Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

@sthEn  taki zestaw obsłuży maca. Możesz wypróbować w terminie do 14 dni od daty zakupu i jak nie będzie pasować odesłać. 

http://nostromo.audio/pl/zestawy/55-zestaw-promocyjny-rozszerzony-wolf-2-konwerter-zasilacz-12v-5v.html

Jest też dac Wolf w wersji premium, możesz zapytać ile by kosztował w zestawie z zasilaczem i konwenterem.

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/34-dac-nostromo-wolf-2-wersja-limitowana.html

O chromecastach można poczytać w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio. Również jest informacja jak podłączyć. Post #118, strona 5.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio DacMagic Plus kupisz w cenie poniżej 2 tyś. Większość  DACów i w tym również tych tańszych z wejściem USB bez problemu współpracuje z OS-ami. Chromecast Audio ma wprawdzie gniazdo minitoslink, jednak kabel z drugiej strony zwykle będzie miał jego normalną wersję. Nie jest do tego potrzebny DAC z wejściem w postaci wejścia optycznego jack 3,5 mm. Jeśli piszesz w tym temacie to chyba oczekujesz czegoś droższego niż 2 tyś zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfy z nostromo widziałem, i osobiście całym sercem byłbym za, jednak... żona i tak już mi na dużo pozwala, i nie będę testował jej cierpliwości :D Musi być to jeden klocek.

Będę się chyba zastanawiał nad Topping D70 na AK4497.

Jako źródło NP-S303, PC, Chromecast Audio. 

Z czasem zastąpiłbym Yamahę / Chromecasta malinką z digi+ pro.... 

 

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niedawno wymieniłem Nostromo Wolfa 1 z konwerterem i zewnętrznym zasilaniem na Toppinga D70 i jest znacznie lepiej. Jeden sprzęt zajmuje mniej miejsca, mniej kabli. Obsługuje DSD, jakość dźwięku znacząco lepsza. Mogę spokojnie polecić.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcama nie miałem, natomiast D70 przez 2 tygodnie testowałem i jestem pod wrażeniem. Wszystkie pasma zszyte, bardzo ładne liniowe granie z czarnym tłem, za te pieniądze to bardzo udany DAC.

Nie został u mnie, bo z Vincentem 237 był trochę "ociężały"-za dużo dociążenia.

Ponoć D90  ma więcej wigoru ale czekam aż pojawi się w naszych sklepach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką małą zagwozdkę mam ...

Szukam dacostreamera z opcją regulowania głośności :) Ewentualnie brak streamera dopuszczam. 

Must have :  XLR out , Tidal zintegrowany , 1xopt in , 1 albo 2xcoax in , regulacja głośności 

Miło by było : MQA , HDMI in , pilot

Tak patrząc po rynku , to wychodzi na to że idealny by był JFeng UDS-3 , tylko cena powinna być w PLN a nie $ :) Czy ktoś zna jakieś podobne urządzenie , tylko z troche mniejszą ceną ? 

Idąc dalej , z pewnymi kompromosami ( streaming , XLR ) mamy : NFB 10.32  , Toppingi 70 i 90 , Teac NT 505 ( cena :( ) , WXC-50 . W opcji budżet SMSL SU8 

Właśnie , budżet w okolicach 2 tys , dopuszczam jak najbardziej używki. 

Ktoś, coś ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2020 o 16:59, MariuszZ napisał:

Może Cocktail audio N15D? Nie ma xlr, hdmi. Sam się zastanawiam czy się nada. Fajnie by ktoś z użytkowników coś skrobnął 😉

Kilka słów o Cocktail Audio N15D. Posiadam urzadzenie od 3 miesięcy. Gra z Naimem 5SI oraz Bowersami 706S2. Wczesniej jako DAC wykorzystalem Topping D30. O wrazeniach dzwiekowych trudno mi pisac. Na pewno pojawilo sie wiecej detali oraz przestrzeni w muzyce. Jak na moje ucho gra to bardzo dobrze w muzyce szybiej, zywiolowej. Rownie dobrze daje sobie rade w muzyce spokojnej gdzie licza sie detale.

Wiekszosc opinii, ktore znalazlem potwierdzaly, ze brzmieniowo jest to zaskakujaco dobry wybor (w tym video autor twierdzi, ze jest to urzadzenie do zestawu w klasie 2, co wg. autora oznacza system do 4k euro choc daje nawet rade w systemie klasy 1 - 30K euro)

Wykonanie stoi na wysokim poziomie - calosc zamknieta jest w metalowej, zwartej, dosc ciezkiej obudowie. Gniazda wygladaja solidnie. Nie ma XLR. Mozne uzyc innego kabla zasilajacego niz dostarczony jesli ktos czuje potrzebe.

Na uwage zasluguje wszechstronnosc N15D:
- moze byc uzyte wylacznie jako zrodlo (serwisy streamingowe, NAS po sieci przez DLNA/UPNP lub kablem przez USB 3.0) i byc podlaczone do dodatkowego DACa przez zlacze optyczne lub koaksjalne;
- moze rowniez pelnic role samodzielnego DACa i odbierac sygnal od zewnetrznego zrodla z pomoca USB 2.0 audio;
- z zainstalowanym twardym dyskiem staje sie samowystarczalnym zrodlem, na ktore wrzucamy pliki i przez wbudowany DAC podlaczamy bezposrednio do wzmacniacza.

W internecie mozna znalezc sporo niepochlebnych opinii o aplikacji mobilnej. Dotyczy to glownie starej wersji. Pod koniec roku Novatron wypuscil nowa wersje - MusicX Neo, ktora dziala o niebo lepiej. Nie jest to moze aplikacja idealna i doszlifowana w kazdym calu (jak Bluesound Node2) jednak jest wszystko co potrzeba. Obsluga serwisow streamingowych dziala zadowolajaco - ja sprawdzalem Deezera w formacie HiFi. Co ciekawe jako jedyna ze znanych mi aplikacji (Bluesoud, Yamaha Musiccast) pozwalajaca na "skakanie" po granym utworze do przodu lub tylu. To sie bardzo przydaje przy odsluchu audiobookow czy audiocastow. Sprawdzalem rowniez obsluge przez DLNA (jako klient lub serwer) - zadnych problemow. Moze pracowac jako koncowka Roona lecz tego nie sprawdzalem.


Dla mnie najwiekszym atutem N15D jest mozliwosc instalacji twardego dysku (2.5 cala) przez co w jednym pudelku mam cala zgromadzona dyskografie, po ktorej bardzo sprawnie moge nawigowac. Pliki wgrywamy przez FTP lub SMB.

Na koniec kilka wad:
- szkoda, ze N15D nie wyprowadza sygnalu przez USB 2.0 Audio do zewnetrznego DACa; mamy tylko wyjscie koaksjalne lub optyczne;
- po zainstalowaniu dysku twardego, urzadzenie nalezy wylaczac z poziomu aplikacji mobilnej (mimo ze jest przycisk on/off na obudowie) - w innym wypadku mozemy stracic integralnosc danych;
- w trybie bez podlaczonego dysku twardego sterowanie odbywa sie wylaczenie przez aplikacje mobilna; z dyskiem twardym zyskujemy sterowanie z przegladarki na komputerze;
- nowa wersja aplikacji mobilnej (wskazane) dziala dopiero na Androidzie 7.0 Nougat

Ogolnie urzadzenie moge polecic. Niestety widze, ze cena drastycznie skoczyla do 2800 PLN. W grudniu kupowalem za 1900 PLN.

Dla zainteresowanych dwa linki:
- The Hans Beekhuyzen Channel
- Recenzja z pisma Hi-Fi (dotyczy starszej wersji)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lechique napisał:

Kilka słów o Cocktail Audio N15D

Fajna recka. Dzięki 👍

Zastanawiam się na zakupem. W grę wchodzą jeszcze  NuPrime Omnia WR-1 ze względu na wbudowany korektor i Pro-Ject Stream Box S2 Ultra ale cena jeszcze za wysoka ;) Aries Mini może ale musiałbym IOSa mieć, a to kolejny wydatek. 

Ciekawe czy poza cechami użytkowymi można mówić o lepszej jakości dźwięku porównując na przykład do tego z Chromecasta Audio po optyku?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2019 o 17:52, Traper napisał:

A może ktoś z Was używa ,używał DAC 50 Accuphase ?Zastanawiam się nad zakupem .Niewątpliwa wygoda i oszczędność ( brak kabla sieciowego)też przemawia za takim zakupem .Tylko jak z dźwiękiem ?Podobno siedzą tam takie same kości jak w najnowszym cd Accuphase E 430 ,taką informacje uzyskałem.Może ktoś ,coś napisze,Będę wdzięczny .

Pozdrawiam.

Ps, a może coś innego w cenie do 4 tys.

 

Próbowałem 50ki z moim e-470 , krew z prawego i potem lewego ucha , porażka , zmieniłem na DC-37 , rewelacja , od roku krwawięń brak:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kite2 napisał:

Próbowałem 50ki z moim e-470 , krew z prawego i potem lewego ucha , porażka , zmieniłem na DC-37 , rewelacja , od roku krwawięń brak:-)

Zazwyczaj zewnętrzne DAC'e są lepsze od karty DAC w podobnej cenie i Accuphase nie jest tu wyjątkiem (nawet uwzględniając koszt koniecznego okablowania między urządzeniami, bo przy karcie to nie występuje). Nie wspominając o tym, że trzeba mieć jeszcze wzmacniacz (albo CD) tej firmy by taką kartę zainstalować.

A co do tego, że "krew z uszu", to może nie aż tak źle. Po prostu można lepiej i taniej niż DAC-50 (oraz wcześniejsze wersje, czyli DAC-10/20/30/40), ale jak ktoś ma pieniądze i nie chce mieć dodatkowego pudełka to takie karty rozszerzeń mają sens. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tego wewnętrznego DACa Accu nie znam. ale zgadzam się z RoRo. Instalując urządzenie wewnątrz producent wie że go nie widać. Płaci się za design i minimalizm. Osobne urzadzenia są po prostu lepsze niż wszelkiego rodzaju karty rozszerzeń czy seryjne DACi wewnątrz urządzeń.

Zewnętrzny:-) , i zdecydowanie potwierdzam jw. , tylko nie rozumiem polityki Accu , po co proponują budżetowy wewnętrzny skoro to porażka???:-)

7.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kite2 napisał:

Zewnętrzny:-) , i zdecydowanie potwierdzam jw. , tylko nie rozumiem polityki Accu , po co proponują budżetowy wewnętrzny skoro to porażka???:-)

Bo jest wewnatrz. 50% osób go nie posłucha jak kupuje tylko zaufa sprzedawcy a kolejne 40% zwróci uwagę na to że jest w środku i to im się "podoba". Accu o tym wie. Nie tylko oni zresztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...