Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Mówimy o tym ? Bo widzę jeszcze model M+

Tak, pisałem o pierwszej wersji "M-DAC", bo nowsza wersja czyli M-DAC +" rzadko się pojawia jako używany.
"plus" ma lepsze parametry dla wszystkich wejść cyfrowych oraz zasilacz w środku (podpinasz zwykły kabel EIC), a nie na zewnątrz (jak w pierwszej wersji). Tak właściwie to trudno powiedzieć jakie rozwiązanie jest lepsze: zasilacz zewnętrzny zapewne mniej sieje zakłóceniami i  możesz go wymienić na lepszy - np. Tomanka, natomiast w przypadku "Plusa" masz o jedną skrzyneczkę mniej i możliwość żonglowania kablami zasilającymi.
Niestety nadal brak jest wejścia USB typu "A" do obsługi pamięci zewnętrznych (dyski i pamięci pendrive). Zgodnie z opisami USB typu A w "Plusie"  służy do obsługi urządzeń Apple (nie dam za to głowy głowy -  to informacje od sprzedawców).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Chyba będę szukał oferty z nisko kosztowym kredytem

W dzisiejszych czasach to nie problem. Sam brałem zakupy na raty bez dodatkowych kosztów ale później trzeba liczyć się z nękaniem i namawianiem na kolejne kredyty ale już kosztowniejsze, z prowizjami i odsetkami, chyba że skusisz się konto założyć to i owszem coś jeszcze dadzą bez prowizji. Ja już w dwóch bankach limit dobroci wyczerpałem ale ofert jest dużo więcej 😉 Nowy system? Nikon Z czy jeszcze lepszy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24 grudnia 2019 o 10:07, MariuszZ napisał:

Nowy system? Nikon Z czy jeszcze lepszy?

Bardzo liczyłem że nikon wchodząc w lepsze opcje filmowania pójdzie droga która wydawała mi się logiczniejsza, czyli zmieni budowę szkieł i umieści nieskończoność tam gdzie cały (no prawie cały) świat filmowy. Niestety postanowił utrzymać dotychczasowy sposób . Niestety.... Mając system nikona miałbym miękkie wejście w bezlusterkowca.

Wchodzę w Soniaka. Na razie kupiłem sprzęt do gimbala, czyli puszkę aps-c + małe szkla

Jak pozbędę się reszty gratów nikona to do zdjęć kupię żony a7r III

@JohnDoe dzięki popatrzę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Szanowni Koledzy - proszę!

To było zwyczajne pytanie o odczucia użytkownika, jeśli taki sie znajdzie. Ja zdaję sobie sprawe, że pewnie Koledzy używacie dużo lepszych urządzeń i kość Burr brown zastosowana w tym urządzeniu nie jest ostatnim krzykiem techniki i daleko jej do Sabre. Jednak jakościowo jest porównywana z Wolfsonem, który ma dość dobre opinie. Dlatego właśnie pytam o opinie o jej działaniu w takim właśnie otoczeniu. A nie mam wątpliwości, że będzie lepszym rozwiazaniem niż używany dotąd przeze mnie MF VDac II.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Advance Acoustic -Xpreamp nie wypowiem się bo go nie znam. Jednak co do brzmienia DAC-ów opartych o chipy Sabre i Burr Brown to nie zgodzę się ze każdy wybierze zawsze jeden z tych typów. To bardziej kwestia własnych preferencji. I tego jak będzie taki DAC pasował do posiadanego sprzętu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2019 o 09:37, Rega napisał:

Ależ Szanowni Koledzy - proszę!

To było zwyczajne pytanie o odczucia użytkownika, jeśli taki sie znajdzie. Ja zdaję sobie sprawe, że pewnie Koledzy używacie dużo lepszych urządzeń i kość Burr brown zastosowana w tym urządzeniu nie jest ostatnim krzykiem techniki i daleko jej do Sabre. Jednak jakościowo jest porównywana z Wolfsonem, który ma dość dobre opinie. Dlatego właśnie pytam o opinie o jej działaniu w takim właśnie otoczeniu. A nie mam wątpliwości, że będzie lepszym rozwiazaniem niż używany dotąd przeze mnie MF VDac II.

Kto i gdzie porównuje dane kości?

Jedyne porównanie co można zrobić to jaka częstotliwość przetwarza to wszystko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze umknął Ci pewien aspekt. Roman usunął posty dotyczące obiekcji co do tego że to preamp z wbudowanym DAC-iem a nie DAC i preamp w jednym. Po czym dowiedziałem się żebym nie uczył ojca dzieci robić ( tak jakby wszyscy ojcowie wiedzieli jak to dobrze zrobić ) 🤐 . To zapytanie było po całej tej hecy. Bo chyba nikt tu nie zna Advance Acoustic Xpreamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home - jeśli  nie zauważyłeś to ja zadałem pytanie o odczucia użytkowników całego urządzenia (jeśli tacy się znajdą), a nie jedynie kości znajdującej się wewnątrz. I jeśli nie masz nic do powiedzenia to prosze Cię - nie zabieraj głosu. Chwalisz swoje produkty, to przy tym pozostań. Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować bo jak zauważyłem Twoja prawda jest ,,najmojsza,,

A poza tym to po uzyskanych od Was Koledzy odpowiedziach, już żałuję że zadałem pytanie. Żadnej odpowiedzi i pretensje nie wiadomo o co oraz udowadnianie że jeśli w preampie jest wbudowany DAC to nie są to dwa urządzenia w jednej obudowie. Jakby to miało jakieś diametralne znaczenie. To tzw kłótnia o skórkę z gó... . Komu to służy? Chyba nikomu.

@MobyDick- masz obiekcje co do moich umiejętności ojcowskich? Moje dzieci mają już po ok 40 lat. Ile mają Twoje? Myślałem, że już wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy  w wiadomościach prywatnych, ale widzę że Ty dalej brniesz w niepotrzebne sprawy które są zupełnie bez znaczenia. Jeśli tak lubisz to Twoja sprawa. Ja już nie zabiore głosu w tej sprawie. Pozdrawiam i życze pomyślności w Nowym Roku.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak - no ja też nie wiem o co chodzi. Zapytałem  Kolegów czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym urządzeniem i jeśli tak to gdyby mógł to aby sie podzielił odczuciami. I ..... . No właśnie. Też nie rozumiem reakcji. Już nawet chyba nie chcę aby ktokolwiek odpowiadał. Mam dość tej całej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę iż coraz bardziej robi się tutaj klimat jak AS , ktoś zadaje pytanie , są może 2 odpowiedzi w temacie a 10 to jakieś spory 2 osób kto jest mądrzejszy :D  Przez co średnio chce się cokolwiek pisać.

Co do kości dac , to z czasem zauważam iż nie ma ona aż tak dużego znaczenia , są grubaśne sprzęty z niepopularnymi kośćmi ,jednak osoba projektująca wiedziała co chce osiągnąć i to osiągnęła.

A i tak podobno najlepsze są drabinki r2r czy jak to się zwie , tylko też musi być szpec co to ogarnie elegancko po całości. Przykłady chociażby chord , audio gd , denafrips

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak-  kiedy minie już świąteczny szczyt odwiedzinowy i będe mógł spokojnie podłączyć to ustrojstwo i pokombinowac na wszystkie sposoby to na pewno coś tam napiszę.  Zarówno o pracy pre, jak i o działaniu funkcji DAC. A swoją drogą jeśli kogoś interesuje to będe miał do sprzedania prosty, ale nienajgorszy DAC Musical Fidlity VDac II za niewielkie pieniądze. Dodatkowo w cenie, zaopatrzony w dużo wiekszy i lepszy zasilacz niż dostarczany fabrycznie. Jeśli ktoś z Kolegów zainteresowany to proszę o informację w wiadomościach prywatnych.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam patologiczną potrzebę wydania pieniędzy :)

 

Czy znajdę DAC'a w ludzkiej cenie, do którego jednocześnie podłączę:

1. MiniPC - USB (uwaga: macOS)

2. Chromecast Audio - minitoslink - toslink

3. TV - toslink (chyba niekoniecznie wymagane, TV na upartego może zostać podłączony światłem bezpośrednio do A-S701)

... i dalej analogiem do A-S701.

 

Cambridge Audio DacMagic Plus?

 

Chciałym jedno urządzenie obok NP-S303, które ogarnie mi resztę "źródeł" w salonie. Najlepiej jeszcze z zapasem w postaci wolnych inputów na przyszłość :D

Jednocześnie - czy taki DAC "zagra" uczciwie "lepiej", niż NP-S303?

 

Pozdrawiam,

Daniel

 

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...