Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

  • 2 months later...
1 godzinę temu, Himling napisał:

Witam ,mam mozliwosc kupna dac CEC DA5 za okolo 7000 zł ,uzywany ,szukalem informacji o nim w internecie ale za duzo sie nie dowiedzialem

Bo nikt nie testuje tak absurdalnie drogich przetworników (mówię o cenie nowego). Jak już koniecznie chcesz zaszaleć i nie potrzebujesz wyjść zbalansowanych, to rozważ Chord Qutest, bo przynajmniej jest to sprzęt obiektywnie przetestowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dzik napisał:

Bo nikt nie testuje tak absurdalnie drogich przetworników (mówię o cenie nowego). Jak już koniecznie chcesz zaszaleć i nie potrzebujesz wyjść zbalansowanych, to rozważ Chord Qutest, bo przynajmniej jest to sprzęt obiektywnie przetestowany.

@Dzik masz całkowitą rację nawet za te pieniądze nie warto kupować przetwornika DAC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dzik napisał:

Bo nikt nie testuje tak absurdalnie drogich przetworników (mówię o cenie nowego).

Testowalem u siebie Hegla HD 30 ktory nie jest tani a mozna o nim znalezc sporo informacji w internecie .Testowalem go i dzwiek ,przestrzen duuuzo lepsza niz w moim Rotelu ,wiec w tym przypadku cena daje roznice ,Nie zdecydowalem sie na zakup ze wzgledu na cene bo jednak spory koszt plus duzy niebieski wyswietlacz ktory nijak nie pasowal do mojej Yamahy .CEC jest w podobnej cenie co Hegel (nowe) wiec moze uzyskal bym podobny dzwiek za sporo mniejsze pieniadze kupujac CEC ? .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Himling napisał:

Witam ,mam mozliwosc kupna dac CEC DA5 za okolo 7000 zł ,uzywany ,szukalem informacji o nim w internecie ale za duzo sie nie dowiedzialem ,czy ktos ma jakies doswiadczenie z tym przetwornikiem ? i czy warto go kupic ? .Obecnie uzywam Rotel RDD 1580

Wiadomo, że Rotel to starsza konstrukcja i ma swoje ograniczenia, jak chcesz iść w górę i z dźwiękiem i postępem to wykorzystaj tą okazje. 

PS. DACi bardzo lubią dobry kabel zasilający, mówię to o wartości 3-4k. Ja czasami podpinam mojemu (Moon 280D) ogonek za jego równowartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Himling napisał:

Testowalem u siebie Hegla HD 30

Na sąsiednim forum AS była dyskusja na temat dac i jeden user twierdził ze dużo lepiej mu zagrał topping d30 niż hegel HD30

https://www.audiostereo.pl/topic/155881-dac-chord-dave/?tab=comments#comment-5280502

Mi stare, dziwne, drogie mistyczne dace u znajomych jakiś nigdy nie grały naturalnie... 

Ale ładnie będzie wyglądał na granitowej podstawce z antywibracyjnymi nóżkami i kabelkiem za 5k 🤭

29 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

iść w górę i z dźwiękiem i postępem to wykorzystaj tą okazje

Słyszałeś go w ogóle? Czy czytałaś pacurecke? 

Z 2 strony CEC robił godziwe CD, więc może źle nie jest 😉

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dariusz Urbaniak napisał:

gratuluję słuchu absolutnego

Nie wiem czy to słuch jest w tym wypadku absolutny.

27 minut temu, Himling napisał:

Testowalem u siebie Hegla HD 30 ktory nie jest tani a mozna o nim znalezc sporo informacji w internecie .Testowalem go i dzwiek ,przestrzen duuuzo lepsza niz w moim Rotelu

Nie jestem w stanie się do tego odnieść, bo nie wiem, jak dobry jest ten przetwornik Rotela, ale wg mnie płacenie takiej kasy za DACa to jest już terytorium audiovoodoo.

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Czy czytałaś pacurecke? 

Nie no MUSI dobrze grać, bo jest drogi. Gdyby dobrze nie grał, to nie byłby drogi. Logiczne.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja czasami podpinam mojemu (Moon 280D) ogonek za jego równowartość.

To mówisz Bogusław, że masz kabel zasilający za 16K zł? Bo tyle chyba kosztuje Moon 280D? 

Czy może źle coś zrozumiałem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Himling napisał:

W tym wypadku moge napisac ze o gustach sie nie dyskutuje .....,mialem hegla hd30 u siebie i gdyby nie cena i wyglad, zostal by w systemie

Ale jak widzisz w niższej cenie są urządzenia które zagrają w niejednym systemie lepiej... 

Tu masz pomiary takiego cuda za kilkadziesiąt k, mokry sen ałdiofilski

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-totaldac-d1-six-dac.8192/

Ale masz rację że gusta są różne. Dużo osób psioczy na ostre Toppingi, mi leżą idealnie i odbieram je jako neutralne i nic nie wnoszące 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Słyszałeś go w ogóle? Czy czytałaś pacurecke? 

Był u mnie CEC CD5 - to dokładnie ta sama sekcja przetwornika co w  CEC DA5

CEC zrobił podział .. jak ktoś chce wszystko w jednej skrzynce to jest CD5 jak chcesz kombo to TL5 + DA5 wiec, TAK, wiem, jak gra ten DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Był u mnie CEC CD5 - to dokładnie ta sama sekcja przetwornika co w  CEC DA5

CEC zrobił podział .. jak ktoś chce wszystko w jednej skrzynce to jest CD5 jak chcesz kombo to TL5 + DA5 wiec, TAK, wiem, jak gra ten DAC.

👍

Z 2 strony cytując recke z HFC:

https://www.hfc.com.pl/test/2566,c.e.c.-cd5.html

"Granie z plików wychodzi C.E.C.-owi dobrze, ale nie tak dobrze, jak z płyt. Być może to kwestia kilkudziesięciu lat doświadczeń i doskonalenia techniki odtwarzania CD, a jednocześnie właściwie pierwszych kroków w zakresie odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości. A może po prostu Japończycy chcieli, by płyty brzmiały lepiej, bo w końcu to jest ich specjalność."

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Dużo osób psioczy na ostre Toppingi

Wg mnie ktoś rzuca takie hasła, a potem ludzie się nimi sugerują i słyszą to samo, chociaż w ślepej próbie gucio by usłyszeli.

42 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

DACi bardzo lubią dobry kabel zasilający

Wiadomo, że DAC lubi dobry kabel jak koń owies, ale wg mnie jeszcze większe znaczenie ma aktywność słońca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JohnDoe napisał:

To mówisz Bogusław, że masz kabel zasilający za 16K zł? Bo tyle chyba kosztuje Moon 280D? 

Czy może źle coś zrozumiałem?

 

Złe - bo patrzysz na nowe ceny. złe - bo nie uwzględniłeś mojego rabatu na sprzęt. źle - bo patrzysz na cenę tego ze streamerem Mind2

No i jeszcze raz źle, bo testowo ten DAC miał testowo podpięty ogonek, który chyba przekracza 16k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...