Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

5 minut temu, Dedal75 napisał:

Czyli @Asia zaoszczędzisz pieniążki , bo podstawa to akustyka i głośniki

Wydawało mi się, że akurat co do tego nikt nie ma wątpliwości?

9 minut temu, Dedal75 napisał:

moooze wzmacniacz

I tak się dziwię, że nie odczytałeś mojej wypowiedzi jako "wszystkie wzmacniacze grają tak samo", bo przeważnie w tę stronę lubicie upraszczać i przeinaczać.

10 minut temu, Dedal75 napisał:

I nie było różnic po wpięciu w tor RME

To zależy, co wcześniej służyło jej za DACa, a nieszczególnie śledziłem ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubakk napisał:

Ja nie mam , ostatnio max 5h w miesiącu ;) Żeby czuć różnicę na sprzętach trzeba ponad 120h/msc , ale to wychodzi 4h dziennie , to by musiało w tle lecieć , jaki sens ?
 

Ja staram się 1 do 2 godzinek dziennie wygospodarować na delektowanie się dźwiękami  😁👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik ja personalnie nic do Ciebie nie mam ,jednak często nie zgadza mi się to co piszesz .

Akustyka i  głośniki to podstawa tu się zgadzamy.

Wzmacniacze hm nie odczytałem tego jak pisałeś ,nie upraszczam jak zauważyles 😉.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy miałem 5 wzmacniaczy i każdy grał inaczej . 

Co do Dac to też każdy zagrał mi inaczej . Jeśli mam system prawie 3 lata , podmieniam  DACa i jak na dłoni słyszę czego mi brakuje i co mi przeszkadza . To co mam napisać .

Co do tego czy mamy czas na słuchanie , w wakacje mniej , jednak opisywanie gratów to też doświadczenie z ostatnich lat a nie z ostatnich dni  . Pzdr 

Ps i pytanko po co kupiłeś RME ? Nie było nic tańszego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dedal75 napisał:

Wzmacniacze hm nie odczytałem tego jak pisałeś ,nie upraszczam jak zauważyles

Przecież napisałem, że się zdziwiłem, iż tak tego nie odczytałeś.

35 minut temu, Dedal75 napisał:

W ciągu ostatnich 3 miesięcy miałem 5 wzmacniaczy i każdy grał inaczej . 

Co do Dac to też każdy zagrał mi inaczej. 

Zależy, co to za wzmacniacze/przetworniki i jaką metodologię zastosowałeś do tych porównań, bo sam słuch jest dalece niedoskonały i podatny na sugestie. Wystarczy drobna różnica w głośności, żeby dany sprzęt zagrał postrzegalnie inaczej. Przypominam też, że spór dotyczy sprzętu tzw. transparentnego, bo że np. wzmacniacz lampowy ma swoje brzmienie jest rzeczą przez nikogo nie podważaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparentnego 😉 nie osłabiaj mnie , wybierasz określoną grupę sprzętów o podobnej albo wręcz prawie takiej samej sygnaturze dźwięku  i sluchasz by szukać różnic . Rozumiem że porównujemy lampy z lampami , hybrydy z hybrydami i tranzystory z BlaBla  ale nie że dzielisz jeszcze na inne podgrupy bo to już cyrk.

Co do porównań ,nie jestem  testerem albo podoba mi się granie albo nie i czasem jest ze mną mój Kolega wymieniamy się spostrzeżeniami wtedy . I jeśli słuch jest nie doskonały i podatny na sugestie to kto lub co za Ciebie słucha ?  (Niewiarygodne)

I nie odpowiedziałeś mi na pytania dlaczego Rme .

Bo u mnie, nie zagrzal długo miejsca. Pzdr

1 godzinę temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Ja staram się 1 do 2 godzinek dziennie wygospodarować na delektowanie się dźwiękami  😁👍

Też mi się udaje ale nie w wakacje 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Asia napisał:

Odpięłam wszystko co nie było moje i całkiem fajnie gra ;). (Całkiem ok to Apple music btw).

Czyli wysłałaś wszystko.

Nie brakuje Ci jeszcze Harmonix RCA czy AQ Carbon? hmm.... 

--------------

A muzyka? a muzyka u mnie gra po 8-10h dziennie, tylko w weekendy sprzęt ma więcej luzu i odpoczywa.

A w temacie DAC ..... Ayon S10 II jest lepszy od Moon 280D a ten wcześniej przegrał z McIntosh D150 który bez wysiłku pokonał  Atoll DAC 300 no ... ten .... to wiadomo .... jest lepszy od NAD 1050D a każdy gra inaczej, raz inaczej więcej raz inaczej mniej. oczywiście mówię o dźwięku. Pominąłem DACi te montowane we wzmacniaczach które były słuchane w moim pokoju.

Teraz testuje Ayona i dźwiękowa jest gitara... niestety funkcjonalność i możliwości i już nie jest tak do przodu, no ale to temat nie na taki DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dedal75 napisał:

I nie odpowiedziałeś mi na pytania dlaczego Rme .

Bo mi umknęło (w robocie siedzę). Pisałem już o tym w innym temacie - kupiłem ze względu na wzmacniacze słuchawkowe, wyjścia XLR (planuję zakup monitorów studyjnych), no i oczywiście to, że wyjątkowo dobrze wypadł w teście.

29 minut temu, Dedal75 napisał:

I jeśli słuch jest nie doskonały i podatny na sugestie to kto lub co za Ciebie słucha ?

Nie rozumiem pytania. Twoje uszy zbierają informacje, a mózg je interpretuje. Jest to niewiele lepsza interpretacja od interpretacji wiersza, bo równie podatna na widzimisię. Bardzo łatwo kogoś oszukać, np. puszczając mu dwa razy ten sam sprzęt, z tym że przed puszczeniem po raz drugi wystarczy powiedzieć, że podłącza się coś innego. Bardzo możliwe, że ten ktoś stwierdzi wtedy, że sprzęt gra bardzo podobnie, ale są takie a takie subtelne różnice.

Zresztą na tym polega cały fenomen grających kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czyli wysłałaś wszystko.

Nie brakuje Ci jeszcze Harmonix RCA czy AQ Carbon? hmm.... 

--------------

A muzyka? a muzyka u mnie gra po 8-10h dziennie, tylko w weekendy sprzęt ma więcej luzu i odpoczywa.

A w temacie DAC ..... Ayon S10 II jest lepszy od Moon 280D a ten wcześniej przegrał z McIntosh D150 który bez wysiłku pokonał  Atoll DAC 300 no ... ten .... to wiadomo .... jest lepszy od NAD 1050D a każdy gra inaczej, raz inaczej więcej raz inaczej mniej. oczywiście mówię o dźwięku. Pominąłem DACi te montowane we wzmacniaczach które były słuchane w moim pokoju.

Teraz testuje Ayona i dźwiękowa jest gitara... niestety funkcjonalność i możliwości i już nie jest tak do przodu, no ale to temat nie na taki DAC.

Oki chodziło mi że siadasz przed głośnikami zamykasz oczy lub nie 😁 i słuchasz jak miód dźwięków dociera do twoich uszów niuanse sceny muzycznej jak rozmieścili się muzycy jak brzmią dźwięki z ich instrumentów nie chodziło mi o muzę która leci non stop. Muzyka u mnie w pracy leci całe osiem godzin no ale tam to po prostu płyną dźwięki trzeba pracować 😁👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dzik napisał:

 

Nie rozumiem pytania. Twoje uszy zbierają informacje, a mózg je interpretuje. 

No właśnie moje uszy mój mózg . Co ty możesz wiedzieć co komu w głowie siedzi 😆.

Kończę już  dyskusje z Tobą , nie obraź się ale przez takich forumowiczów traci się radość z audio .Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie brakuje Ci jeszcze Harmonix RCA czy AQ Carbon?

Oczywiście, że brakuje, ale nie można cały czas korzystać z cudzej własności.

Wybieramy się na krótki wypoczynek, we wrześniu wrócę do nowych pomysłów. Jedyne co mnie przeraża to wzrost cen, w zasadzie dzień w dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal75 napisał:

No właśnie moje uszy mój mózg . Co ty możesz wiedzieć co komu w głowie siedzi 😆.

Tyle co nic, tylko co to ma do rzeczy? Bo nie przypominam sobie, żebym pisał, co komu w głowie siedzi (czy gdziekolwiek indziej).

14 minut temu, Dedal75 napisał:

przez takich forumowiczów traci się radość z audio

Wolę radość z muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

To ze dyskutujesz z ludźmi negując ich odczucia od tyle.

Nie neguję ich odczuć tylko źródło tych odczuć. Cytowany był przykład ze smakoszami wina, którym polano taniochę sugerując, że to coś lepszego i to wpłynęło na ich smak. Ludzie zdrowieją po podaniu placebo. Negujesz oczywiste oczywistości na rzecz jakichś zabobonnych przekonań o audio i jak ktoś próbuje wyprowadzić cię z błędu, to "psuje ci radochę z audio".

Sprawdza się zasada, że łatwiej kogoś oszukać niż przekonać go, że został oszukany. Zwłaszcza, jeśli oszukuje sam siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

No więc Camuflage 😉 

Bo jest podobne do Depeche Mode . Pzdr

Do tego nie jest potrzebny dobry sprzęt 😁 żartuję dzisiaj określają to jako Synthpop nienawidzę tego określenia wolę New Romantic. Ja słucham całe lata '80 Słucham przede wszystkim Jazz i dużo akustyki z rocka to klimaty Dire Straits, Alan Parsons Project itp. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...