Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

1 godzinę temu, Dariusz Urbaniak napisał:

@hlary bez obrazy ale przeczytaj ze zroumieniem to nie boli, no ale wiem obrazisz się i będzie foch zamiast przeczytania ze zrozumieniem i fachowo doradzić taka nasza przywara narodowa 😀

Nie obrażam się. Czytam i dalej chyba nie rozumiesz. 

Cytuję Ciebie :

"Otóż mam podłączony przetwornik cyfrowo analogowy xduoo xq-50 pro do Denon PMA-1600NE coaxialnie. Generalnie przetwornik służy mi aby słuchać muzyki przez bluetooth za pomocą kodeka LDAC. Chciałem zmienić ten przetwornik na  Topping D50 ale nie wiem czy to dobra zamiana ponieważ musiał bym Topping D50 podłączyć przez rca które są przecież analogowym wyjściem ..."

1) wyjście analogowe nie jest gorsze, ale lepsze dla dźwięku ... Kiedyś myślałem tak jak ty i dlatego może źle myślisz

2) przetwornik połączony do Denona coaxialne jest bzdurą. Przetwornik służy do zmiany dźwięku z cyfrowego na analogowy. Podłączając przetwornik do Denona korzystasz z przetwornika wbudowanego w Danona. Więc ten xduoo wq-50 jest całkowicie zbędny. Masz 2 przetworniki z czego jeden jest zbędny.

Jeżeli Danon nie ma bluetootha to lepiej i taniej kup jakiś odbiornik bluetooth np. Nadajnik & Odbiornik Bluetooth 5.0 NFC 2w1 1Mii B03 Pro 70m

Ale jeżeli miałbym Ci doradzać to popatrz na Yamaha WXC-50. To jest mały kombajn z dobrym przetwornikiem. Ma wiele połączeń w tym bluetooth, połączenia z portalami muzycznymi (Tidal, Deezer, Spotify, itp.), radio internetowe, połączenie AirPlay, coaxialne itp.itd. Wg mnie w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.  Z niej możesz dźwięk wyprowadzić do Danona coaxialne, rca lub toslink. W zależności kto ma lepszy przetwornik. Jeżeli lepiej gra przetwornik Yamahy to łączysz z Denonem przez rca, jeżeli lepiej gra przetwornik Danona to łączysz coaxialne. Ja ją mam i bardzo sobie chwalę. Łączy się z siecią via ethernet lub Wi-Fi.

 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że DAC w Denonie jest bardzo dobry, to po co inwestować w zewnętrzny dodatkowy DAC. Jeśli już chcesz mieć Topping D50s, to do wzmacniacza podłączysz go tylko analogowo, nastepnie xDuoo XQ-50  podłączasz cyfrowo do toppinga.  Ale czy topping jest lepszym DACiem od tego w Denonie, marcinmarcin ci napisał, posłuchaj, porównaj i oceń sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta całą historia i dyskusja na dwie strony jest o tyle bez sensu że uparłeś się na LDAC. Ja rozumiem że on w teorii ma wysoki bitrate.

Pytanie zasadnicze jest jak nadal z jakością samej transmisji. Bo gęstośc pliku nie wpłynie specjalnie na to czy odczujesz poprawę czy nie.

Moim zdaniem wykorzystaj DAC w Denonie. A zmień po prostu źródło. Z Blutooth na streaming.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Po raz kolejny Panowie pisze aby jak mam lenia posłuchać z telefonu przez bluetooth z wykorzystaniem prawie bezstratnego kodeka LDAC

Sorry , ale bluetooth , smartfon , " prawie " bezstratny kodek , to o jaką jakość toczy się walka ?

Chłopie daj sobie spokój z tym LDAC , i tak przy takim źródle jak smartfon po bluetooth o jakości mowy nie ma . A jak chodzi tylko o to by nie wstawać z kanapy to i mp3 z tego telefonu będzie równie dobra. Żadna kombinacja połączeń z czymkolwiek nie poprawi dźwięku jak źródło jest słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Sorry , ale bluetooth , smartfon , " prawie " bezstratny kodek , to o jaką jakość toczy się walka ?

Chłopie daj sobie spokój z tym LDAC , i tak przy takim źródle jak smartfon po bluetooth o jakości mowy nie ma . A jak chodzi tylko o to by nie wstawać z kanapy to i mp3 z tego telefonu będzie równie dobra. Żadna kombinacja połączeń z czymkolwiek nie poprawi dźwięku jak źródło jest słabe.

Też tak uważam. Dźwięk z telefonu przez Bluetooth to na pewno nie będzie nic wiele lepszego niż mp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

ale wiem obrazisz się i będzie foch zamiast przeczytania ze zrozumieniem i fachowo doradzić taka nasza przywara narodowa

nie słuchaliście absolutnie nieprawda

Zakładanie z góry i bezpodstawne negowanie zdania innych. To też narodowa przywara?

Ty tu przyszedłeś po poradę czy po poklepanie po plecach i stwierdzenie, że masz rację?
Naprawdę uważasz Bluetooth za sensowe źródło pod kątem jakości? Ja nie.
Jak już słucham muzyki z telefonu to na słuchawkach na kablu a też telefon nie był u mnie nigdy źródłem muzyki po BT. Od tego mam streamer.
Masz słuchawki takie które działają i po kablu i po BT? Jeśli tak to podłącz się nimi do telefonu po BT a potem kablem.
Jak nie usłyszysz różnicy to nie wiem co Ci da LDAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też się da przesyłać muzykę z telefonu lub sieci lokalnej z użyciem smartfonu. A jeśli chodzi o bluetooth to najlepszym rozwiązaniem jest podłączyć odbiornik bt wyjściem cyfrowym do wzmacniacza który masz i już. Gorzej jeśli brakuje w nim już wejść tego typu. Wtedy sprawa się komplikuje nieco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Tu też się da przesyłać muzykę z telefonu lub sieci lokalnej z użyciem smartfonu. A jeśli chodzi o bluetooth to najlepszym rozwiązaniem jest podłączyć odbiornik bt wyjściem cyfrowym do wzmacniacza który masz i już. Gorzej jeśli brakuje w nim już wejść tego typu. Wtedy sprawa się komplikuje nieco.

I tak zrobię 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

6 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

na pewno masz rację ale nie masz racji 😀. Wynika to pewnie z niezrozumienia co napisałem. Ale spoko masz rację 😀. Proszę już o nie odpisywanie na moje zapytanie

W czym nie mam racji? Czego nie zrozumiałem ? O co Tobie chodzi? :D
Zadałem proste pytanie czy jednak jest za trudne? Czy kolejną przywarą jest brak odpowiedzi na zdawane pytania?
Serio uważasz BT za dobre źródło?
 

19 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

no ale wiem obrazisz się i będzie foch

I kto tu focha strzelił? :>>>

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, eMBe napisał:


 

W czym nie mam racji? Czego nie zrozumiałem ? O co Tobie chodzi? :D
Zadałem proste pytanie czy jednak jest za trudne? Czy kolejną przywarą jest brak odpowiedzi na zdawane pytania?
Serio uważasz BT za dobre źródło?
 

I kto tu focha strzelił? :>>>

Poprosiłem abyś nie zabierał już głosu czego tu nie rozumiesz ? Tak serio po LDAC nie jest to złe źródło nie zawsze chce mi się włączać DSD czego tu nie rozumieć. Masakra nie o to pytałem czego tu nie rozumiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Poprosiłem abyś nie zabierał już głosu czego tu nie rozumiesz ? Tak serio po LDAC nie jest to złe źródło nie zawsze chce mi się włączać DSD czego tu nie rozumieć. Masakra nie o to pytałem czego tu nie rozumiesz.

Jak się jest leniem to się potem kombinuje jak koń pod górkę olewając logikę i fakty.
Ale to nie moja sprawa w sumie.
P.S. Dzięki za odpowiedzi na moje pytania. Czego nie rozumiesz? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2021 o 09:47, Dariusz Urbaniak napisał:

@eMBe na pewno masz rację ale nie masz racji 😀. Wynika to pewnie z niezrozumienia co napisałem. Ale spoko masz rację 😀. Proszę już o nie odpisywanie na moje zapytanie. Pozdrawiam

A podłączaj sobie jak chcesz i słuchaj i kup nawet 3 przetworniki połączone szeregowo coaxialnie. A kto Ci broni ?

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, nie wiem czy dobrze zrozumiałem (trochę też pogubiłem się już) ale wydaje mi się, że chcesz zachować brzmienie jednego DAC ale jednocześnie korzystać z dodatkowych funkcji/bajerów drugiego? I naprawdę nie ma innej opcji? Chętnie się dowiem o co kaman bo pewnie jest w tym jakaś logika/potrzeba ale nie ma tej nici porozumienia między forumowiczami / albo słabo wytłumaczyłeś. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...