Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Bardzo się cieszę, że wróciliście do meritum, bo temat kabli jest wciągający na tyle, że najczęściej zostają po nim zgliszcza. Należy przyjąć, że w tej kwestii są dwie opinie, każdy ma prawo przedstawić swoją, ale bez wyśmiewania i wzajemnego obrażania się, dobrze? Kwestie finansów pozostawmy może na boku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, HQ150 napisał:

Jak chcecie ładnie wyglądające kable za około 200zł to proszę bardzo

Ja chce kabel w którym nic nie zakłóci transmisji pomiędzy dac/PC. Wydaje mi się że dołączony do Toppingów drucik (identyczny do D90 jak i E30) jest wystarczający. Ale czego się nie robi dla św spokoju 😉

A wracając do dyskusji o dac... Muszę przyznać pomimo mojego wstępnego sceptycyzmu że D90 jest zauważalnie lepszy od E30. Bardziej precyzyjnie, bardziej punktowo na basie, z dużo lepsza przestrzenią i stereofonię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ja chce kabel w którym nic nie zakłóci transmisji pomiędzy dac/PC. Wydaje mi się że dołączony do Toppingów drucik (identyczny do D90 jak i E30) jest wystarczający. Ale czego się nie robi dla św spokoju 😉

@marcinmarcin drogi kolego pamiętaj to są bity 01 a nie sygnał analogowy czy masz kabel za 20zł czy 2000zł na dystansie do 10m a nawet więcej nie usłyszysz różnicy bo nie może być czysta fizyka. Podłączaj i ciesz się muzyką. Ja mam takie kable :

https://allegro.pl/oferta/klotz-hiend-przewod-kabel-usb-2-0-a-b-audio-4-5-m-7164524700

https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-c-m-usb-b-m-2-0-1m-czarny-delock-10065751216

Uwierz słucham plików DSD lub SACD i pęknie brzmią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Tak piszemy o audio voodoo i cały sens słuchania muzyki się zatraca. Mamy cieszyć się muzyką a nie sprzętem za dziesiątki tysięcy to jest brak szacunku do swojej pracy i ciężko zarobionych pieniędzy. Gdzieś jest granica opłacalności. Dawno PR nas zaorał i zrobił nam sieczkę w głowach. Ten sprzęt nie jest tyle wart. Producenci stosują na nas efekt gotowanej żaby. Panowie myślmy. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych melomanów nie audiofili 👍💪😁

Napisze tak ....mialem yamahe as2100 i bylem zadowolony dopoki nie posluchalem as3200 ...no coz roznica spora i w dzwieku i cenie .....wymienilem ,jestem mega zadowolony ,uwazam ze warto bylo bo zwyczajnie jest roznica w dzwieku na plus .....a cieszyc sie muzyka a nie sprzetem ?? hmmm znam takich ktorzy do dzisiaj twierdza ze Altusy 140 swietnie graja i skoro im sie podoba to nic mi do tego .....mi Altusy choc sentyment mam bo to pierwsze moje kolumny na dzien dzisiajszy  nie graja dobrze dlatego uwazam ze zawsze mozna cos usprawnic w systemie zeby bylo lepiej nawet gdzyby to mialo kosztowac .......trzeba po prostu miec pieniadze na takie rzeczy  , Mozna poleciec na wakacje na Malediwy i mozna pojechac na Mazury ,taki Kef reference 3 vs Altus 140 .... CEC kupiony biore sie za testowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaję w pełni sprawę, kiedy kupuję lepsze kable, że to kwestia psychologiczna, bo najprawdopodobniej moje sprzęty pracowałyby przez lata równie dobrze na kablach, które miały w dobrodziejstwie inwentarza. Jednak dla estetyki, pewnego poczucia, że mam coś fajniejszego, wydaję te dodatkowe 50-100 zł. No ale nie 500 czy 1000, a potem twierdzę, że te przewody mają jakieś właściwości wymykające się nauce (czyt. wpływają na brzmienie).

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I każdy powinien tak postępować jak Ty ?

Mojej żonie radio w kuchni wystarczy żeby cieszyć się muzyką więc dla niej wydane  100 czy 200 PLN przez Ciebie lub mnie na kawelek kabla  to brak zdrowego rozsądku o którym TU cały czas Prawicie.

Więc gdzie jest ta granica ? 😏 

Bo ja mam swoją . Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

I każdy powinien tak postępować jak Ty ?

Mojej żonie radio w kuchni wystarczy żeby cieszyć się muzyką więc dla niej wydane  100 czy 200 PLN przez Ciebie lub mnie na kawelek kabla  to brak zdrowego rozsądku o którym TU cały czas Prawicie.

Więc gdzie jest ta granica ? 😏 

Bo ja mam swoją . Pzdr 

Ja nie krytykuję tego, że ktoś wydaje paredziesiąt złoty więcej, chociaż nie musi, czy nawet funduje sobie towar luksusowy, bo ma taki kaprys. Można kupić młotek za 250 zł i młotek za 25 zł, który spełni się w swojej funkcji być może wcale nie gorzej. Ja krytykuję wydawanie grubej kasy w ramach zabobonu, nakręcanie go i wciąganie w to innych.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Propo urządzeń za ponad 2 tys pojawiło się coś ciekawego a przynajmniej nietypowego.

Dac / Przedwzmacniacz / Wzmacniacz słuchawkowy / Streamer z ekranem 4,7 na górze obudowy.

SHANLING EM5 DAC, cena 849 eur ( 895,65 € z podatkiem i wysyłką do PL )

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/shanling-em5-dac-amplificateur-casque-preamplificateur-ak4493-384khz-dsd256-mqa-black-p-15578.html

shanling-em5-dac-amplificateur-casque-pr

pic_4-1.jpg

 

SPECIFICATIONS

TypeDAC, Headphone amplifier, preamplifier

DAC chipAKM AK4493

Amplifier headphone2x TPA6120A2

Preamplifier2X Muse8920

ClocksKDS Crystal oscillator

FilteringPanasonic Tantalum capacitors
OPA2211

InputsUSB, Coaxial, Optical, RJ45, WiFi, Bluetooth

OutputsDigital: Coaxial, Optique
Analog : Jack 6.35mm, Jack 4.4mm, XLR 4 pins, RCA, XLR

Headphone amp powerSingle-ended – 540mW @ 32Ohm
Balanced – 1620mW @ 32Ohm

Sampling ratePCM 32/384
DSD256 native, DSD512 software
8x MQA

OSAndroid (custom)

DisplayTouchscreen 4.7 inches HD

Power supply 230VSMPS (intergrated)

ColorBlack

Bardzo fajne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Asia napisał:

Na razie próbuję zrozumieć ile jest typów przetworników  i jakie mają możliwości. Ogólnie to dość kosmiczny dla mnie sprzęt, a czy szukać "na zapas" czy na teraz to kolejne pytanie, na które muszę sobie odpowiedzieć.

A masz jeszcze Fyne? Może je zapiąć na ochłonięcie? 

Do przemyśleń i porównania na spokojnie 

37 minut temu, Asia napisał:

Mam taką obserwację, że tytuł wątku z powodu inflacji powinien zostać zmieniony na DAC powyżej 4 tys.

👍 Niestety 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Asia napisał:

Na razie próbuję zrozumieć ile jest typów przetworników  i jakie mają możliwości. Ogólnie to dość kosmiczny dla mnie sprzęt, a czy szukać "na zapas" czy na teraz to kolejne pytanie, na które muszę sobie odpowiedzieć.

Nie ma tu tak na prawdę za wiele do rozumienia. Miałaś już u siebie na pokładzie DACa, który oferuje najwięcej możliwości ze wszystkich dostępnych na rynku (mówię o RME). Co do zasady DAC ma jednak przetworzyć sygnał cyfrowy na analogowy, a to, czy te przetworniki w ogóle mają jakieś brzmienie powyżej pewnego pułapu mierzalnych osiągów (kiedy stają się "transparentne" dla ucha, czyli nie wnoszą żadnych słyszalnych różnic) jest kwestią wysoce dyskusyjną. Nawet jeżeli DACa transparentnego da się odróżnić w ślepym teście od innego transparentnego DACa, co - powtarzam - jest wysoce dyskusyjne, to mówimy tu raczej o skrajnie trudnych do usłyszenia różnicach.

Za brzmienie twojego systemu odpowiadają przede wszystkim głośniki i akustyka pomieszczenia, potem jest wzmacniacz (choć czy transparentne wzmacniacze tranzystorowe da się odróżnić to też sprawa dyskusyjna), a cała reszta co do zasady wprowadza pomijalne różnice, o ile nie mówimy o problemach typu pętle masy, które objawiają się buczeniem w głośnikach. Nie daj się wciągnąć w jakąś audio-nerwicę i gonienie króliczka, bo będziesz więcej wymieniać i nasłuchiwać różnic niż słuchać muzyki, a te "subtelne" różnice najczęściej wynikają z różnic w głośności i sugestii, czyli psychoakustyki, której istnienia audiofile nie chcę uznać jak płaskoziemcy tego, że ziemia nie jest płaska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli @Asia zaoszczędzisz pieniążki , bo podstawa to akustyka i głośniki , moooze wzmacniacz . I nie było różnic po wpięciu w tor RME 😏 , a nie przepraszam po wpięciu nie specjalnie Ci się podobało czegoś brakowalo z tego co pamiętam .

Rozkminione zostało wszystko  , więc temat brzmienia oraz DACow można uznać za zamknięty . Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...