Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

5 minut temu, lpomis napisał:

Dzięki, będę uderzał po weekendzie. Dzisiaj nikt się tam nie zgłasza - chyba mają wolne.

wiś na telefonie - z autopsji ;)

Chyba że masz na wymianę DACa z XLRami i przedwzmacniaczem  - to mogę ci pożyczyć RME

DAC musi mieć wejście usb i  coax i wyjście sterowalne na XLRach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

to mogę ci pożyczyć RME

Dzięki za propozycję. Niestety nie mam nic na podmiankę. Postaram się ogarnąć temat z Audiostacji.

24 minuty temu, mkk napisał:

SMSL M400

Wydaje się być naprawdę kozacki. Szkoda tylko, że jakaś dziurka na nauszniki się w nim nie zmieściła. Jak mi RME nie podejdzie to będę go kombinował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Wydaje się być naprawdę kozacki. Szkoda tylko, że jakaś dziurka na nauszniki się w nim nie zmieściła. Jak mi RME nie podejdzie to będę go kombinował.

Bo SMSL M400 to tylko DAC i jest do niego dedykowany zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy SP400. Tyle że to kolejne 3tyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem RME. Z wypożyczeniem nie było łatwo. Po kilku sekundach odsłuchu - totalna dyskwalifikacja. Dołączony zasilacz PISZCZY, wydaje z siebie dźwięk o niemiłosiernie wysokiej częstotliwości, który słyszę nawet siedząc na sofie ponad 2m od niego. Nie no, fajnie, sprzęt za tyle kasy i od razu na start trzeba bawić się w solidniejsze zasilanie bo producent dał jakieś najtańsze chińskie padło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lpomis napisał:

No i zamówiłem RME. Z wypożyczeniem nie było łatwo. Po kilku sekundach odsłuchu - totalna dyskwalifikacja. Dołączony zasilacz PISZCZY, wydaje z siebie dźwięk o niemiłosiernie wysokiej częstotliwości, który słyszę nawet siedząc na sofie ponad 2m od niego. Nie no, fajnie, sprzęt za tyle kasy i od razu na start trzeba bawić się w solidniejsze zasilanie bo producent dał jakieś najtańsze chińskie padło.

Mój też naśladował syrenę policyjną, tylko że robił to tak cicho że musiałem być blisko przy nim i słyszałem to wyłącznie w nocy. 

Plus taki że na liniowym RME o dziwo lepiej gra (wzbraniałem się przed tą myślą że może lepiej grać bo się chciałem pozbyć liniowego, a jednak jest lepiej - i liniowy został).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Dołączony zasilacz PISZCZY, wydaje z siebie dźwięk o niemiłosiernie wysokiej częstotliwości, który słyszę nawet siedząc na sofie ponad 2m od niego. Nie no, fajnie, sprzęt za tyle kasy i od razu na start trzeba bawić się w solidniejsze zasilanie bo producent dał jakieś najtańsze chińskie padło.

przedziwne - nic nie piszczy u mnie (a jestem na to uczulony - oj uczulony...)

moze dostałeś ten przetwornik co chodził po wielu ludziach i redakcajach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

jakość produkcji spada

Raczej to bym obstawiał :) Oszczędności, kiepskie komponenty.

10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Na Ess już? 

Tak. Nowszy wypust.

21 minut temu, MMarek napisał:

Ja musiałbym kołdrami przykryć kolumny

Faktycznie, to jeszcze nie mam aż tak najgorzej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, albo coś jest ze mną dziś nie tak, z moim słuchem, samopoczuciem, samym audio sprzętem, albo różnice między przetwornikiem od RME, a tym wbudowanym we wzmacniacz Hegel H95 są naprawdę minimalne. Siedziałem dziś praktycznie cały dzień i pół nocy, przerobiłem całą listę zlotową na Spotify, do tego kilka swoich ulubionych kawałków - kilkukrotnie. Przełączałem się między DACami błyskawicznie, praktycznie 1:1, testowałem połączenia optyczne jak i USB. Różnica jest dla mnie praktycznie nie do wyłapania w przypadku defaultowych ustawień RME i przetwornika w Heglu. W ślepych testach w życiu bym nie odróżnił co aktualnie gra.

Troszkę zawiedziony jestem natomiast wbudowaną dziurką słuchawkową w RME. Gra jakoś bez życia, zbyt sterylnie, nie angażuje, troszkę za bardzo bezpośrednio, "wywala" wszystko mocno do przodu. Czas iść spać. Jutro walczę dalej. Może mi się coś przestawi w głowie :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis mi na zlocie się podobało , i zmieniłem o nim zdanie , jednak jak go kupiłem i zastąpił u mnie st200 od Atolla pograł 3 tyg i go sprzedałem ,.

Funkcjonalnosc niesamowita jednak u mnie w domu z końcówką Atolla i Bmn Berges3 nie zagrało to jak lubię , pisze to bo znam ludzi którzy są zachwyceni tym klockiem i pewnie jest to dobry sprzęt jednak nie dla mnie , może kiedyś w innym zestawieniu 😉 ale to tylko gdybanie . Pzdr 

Ps więc testuj , Pamiętam na zlocie jednak z Rme lepiej Twój Hegel zagrał niż z wbudowanym ale to tylko moje zdanie 👍

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mniej więcej pamiętam jak porównywałem go (rme) z nostromo wolf II

Zestaw miałem złożony z audiolaba 8200q i 2 monobloków 8200m a kolumny nadal te same które mam teraz RLS oberon II

Podobnie jak @lpomis napisał, różnice były minimalne. 

Dla mnie przeważyła funkcjonalność. Słuchałem też qutest-a.

Niestety nie w bezpośredniej konfrontacji z RME, ale to qutest, w mojej pamięci funkcjonuje jako ten bardziej suchy i detaliczny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dedal75 napisał:

mi na zlocie się podobało

To samo. Też mi ten daczek przypadł do gustu na zlocie i dlatego chciałem go sprawdzić u siebie. Wygląd może ma dyskusyjny, ale mi się bardzo podoba. A wyświetlacz to wisienka na torcie :)

Ilość opcji, ustawień przytłacza! Jak ktoś to lubi to będzie miał masę zabawy. Ale przerobiłem dziś już chyba większość, włącznie z filtrami. Efekty można uzyskać naprawdę ciekawe. Ja słucham jednak na domyślnych ustawieniach.

7 godzin temu, Fafniak napisał:

Ale to jakiś obowiązek jest że rme musi się podobać ? 

Absolutnie nie! Nie zrozum mnie źle. On mi się podoba i to bardzo. Problem tylko w tym, że zbytnio nie słyszę różnicy między RME, a tym przetwornikiem który już mam. Duża różnica jest za to na wyjściu słuchawkowym i tutaj niekoniecznie na plus RME.

Słucham dalej, dziś znów do upadłego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...