Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Różnie o DAC-ach wypowiadają się audiofile i melomani. Ale mnie przekonuje twórca Wolf-a 2 p. Marek Kowzan" "Jedne z częściej zadawanych pytań przez klientów dotyczą barwy – na przykład, czy mój DAC „dociąża dół”, , albo czy „rozjaśnia górę”. Z odpowiedzią na to pytanie mam problem. Bo robię wszystko tak, aby właśnie tak się nie działo, moim głównym celem jest to, aby mój sprzęt nic nie wnosił od siebie do słuchanej muzyki. Jego głównym zadaniem jest, aby właśnie niczego nie ograniczał, pozwolił usłyszeć wszystko to, co przekazuje artysta, niczego nie zawężając." A zatem czy DAC ma coś dodawać i budować scenę czy ma nic nie dodawać do utworu i tylko jak najwierniej go przekazać ? Ot, to jest pytanie. A stoję przed wyborem jakiegoś DAC-a do mojego zestawu. Vincent SV-500 i Tannoy'e Revolution XT6F. Za transport z sieci będzie służyła Yamaha WXC-50 oraz Yamaha CD-S700. Tak sobie oglądam tego Wolfa 2 i się nad nim zastanawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde .. nie wiem i dlatego pytam o tego DAC-a. Bo to robota raczej ręczna i jednostkowa niż masówka. Może ktoś kto się zna potrafi to ocenić pod kątem technologii ? https://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/34-dac-nostromo-wolf-2-wersja-limitowana.html

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hlary napisał:

Kurde .. nie wiem i dlatego pytam o tego DAC-a. Bo to robota raczej ręczna i jednostkowa niż masówka. Może ktoś kto się zna potrafi to ocenić pod kątem technologii ? https://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/34-dac-nostromo-wolf-2-wersja-limitowana.html

Miałem ten model z zasilaczem dedykowanym na testach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ten M-DAC+ bardzo fajnie mi gra. Jestem zadowolony. W końcu mam zestaw mniej więcej (bardziej więcej) zgrany cenowo i jakościowo. Aby wejść na wyższy poziom to trzeba by wymieniać wszystkie elementy zestawu, a to kwota wow ... teraz to dziesiątków tysięcy. Jak patrzę na ten rynek audio to najważniejsze, aby zestaw był mniej więcej na jednym poziomie. Jeden słabszy element obniża jakość całego systemu. W każdym razie cały system u mnie jest kompletny. Może i coś by można wymienić na lepsze, ale na razie nie ma potrzeby.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizator - nagrania

Nie Producent sprzętu.

To po co te wywody na początku o liniowości i podejściu przez niektórych producentów. 

Gra i mi  pasuje to kupuję 😁. Takie dorabianie ideologi do swoich wyborów i na koniec kupno czegoś innego i jeszcze zazwyczaj bez odsłuchu. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś Gustard X16. Pomiarowo wyglądał zachęcająco. MQA po coaxialu i optyku było motywujące, żeby zostać "królikiem doświadczalnym" :)

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/gustard-x16-balanced-mqa-dac-review.17419/#js-post-564093

Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Edytowano przez ormats
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...