Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Dnia 30.09.2021 o 08:44, Fafniak napisał:

Jak ktoś gra przy pomocy "widnowsa" to powinien zajrzeć na stronę producenta danego DAC-a. Zobaczyć jakie wsparcie oferuje i w miarę możliwości zobaczyć czy identyfikacja modelu jest możliwa.

Dramatycznym przykładem jest audio-gd - nie polecam, chyba że ktoś "gra" na maczkach

Szczerze mówiąc, ja mam już trochę negatywny obraz sprzętu od chinoli i jeśli już to biorę tylko z naszych krajowych sklepów.

 

edytka:

Co niestety nie oznacza że dostaniemy pomoc od sklepu/dystrybutora. Przekonałem się o tym w czasie sprzedawania DACa audio-gd. 4Hifi nie zdołało odpowiedzieć na moje pytanie/prośbę

no przeca o tym pisałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
56 minut temu, S4Home napisał:

I nie masz tego w CA 100? No to Topping D70 może ci tego nie dodać jakoś specjalnie. Cambridge gra już jasno i dośc mocno dołem. Jakie masz kolumny i wzmacniacz że aż tak bardzo trzeba podbić?

 

 

Szukam czegoś lepszego od CA 100. Charakterystyka może być podobna, nie trzeba mocno podbijać. Jeśli Topping doda cokolwiek na basie to będzie dobrze. Góra może zostać w takiej ilości. Kolumny to wciąż MA Silver 100. Ale grają już z Haiku Sol II SE. Jakościowo bardzo mi się podoba bas w Solu, tylko mogłoby go być więcej. :) 

Interkonekty cyfrowy - Purist Vesta,

RCA - pożyczony Chord Clearway (jeszcze nie kupiłem własnego - mogę próbować korygować tym elementem toru),

kable głośnikowe: wciąż Equilibrium Cello.

Chciałbym, żeby wybrany DAC i RCA wpasowały się w ten układ.

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DudasDudek napisał:

@Rafał S

CA DM100 z zasilaczem liniowym nie gra juz jasno. Góra się bardzo mocno uspokaja.

Czego oczekujesz od basu? Jest go za mało? Jeśli tak to pomyślałbym raczej o zmianie kolumn czy mikro poprawkach w akustyce, bo według mnie DM100 już mocno daje dołem.

Dzięki. Porównywałem bezpośrednio DM100 (z zasilaczem liniowym) i Nostromo Wolf 2 (wersja limitowana + zasilacz liniowy). Wolf 2 miał ciut mocniejszy bas, ale zagrał dużo ciemniej. Do tego stopnia, że nawet z jaśniejszym RCA na Wolfie wciąż było za ciemno. A na DM100 jasno i wyraźnie mimo ciemniejszego RCA. Idealnie byłoby znaleźć DAC-a, który miałby górę DM100, bas Wolfa 2 i do tego jakość brzmienia proporcjonalną do wyższej ceny. Jestem ciekaw jak miałby się do moich oczekiwań Topping D70. Mogę sobie pozwolić na lekkie przyciemnienie względem DM100, ale nie do poziomu Wolfa 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping raczej ciemniejszy niż DM100 nie będzie. Ale jeśli chodzi o bas to na pewno nie będzie tak swobodny, tylko bardziej punktowy, kierunkowy(?). Ale czy będzie go więcej? W D50s wydaje mi się, że było go tak samo lub mniej (miał inny charakter i ciężko mi teraz stwierdzić czy mniej czy więcej).

Sprawdzenie nowszego DM też jest ciekawym rozwiązaniem, bo chyba on również ma 12V więc zasilacz dodatkowy będzie pasował ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tenfilip napisał:

Jak bas moze byc bardziej kierunkowy? Musialby wyzej schodzic.

Wiesz... Bardziej w cudzysłowie. Nie znam nomenklatury audiofilskiej.

Mam na myśli to, że nie jest on wszędzie (tak jakby rozmyty/w tle), tylko czujesz, że wychodzi on z linii kolumn. A określenie punktowy nie koniecznie wyczerpuje, co mam na myśli, mam wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rafał S napisał:

Dzięki. Porównywałem bezpośrednio DM100 (z zasilaczem liniowym) i Nostromo Wolf 2 (wersja limitowana + zasilacz liniowy). Wolf 2 miał ciut mocniejszy bas, ale zagrał dużo ciemniej. Do tego stopnia, że nawet z jaśniejszym RCA na Wolfie wciąż było za ciemno. A na DM100 jasno i wyraźnie mimo ciemniejszego RCA. Idealnie byłoby znaleźć DAC-a, który miałby górę DM100, bas Wolfa 2 i do tego jakość brzmienia proporcjonalną do wyższej ceny. Jestem ciekaw jak miałby się do moich oczekiwań Topping D70. Mogę sobie pozwolić na lekkie przyciemnienie względem DM100, ale nie do poziomu Wolfa 2.

tak gra dm100 po modyfikacji http://audiopurist.pl/mods-pl/cambridge-audio-dacmagic-100-modification/  wyrównany balans tonalny , także domyślam się czego Ci brakuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

tak gra dm100 po modyfikacji http://audiopurist.pl/mods-pl/cambridge-audio-dacmagic-100-modification/  wyrównany balans tonalny , także domyślam się czego Ci brakuje 

Ciekawy tekst, ale jestem zbyt zielony, żeby bawić się w modyfikacje. Pozostają mi gotowce za trochę większą gotówkę. :)

Pożyczyłem Denafrips Ares II. Jest nieźle. Słychać, ze to dobry DAC. Góry nie brakuje. Natomiast na dole czegoś mam teraz trochę za dużo, tylko nie potrafię na 100% zdiagnozować: niższej średnicy czy górnego basu. Chyba jednak niższej średnicy. Może uda mi się pożyczyć coś, co jeszcze lepiej zgra się z resztą toru, ale ten Ares II to jest już jakaś opcja, szczególnie z otwartym, jasnym RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
4 godziny temu, Fafniak napisał:

Audiostacja

Dzięki, będę uderzał po weekendzie. Dzisiaj nikt się tam nie zgłasza - chyba mają wolne.

36 minut temu, tomek4446 napisał:

No , popatrz ? A nawet Cię lubiłem ... :)

Przepraszam. Oczywiście miałem na myśli najwyższej klasy referencyjny przetwornik CA, a nie jakieś zabawki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...