Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

7 minut temu, HQ150 napisał:

Po co Ci przetwornik cyfrowo-analogowy skoro do wzmaka wpinasz go wejściem cyfrowym, czyli wcale nie korzystasz z niego jako przetwornika cyfrowo-analogowego?!

Tak jak pisałem często korzystam z bluetooth w telefonie korzystając z kodeka LDAC i xduoo xq-50 pro jest odbiornikiem bluetooth który jest wpięty do wzmaka coaxialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się Ci wytłumaczyć o co kolegom z postów powyżej chodziło: przetwornik cyfrowo analogowy jak sama nazwa wskazuje "przerabia" dźwięk cyfrowy na analogowy. Dlatego z zasady wpuszczasz dźwięk wejściami cyfrowymi np: coaxem lub optykiem, dźwięk zostaje przetworzony na analog i wychodzi z przetwornika wyjściami analogowymi do wzmacniacza np: RCA lub XLR. 

 

Edytowano przez karolkos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Witam wszystkich forumowiczów mam zagwozdkę może mi ktoś mądry pomorze. Otóż mam podłączony przetwornik cyfrowo analogowy xduoo xq-50 pro do Denon PMA-1600NE coaxialnie. Generalnie przetwornik służy mi aby słuchać muzyki przez bluetooth za pomocą kodeka LDAC. Chciałem zmienić ten przetwornik na  Topping D50 ale nie wiem czy to dobra zamiana ponieważ musiał bym Topping D50 podłączyć przez rca które są przecież analogowym wyjściem i zastanawiam się czy lepszego dźwięku mimo wszystko nie uzyskam prze coaxialne podłączenie do xduoo xq-50 pro. Co sadzicie ? Może podłączając s20+ przez usb otg do usb Topping D50 to będzie to. A może jest jakaś fajna alternatywa w cenie Toppinga z wyjściem coaxialnym. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Ale do przetwornika podłączasz urządzenia wejściem coaxialnym (cyfrowo). W tym przetworniku następuje zmiana sygnału na dźwięk analogowy i dlatego z przetwornika wychodzi się kablem rca (cinch) do wzmacniacza. Bo taki jest sens przetwornika. Jeżeli ty z przetwornika wychodzisz coaxialem do wzmacniacza to wtedy to jest bez sensu. Bowiem twój przetwornik jest absolutnie zbędnym urządzeniem. Dźwięk cyfrowy wchodzi do twojego przetwornika xduoo xq-50 pro i wychodzi z niego cyfrowo. Ha ha ha. Wtedy ten dźwięk cyfrowy jest przetwarzany przez wbudowany w Denona przetwornik. To po co ci zewnętrzny przetwornik xduoo ? No, absurd totalny.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dariusz Urbaniak napisał:

@Fafniak w poście pisałem że właśnie chce wymienić xDuoo XQ-50 na coś innego czyli go posiadam a Topping BC3 zwróć uwagę ma wyjście optyczne które ma niższe parametry niż coaxialne ale dziękuję możne ktoś poda coś naprawdę fajnego poleci.

Ale jak posiadasz odbiornik BT to po cholerę chcesz go wymieniać na cos innego? 

Nie kumam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin no właśnie zastanawiam się bo Topping D50s ma fajne opcje ale nie wiem czy za te funkcje "umierać' kupując go i podłączając go przez rca i czy nie lepiej zostać przy xDuoo XQ-50 pro który ma wyjście coaxialne i DAC w denonie końcowo go obrobi z sygnału bluetooth z S20+ kodek LDAC. o taką poradę piszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowie. Trzeba by samemu posłuchać i porównać. Xduo to niegłupie urządzenie i może być nawet na jego korzyść. Co do samego daca. Ja słuchałem Toppinga D50 bez S i mi nie siadł. Mam teraz E30 i jest dla mnie przyjemniejszy (chip Akm zamiast Sabre) ale nie ma blututu 

Może weź wypożycz toppinga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dariusz Urbaniak napisał:

@marcinmarcin pytanie moje tyczy się czy lepiej podłączyć analogowo do denona czy cyfrowo coaxialnie. Co będzie lepiej brzmiało bo różnica w cenie miedzy DACami jest spora.

 

28 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nikt Ci nie odpowie. Trzeba by samemu posłuchać i porównać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Że daca wpinasz do wejścia analogowego a nie do 2 daca (choćby wbudowanego we wzmacniacz) 

Ja też nie rozumiem o co facetowi chodzi. Sygnał wchodzi cyfrowy do dac-a wychodzi dalej cyfrowy do wzmacniacza z dac-iem. I zastanawiają się czy lepszy optyk czy coaxialne. Ale to jest bez sensu. Sprzedaj swojego dac-a i nie kupuj żadnego dac-a, a dźwięk cyfrowy podłącz bezpośrednio do Danona. Będzie na to samo i taniej. I lepiej, bo tor jest krótszy.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...