Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

38 minut temu, 1Ender napisał:

@MobyDick

A zalety takiego połączenia z przejściówka po xlr? 

Że nie musisz kupować kabla xlr-rca, sygnał i tak jest zdesymetryzowany, tak jak napisał MobyDick połowa sygnału/układów wyj nie będzie wykorzystana.

"Zaletą " takiego rozwiązania, kiedy obok wyj RCA masz XLR, takie wyj przez przejściówkę lub kabel xlr-rca możesz wykorzystać do podłączenia dodatkowego urządzenia np. wzmacniacza słuchawkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

@MobyDick

A zalety takiego połączenia z przejściówka po xlr? 

Podejrzewam że użycie przejściówek z XLR na RCA było spowodowane brakiem miejsca na gniazda RCA z tyłu obudowy, choć tak bywa częściej z osobnymi gniazdami i w sumie w taki sposób powinno być taniej niż z przejściówkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
5 minut temu, MariuszZ napisał:

Teraz się o Topping D90 na forach dyskutuje

Mariusz , ponieważ podczas zmiany sprzętu umknął mi drobny szczegół, że mój nowy pre nie ma dac-a , jestem żywo zainteresowany czymś do 3k. . Ten Topping by się mieścił w budżecie, ale  nie widzę by była dystrybucja w Polsce. Myślę o Heglu25. A może jakieś inne sugestie , skłaniam się raczej w używkę ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kubakk napisał:

tak się ludzie sami "nakręcają".

Ja nikogo nie nakręcam. Czytam, analizuję i czasami coś sam kupię. Forum, które zalinkowałem to raczej dla użytkowników o wrażliwości technicznej jest. Podają dane sprzętów zmierzone, a nie tylko osłuchane. Wiadomo, że nie każdy przeźroczysty DAC będzie każdemu pasował. Niektórzy wolą zniekształcony dźwięk 😉 Nowa kość AKM ma potencjał i może trzeba poczekać jeszcze na lepszą implementację ale Topping mimo tanio brzmiącej nazwy jest w tym dobry co potwierdzają jego produkty. 

31 minut temu, tomek4446 napisał:

Myślę o Heglu25.

Nie słyszałem Hegla ale to renomowana firma i można chyba w ciemno brać. Jest jeszcze na nowej kości Gustard wart rozważenia. Ja na Twoim miejscu Tomku poczekałbym jeszcze ale polowałbym na najnowsze rozwiązania układowe. Topping znowym AKM moim zdaniem na dzień dzisiejszy oferuje bardzo dużo za tą kasę.

6 minut temu, Fafniak napisał:

Ja chyba jednak wezmę nowe RME ADI 2

Też bym brał bo ma korektor, którego mi brakuje przy cichym słuchaniu ale kosztuje sporo więc mogę się tylko obliznąć 😉 Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fafniak napisał:

Ja chyba jednak wezmę nowe RME ADI 2

Fafniak, wtedy będziesz mieć prawie taki sam korektor jak jest w Roon 😉. I inne bajery. Zresztą znasz już ten DAC nieco.

 

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Też bym brał bo ma korektor, którego mi brakuje przy cichym słuchaniu ale kosztuje sporo więc mogę się tylko obliznąć

Mariusz, w RME poza korektorem jest świetna opcja loudness. Sam ustawiasz od jakiej wartości zacznie działać i jak mocno ma "podbijać" co tam chcesz. Bardzo użyteczne przy cichym słuchaniu.

Poza tym widzę, że ten Topping D90 kosztuje 700 dolarów. Więc nie wiem czy to taka duża różnica w cenie do RME.  

Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, 1Ender napisał:

weź ten na próbę. Full wypas + dedykowany zasilacz.

Dedykowany zasilacz w Nostromo Wolf2 - ale jaki jest ten zasilacz? Bo w opisie aukcji jest tylko "Standardowy zasilacz sieciowy".

W niewiele wyższej cenie (mieścisz się w zakładanej kwocie) masz udanego Audiolaba M-DAC, gdzie zamiast Wolfsona jest ES9018 Sabre oraz większą uniwersalność i sterowanie pilotem (może być używany jako przedwzmacniacz):
pięć wejść cyfrowych - dwa elektryczne S/PDIF (24/192), dwa optyczne TOSLINK (24/96) i jedno asynchroniczne USB (24/96). Do tego dwa wyjścia cyfrowe - optyczne i elektryczne, a wśród wyjść analogowych poza RCA jest jeszcze zbalansowane XLR (przetwornik jest w pełni zbalansowany).
 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę, że ten Nostromo ma kondy Nichicona KA takie jak zamówiłem do upgradu wzmaka tylko zastanawiam się co one tam robią? Bo to kondensatory przeznaczone są do pracy w wyższych temperaturach (105C) ale o gorszych parametrach niż np. Nichicon Muse KZ. Może twórcy projektował i składali Nostromo trochę "na ucho" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...