Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

RME ADI-2 DAC ma tylko wejścia cyfrowe, nie ma analogowych i nie da się go używać jako samego analogowego pre.

Wszelkie regulacje dźwięku (Vol, EQ, Treble/Bass itp) odbywają się w nim w domenie cyfrowej i są dostępne zawsze. 

Nawet nie wiem jak w tym DACu jest skonstruowana sekcja analogowa i gdzie tam jest pre. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Ale ten Atoll to między innymi DAC czyli jak bezpośrednio to było podłączone do czego? Pzdr

Skrót myślowy. Chodziło mi o to ,że Atoll chyba STA200 był połączony przez RCA , korzystał z wybudowanego a nie wychodził na zewnętrznego Daca. Jestem pod wrażeniem bo to nie najnowszy sprzęt a grał świetnie i obsługiwało się go z iPada przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wyjaśnia ze to SDA myślałem że ST 😉. Pzdr

41 minut temu, JohnDoe napisał:

RME ADI-2 DAC ma tylko wejścia cyfrowe, nie ma analogowych i nie da się go używać jako samego analogowego pre. 

Raczej większość tak ma choć mój obecny St200 Atolla posiada 2 wejścia RCA, wcześniejszy SM6 nie posiadał tak jak RME. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
22 godziny temu, Tenfilip napisał:

Przecież MQA to flac  44.1/48khz z dodatkowymi danymi. 

http://hd-opinie.pl/9940,aktualnosci,pierwszy-z-producentow-audio-mowi-mqa-pas.html

https://antyweb.pl/hi-res-i-formaty-geste-lepsza-jakosc-czy-audiovoodoo/

Ściema jak elektryczna homeopatia. W lekach placebo daje też efekt u pacjenta. Już czuje się lepiej. tak działa MQA. Ludzie już czują się lepiej.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hlary napisał:

http://hd-opinie.pl/9940,aktualnosci,pierwszy-z-producentow-audio-mowi-mqa-pas.html

Ściema jak elektryczna homeopatia. W lekach placebo daje też efekt u pacjenta. Już czuje się lepiej. tak działa MQA. Ludzie już czują się lepiej.

To jakiś bełkot, ciężko to przeczytać. Możesz proszę powiedzieć, co konkretnie się nie zgadza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) „nigdy nie udało nam się stwierdzić jakiejkolwiek przewagi, progresu jakościowego w przypadku MQA, co więcej – nie udało się osiągnąć zapowiadanego, czy reklamowanego poziomu „jakości studyjnej”… wręcz przeciwnie, to rozwiązanie rozmija się z naszymi standardami, naszym podejściem do projektowania sprzętu audio”

2) co więcej, sami twórcy MQA przyznali (przyciśnięci do muru), że de facto nikt nie zrobił obiektywnych pomiarów, empirycznie nie dowiódł -mierząc- wyższości origami nad obecnymi na rynku sposobami zapisu i dystrubucji muzyki. Sumując, za dużo hype, za dużo agresywnego marketingu, dodatkowo niemałe pieniądze, które ktoś chce zarobić, niczego konkretnego nie oferując w zamian

3) Aby poczuć, jak smakuje muzyka Hi-Res wystarczy stosunkowo prosty zestaw za +- 500-1000 zł (zakładając, że słuchamy muzyki z PC lub smartfona) oraz muzyka w odpowiednio dobrej jakości. Mity o niesamowitej jakości 192kHz/24-bity możemy włożyć między bajki, gdyż to inne elementy odgrywają kluczową rolę w kwestii jakości muzyki. Najważniejsze z nich to jakość oryginalnego dźwięku, a także mastering opracowany z myślą o dobrym sprzęcie audio, nie słuchawkach za 10zł. Niestety obecnie ciężko znaleźć dobrej jakości materiał, gdyż zewsząd zalewa nas streaming, remastery starych albumów, a także kiepskiej jakości dźwięk z obecnych płyt CD

4) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do doświadczonych znawców tematu audio.

Otóż jestem posiadaczem wzmacniacza Magnat 780 do słuchania muzyki używam DVD Onkyo oraz TIDAL w tej lepszej jakość chyba to się nazywa masters. TIDAL mam zainstalowany na telefonie samsung note3 i połączony Bluetoothem ze wzmacniaczem. Ostatnio zrobiłem mały test i odtwarzałem ten sam utwór z DVD oraz Tidala i efekt był taki, że CD dawało lepszą jakość dzwięku. Dźwięk był głośniejszy, bardziej przestrzenny i czuć było dużą różnicę. Zrobiłem mały eksperyment i telefon podłączyłem kablem USB i  specjalnym adapterem samsunga do gniazda USB ( to wejście drukarkowe we wzmacniaczu) i okazało się, że jakość dźwięku poprawiła się i to znacznie. I teraz moje pytanie, czy kupując odtwarzacz sieciowy Magnat 730 zyskam jeszcze na jakości dźwięku? Czy jest inny np tańszy sposób by poprawić dźwięk z TIDAL bez konieczności inwestowania w drogi odtwarzacz sieciowy? Podłączenie kablem USB telefonu ze wzmacniaczem jest o tyle kłopotliwe, że bateria dość szybko pada no i szukanie czy też sterowanie utworami jest mało komfortowe bo kabel USB ogranicza "zasięg" trzeba po prostu podejść do sprzętu. Proszę o jakieś rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JackLodz  ,     kupując streamer sieciowy z pewnością zyskasz na jakości względem Bluetooth. Najtańszym streamerem jest Chromecast Audio ale nowy już ciężko dostępny, można kupić używkę.  Co do odtwarzacza sieciowego Magnat - nie znam go. Jeśli cenisz wygodę użytkowania to zainteresuj się streamerem Node 2i - ten ma jedną z lepszych aplikacji (BluOS) do obsługi serwisów typu Tidal i plików własnych / wątpię aby Magnat miał fajniejszy  interfejs do obsługi. 

Tutaj jest wątek o DAC'ach i to chyba nie na temat trochę. Tobie nie jest potrzebny DAC bo zdaje się masz w swoim wzmacniaczu?  Popatrz w wątkach o streamerach sieciowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiało mnie to takie bardzo...autorytatywne stwierdzenie że z telewizora sygnał cyfrowy jest słabej jakości.

Czy jednak nie jest tak że zależy to bardziej od dostarczonego do telewizora sygnału? Moja stara plazma panasonica ma że tak powiem dwa  oblicza, zależne właśnie od dostarczonego sygnału. Faktem jest ze współczesne telewizory oferują taką liczbę "ulepszeń" że może i obróbka sygnału jest w to wpleciona ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...