Czy XLR ktorych uzywamy do polaczenia Dac'a ze wzmacniaczem beda mialy taka sama impedancje jak w wypadku gdybysmy laczli kablami XLR np przedwzmacniacz z koncowka? Gdziesz wyczytalem ze to ma byc 75 Ohm. Prawda to czy mi sie cos pomieszalo?

Dnia 10.11.2019 o 09:55, Fafniak napisał:

 

Nie sądzę aby producent dodawał adaptery gdyby pogarszały w znaczący sposób "właściwości soniczne" 

Tez tak do tego podchodze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, luckyguliver napisał:

Niestety nie jestem "techniczny" i nic z tego nie rozumiem ale doceniam i dziekuje za wyjasnienie. W tym momencie nasunelo mi sie kolejne pytanie. Czy XLR ktorych uzywamy do polaczenia Dac'a ze wzmacniaczem beda mialy taka sama impedancje jak w wypadku gdybysmy laczli kablami XLR np przedwzmacniacz z koncowka? Gdziesz wyczytalem ze to ma byc 75 Ohm. Prawda to czy mi sie cos pomieszalo?

W przypadku kabli elektrycznych cyfrowych istotna jest odpowiednia impedancja falowa przewodu. W przypadku kabli analogowych, gdy impedancja wejściowa jest bardzo duża i dużo mniejsza impedancja wyjściowa źródła, impedancja falowa przewodów nie ma dużego znaczenia. Rezystancja przewodów teoretycznie również jest mało istotna. Jeśli chodzi o to co pisałem wcześniej o XLR, składa się ono z 2 wyjść z których można wyprowadzić sygnał na RCA. Oba te wyjścia miały by przeciwną fazę. Sprowadza się to do tego że bez problemu można uzyskać przejściówkę bez żadnych elementów biernych typu np. rezystor wyprowadzając sygnał na RCA. Połowa układów wyjściowych wtedy nie będzie wykorzystywana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...