Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

2 godziny temu, Fafniak napisał:

I nie umiem powiedziec co mi nie pasowało, po prostu to nie moja bajka 

 

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Miałem to samo, kilka wzmacniaczy Hegla  i jakieś 2 albo 3 dace i nie ma chemii 😉

Jasne, jak najbardziej jestem w stanie to zrozumieć. Wszystko zależy od preferencji, pozostałych audio zabawek w naszym torze no i w końcu od muzyki jakiej słuchamy. Przykład pierwszy z brzegu: jeśli dla kogoś mocny, namacalny, wywołujący emocje wokal jest priorytetem, to uważam, że Heniek będzie jednym z gorszych wyborów :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i SMSL SU-9 wraca do właściciela. Przetworników w tym przedziale 2000-5000zł słuchałem raptem kilka, ale ten będzie zdecydowanie moim ulubionym. Podobało mi się bardzo. Neutralność pełną gębą, no minimalne, naprawdę minimalne rozjaśnienie które wnosi chyba więcej dobrego niż złego, fajny detal, dobrze prowadzony bas. Ciężko się do czegoś przyczepić. No może sam ekranik TFT mógłby być nieco lepszej jakości, mieć lepsze kąty widzenia i nieco lepszy kontrast, a sam "systemik operacyjny" fajniejszą szatę graficzną. Ale to już czepialstwo. Mam w planach posłuchać jeszcze czegoś "bardziej markowego", może coś ze stajni Chorda.

@ULV - przepraszam najmocniej, ale muszę zapytać. Jak Ty to robisz, że robisz zdjęcie zdjęcia i dopiero wrzucasz na forum? We need to go deeper :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lpomis napisał:

No i SMSL SU-9 wraca do właściciela. Przetworników w tym przedziale 2000-5000zł słuchałem raptem kilka, ale ten będzie zdecydowanie moim ulubionym. Podobało mi się bardzo. Neutralność pełną gębą, no minimalne, naprawdę minimalne rozjaśnienie które wnosi chyba więcej dobrego niż złego, fajny detal, dobrze prowadzony bas. Ciężko się do czegoś przyczepić. No może sam ekranik TFT mógłby być nieco lepszej jakości, mieć lepsze kąty widzenia i nieco lepszy kontrast, a sam "systemik operacyjny" fajniejszą szatę graficzną. Ale to już czepialstwo. Mam w planach posłuchać jeszcze czegoś "bardziej markowego", może coś ze stajni Chorda.

@ULV - przepraszam najmocniej, ale muszę zapytać. Jak Ty to robisz, że robisz zdjęcie zdjęcia i dopiero wrzucasz na forum? We need to go deeper :D

Ten DAC ma UAT od HiBy Music. Jak z niego korzystać? Tu mamy juz BT na poziomie do 24/192. Korzystam z wygody coraz czesciej z LDAC w moim IFI Audio Zen Blue  v2 i powiem, ze juz tu trzeba wytrzeszczyc uszy, zeby wychwycić ewentualne niuanse wzgledem Maliny na Volumio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prawie AudiofilAlbo używając DAP korzystającego z HiBy albo używając np telefonu, który ma Bluetooth 4.2 / 5.0 i zainstalowaną aplikację HiBy Music. Swoją drogą ta aplikacja ma też zintegrowanego Tidala razem z MQA i obsługuje DACe usb jeżeli to dla kogoś ważne.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo rozmowy o DACach to robiłem ostatnio test online czy po wyrównaniu poziomów usłyszę różnicę z nagrań między nagraniem puszczonym przed dobry dac i tani dac. Test to zwykły ABX czyli ścieżka X to oryginał. Ścieżki A i B to DAC. Trzeba wybrać czy czy „X” brzmi tak samo jak „A” czy „B”. Jak ktoś ma 10 min to zapraszam, mi wyszło 9/16 trafionych.

Jest to podwójnie ślepy test odsłuchowy ABX, porównujący wydajność DAC SOTA (Topping E50, SINAD ~120dB) z przetwornikiem DAC o budżecie poniżej średniej (FiiO Taishan D03K, SINAD ~90dB). W tym teście wyjście każdego przetwornika cyfrowo-analogowego zostało zarejestrowane z wydajnością SOTA E1DA Cosmos ADC (SINAD ~120dB), a nagrania zostały wyrównane do poziomu ~0,1dB. Plik źródłowy był oryginalnym 24-bitowym nagraniem głównym w formacie wav (pełny link do utworu ffm.to/farewell)

https://abxtests.com/?test=https://www.dropbox.com/s/96jcoe6c5e1nv0w/DAC ABX test - Topping E50 vs FiiO Taishan D03K.yaml?dl=0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Można porównać kremówki tzw. "papieskie" i z jakiegoś Pcimia Dolnego. Mogą mieć te same składniki, te same proporcje, ale ... będą smakować inaczej. Bardzo sceptyczny jestem wobec takich pomiarów. Bo takie pomiary zakładają, że dane mierzone są już finalnie końcowe. Ale myślę, że nauka cały czas się rozwija i są jeszcze parametry, których nie odkryliśmy, które są niezmierzalne. Np tutaj taka wiadomość dla przeciwników, że kable nie mają wpływ na dźwięk. 

"Fizycy z City University of Hong Kong odkryli, że dźwięk może zachowywać się jak światło i występować pod postacią tzw. fali poprzecznej.

Naukowcy z Hongkongu odkryli nowy rodzaj fal dźwiękowych – wibrujących poprzecznie i przenoszących zarówno spin, jak i orbitalny moment pędu – podobnie jak światło. To burzy dotychczasową wiedzę o falach dźwiękowych, otwierając drogę do rozwoju nowych zastosowań w urządzeniach do komunikacji i detektorach. Wyniki zostały opublikowane w Nature Communications.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hlary napisał:

Tak Można porównać kremówki tzw. "papieskie" i z jakiegoś Pcimia Dolnego. Mogą mieć te same składniki, te same proporcje, ale ... będą smakować inaczej.

Dlaczego? Dlatego, że żeczywiście zostały inaczej zrobione czy dlatego, że w Pcimiu nie ma "papieskiej atmosfery" do ich konsumpcji i nasz mózg nie ma tej samej satysfakcji z ich zjedzenia?

 

10 godzin temu, hlary napisał:

"Fizycy z City University of Hong Kong odkryli, że dźwięk może zachowywać się jak światło i występować pod postacią tzw. fali poprzecznej.

Ale nie odkryli tego przez przypadek "słuchając" kabli tylko stworzyli specjalne środowisko do ich występowani. Niejako sami  stworzyli te fale. Poza tym w kable nie służą do przenoszenia fali dźwiękowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hlary napisał:

Tak Można porównać kremówki tzw. "papieskie" i z jakiegoś Pcimia Dolnego. Mogą mieć te same składniki, te same proporcje, ale ... będą smakować inaczej.

Dlaczego? Dlatego, że żeczywiście zostały inaczej zrobione czy dlatego, że w Pcimiu nie ma "papieskiej atmosfery" do ich konsumpcji i nasz mózg nie ma tej samej satysfakcji z ich zjedzenia?

 

10 godzin temu, hlary napisał:

"Fizycy z City University of Hong Kong odkryli, że dźwięk może zachowywać się jak światło i występować pod postacią tzw. fali poprzecznej.

Ale nie odkryli tego przez przypadek "słuchając" kabli tylko stworzyli specjalne środowisko do ich występowani. Niejako sami  stworzyli te fale. Poza tym w kable nie służą do przenoszenia fali dźwiękowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cambridge Dacmagic Plus v Cambridge Dacmagic 200. Podzwoniłem po sklepach - nie wiedzą. Również dlatego, że tego nie ma na chwilę obecną nigdzie. Mam Cambridge 100. Brakuje mi slotów na optykę, więc kupię cos wyżej. Ktoś się orientuje w różnicy między plusem a 200 poza ilością slotów? Na teraz inne rozwiązania nie wchodzą w rachubę. Z wersji 100 korzystam ok. roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Dzięki za info. Tak, to też, ale Plus i 200M podbiją mi, z tego co czytam, możliwości jeśli chodzi o jakość. Samo podpięcie DAC 100 spowodowało rewolucję jakiej się nie spodziewałem. Teraz liczę, ze Plus lub 200M pchną ten wózek ponownie do przodu. Chodzi o ten MQA, filtry, ciut szersze pasmo itd. Nie mogę doczytać, a przejrzałem manulale do obu wersji, czym one się różnią w samym użytkowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Ale to kolejny zasilacz. Miałem do Chromecast Audio i TV pasywny rozdzielacz optyczny 1 na 2. W środku widać było że 4 nitki światłowodu dzielił na 2x2. Działał świetnie, do czasu aż malina zastąpiła CA 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś natknalem się na opinię, ze dziś streamowanie poprzez Bluetooth LDAC jest już na rownorzednym poziomie do streamu natywnego.

Jako , ze sprzedalem po dwoch latach swoją Malinę opartą na Volumio Virtuosio(RP4+Allo Boss 1.2) szukam najlepszego rozwiązania DAC z Bluetooth LDAC.

Volumio i Malina momentami wymagały uwagi w trakcie uzytkowania.  Kilka miesiecy temu kupilem streamer Bluetooth IFI Zen Blue v2 za raptem 700 zl i zdziwilem sie jakością przesyłu w formacie LDAC( sterowanie poprzez telefon LG v30 z platformy Qobuz). Przełączalem bezposrednio na Malinę te same fragmenty nagrań w tym samym momencie i w ślepym teście raczej bym poległ.

Jesli wiec takie Ifi gra przez Bluetooth porownywalnie do podstawowej Maliny, to rodzi sie mi pytanie czy np SMSL SU-9 wniosloby mnie na wyższy poziom względem IFI. To urzadzenie ma UAT ale czy je wykorzystam na dzis? Poza tym potrzebna bylaby znowu jakaś aplikacja od  HiBy Music.Przesyl do 24/192.

Iść w kierunku Bluetooth? 

Czy jednak moze taki BS Node 3 + z czasem zewnetrzny DAC np. Topping D30 pro.

Cenię oprocz dźwięku także niezawodność i prostotę obslugi.

Volumio na Malince nie zawsze mi to gwarantowalo.

IFI Zen jest ok ale korci półka wyzej...;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Volumio na Malince nie zawsze mi to gwarantowalo.

dla mnie to przereklamowany system, na moim sprzęcie źle działający, od 2 lat nie umią albo nie chcą dodać prawidłowego sterownika) na dodatek jakość dźwięku pozostawia moim zdaniem wiele do życzenia, a już wersja płatna... Bezpłatne Moode gra u mnie dużo lepiej, ma zintegrowane sterowniki, ma tryb open home i jest 100% stabilne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zmień na Moode jesli Volumio ci nie lezy.

20 godzin temu, kef1971 napisał:

Witam. Cambridge Dacmagic Plus v Cambridge Dacmagic 200. Podzwoniłem po sklepach - nie wiedzą. Również dlatego, że tego nie ma na chwilę obecną nigdzie. Mam Cambridge 100. Brakuje mi slotów na optykę, więc kupię cos wyżej. Ktoś się orientuje w różnicy między plusem a 200 poza ilością slotów?

Chyba nie rozumiem pytania.

Jeden i drugi ma dwa wejscią optyczne.

 

obraz.thumb.png.495d327a9650cb5d386befad2b5adc03.png

obraz.thumb.png.c3092368053f66e2dcda3123c37a7ac4.png

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dokładnie zmień na Moode jesli Volumio ci nie lezy.

Chyba nie rozumiem pytania.

Jeden i drugi ma dwa wejscią optyczne.

 

obraz.thumb.png.495d327a9650cb5d386befad2b5adc03.png

obraz.thumb.png.c3092368053f66e2dcda3123c37a7ac4.png

Piotr

Cześć. Pytanie brzmi: Który brać DAC? 200M czy Plus? Zmieniam z 100 na inny bo potrzebuje więcej slotów, a i z tego co widzę w/w modele mają większe możliwości jeśli chodzi o jakość grania. Do wyboru są dwa modele. Jakie są różnice w możliwościach pomiędzy 200M i Plusem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...