Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Przez ostatnie dni miałem okazję posłuchać Chorda Mojo 2. To przetwornik z wyjściem słuchawkowym i wbudowaną baterią. Maluch, a gra z takim kopytem, dynamiką i ogólnym wykopem, że głowa mała. Rwie się do grania. Fajnie balansuje pomiędzy muzykalnością, a detalem, przyjemnie wyciąga niuanse z nagrań. Niestety w połączeniu z moimi Philipsami Fidelio X2HR i Beyerami DT770 Pro miał tendencję do zbytniego podkreślania głosek syczących. Wysokie tony nawet na stosunkowo łagodnych Philipsach potrafiły zmęczyć przy dłuższym odsłuchu. To jak dla mnie zbyt ofensywne granie. Do posłuchania przez 30 minut do godzinki OK, ale do dłuższych sesji już niestety niekoniecznie. Nieco upierdliwe było też sterowanie samym urządzeniem za pomocą kolorowych przycisków (długo, żeby opowiadać), które jest po prostu dla mnie mało intuicyjne. 100 razy bardziej wolałbym klasyczny mały wyświetlacz. Przydałby się też jakiś pilocik z przyciskiem do przełączania wejść USB/optyk.

Mojo 2 może być z powodzeniem stosowany jako stacjonarny DAC. Posiada nawet specjalny tryb zarządzania energią, który wydłuża żywotność wbudowanego ogniwa.

IMG_5619.JPG

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

Słuchałem go na którymś z AVS w W-wie z Audeze chyba LCD2 (nie pamiętam już) mile zaskoczenie, sybilantów nie słyszałem,  ale to pewno zasluga słuchawek 😉

Wtedy była chyba 1ka jeszcze.

Ale ja także uważam że Mojo 2 jest bardzo mocnym konkurentem na rynku obecnie.

Ipomis, fajnie że go przetestowałeś!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
Dnia 5.05.2022 o 07:18, S4Home napisał:

Wtedy była chyba 1ka jeszcze.

Ale ja także uważam że Mojo 2 jest bardzo mocnym konkurentem na rynku obecnie.

Ipomis, fajnie że go przetestowałeś!

Piotr

Ja kupiłem używane Chord Mojo 1 za 1000 i jestem mega zadowolony z jakości dźwięku z tego małego cacka....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, buendia napisał:

U mnie zaczęła się tzw. magia dopiero jak zmieniłem transport SOtM 200 na SOtM 200 Ultra z dedykowanym zasilaniem. Bardzo ważny jest też kabel USB.

Może warto dodać jeszcze, gra mi to razem z Chord 2qute i Rockna Wavelight. Bez dobrego transportu żaden z tych DACów nie zagra naprawdę dobrze. Dalszym krokiem było u mnie odcięcie systemu od szumów przedostających się przez kabel ethernetowy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do końca zakłóceń z routera nie wyeliminowałeś. Sam router jest źródłem zakłóceń, które z sygnałem cyfrowym po kablu ethernet dostają się do sotma. Ja szukam jak poradzić sobie z tym problemem, który może jest wyimaginowany trochę ale mnie to nurtuje. 

Na razie przymierzam się do izolatora delock ale jeszcze nie zdecydowałem i szukam alternatyw dla izolacji galwanicznej. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariuszZ napisał:

To do końca zakłóceń z routera nie wyeliminowałeś. Sam router jest źródłem zakłóceń, które z sygnałem cyfrowym po kablu ethernet dostają się do sotma. Ja szukam jak poradzić sobie z tym problemem, który może jest wyimaginowany trochę ale mnie to nurtuje. 

Na razie przymierzam się do izolatora delock ale jeszcze nie zdecydowałem i szukam alternatyw dla izolacji galwanicznej. 

Pozdrawiam 

Po drodze z routera jest switch Silent Angel Bonn i dopiero z niego idzie  kabel Chorda. Zasilacze to Nostromo a dla Nuc'a SBooster. 

Z Nuc'a do switcha prowadzi Supra 8cat a router podłączony jest tanim kablem, który był w zestawie z Silent Angelem. Co ciekawe druga Supra 8cat w ogóle w tym połączeniu nie pasowała - dźwięk się robił za ciężki i gęsty - i poszła pod młotek.

 

 

Zapomniałem dopisać, że na angielskojęzycznych forach bardzo chwalili izolację od szumów za pomocą konwerterów ethernet->światłowód->ethernet. Podobno tani i dobry sposób. Gdybym nie oglądał Hansa Beekhuyzena pewnie bym poszedł tą drogą....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

@Mariusz Kopacki @Fafniak Proszę na temat pisać bez odnośników do Pana, wiary itd itp oraz bez wzajemnych przepychanek. Pozdrawiam.

Trudno na tym forum nie nawiazywac do wiary, gdy wiecej czucia niz szkielka i oka. Ale przepychania nie bylo, jedynie wyrazenie opinii. Plus, zauwazyc pragne, to nie ja sprobowalem wplatac tu stany psychiczne. 

Ale jak ma byc na temat, to niech bedzie. Zrobil ktos capture streama wchodzacego na DAC aby udowodnic, ze patchcordy miedzy routerem a switchem w roznym stopniu "zageszczaja" dzwiek?

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Trudno na tym forum nie nawiazywac do wiary, gdy wiecej czucia niz szkielka i oka. Ale przepychania nie bylo, jedynie wyrazenie opinii. Plus, zauwazyc pragne, to nie ja sprobowalem wplatac tu stany psychiczne. 

Ale jak ma byc na temat, to niech bedzie. Zrobil ktos capture streama wchodzacego na DAC aby udowodnic, ze patchcordy miedzy routerem a switchem w roznym stopniu "zageszczaja" dziwiek?

Hehe, Ty pewnie miernikiem dobierasz komponenty systemu a nie na ucho...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, buendia napisał:

Hehe, Ty pewnie miernikiem dobierasz komponenty systemu a nie na ucho...

Hehe, nie. Ale wiem kiedy wspomoc sie pomiarem, bo na ucho dobrze nie bedzie.

 

W sumie, po  "u mnie zaczęła się tzw. magia" nie powinienem sie niczemu dziwic. Mea culpa.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...