Skocz do zawartości

DAC - przetworniki w cenie od 1 do 2 tysięcy złotych.


RoRo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Filtry cyfrowe są z zasady przy praktycznie wszystkich przetwornikach cyfrowo analogowych. Rzecz w tym że zwykle był to jeden rodzaj filtru bez możliwości wybrania innego. Od pewnego czasu niektóre z nich wyposaża się w możliwości wyboru. Nie zawsze producenci sprzętu dają użytkownikom taką możliwość. Moim zdaniem taka możliwość jest jednoznacznie dobrym rozwiązaniem bo możemy dopasować DAC lepiej do naszych potrzeb. To nie jest coś zbędnego, co wnosiło by dodatkowe zniekształcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Filtry cyfrowe są z zasady przy praktycznie wszystkich przetwornikach cyfrowo analogowych. Rzecz w tym że zwykle był to jeden rodzaj filtru bez możliwości wybrania innego. Od pewnego czasu niektóre z nich wyposaża się w możliwości wyboru. Nie zawsze producenci sprzętu dają użytkownikom taką możliwość. Moim zdaniem taka możliwość jest jednoznacznie dobrym rozwiązaniem bo możemy dopasować DAC lepiej do naszych potrzeb. To nie jest coś zbędnego, co wnosiło by dodatkowe zniekształcenia.

Dokładnie

Wiele osób jednak wierzy że dodatkowe filtry to samo zuo ;) , tak jakby samo "podstawowe brzmienie" nie było wynikiem działania filtru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam przetwornik jest kreacja tego co jego producent uważał za poprawne generując sygnał analogowy przedstawiający dzwięk np gitary Estas Tonne zapisany w 000101110011101011 itd. Każdy wybiera co lubi. Jak chcesz odlecieć to tylko koncert. Ostatni koncert Estas Tonne  w Poznaniu MEGA. Żaden system audio który znam w domu tego nie odda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... Sprzęt audio może reprodukować tylko dźwięk zapisany na jakimś nośniku. Na koncercie dochodzi wiele innych bodźców. Jednak jeśli chodzi o jakość dźwięku to bywa wtedy bardzo różnie. Tam również w większości przypadków mamy do  czynienia z nagłośnieniem. To nagłośnienie ma się do sprzętów domowych zwykle jak ciężarówka do różnorakich samochodów osobowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Od tego jest giełda
To jest ten DAC który pozamiatał wszystko inne pod dywan a i tak trzeba było go tuningować ?
Został zmodyfikowany . Wymieniane zostały OPA
Każdy można modyfikować.
Postaw koło siebie AGD NFB 28 i Xiangsheng i Ten drugi wygra rywalizacje z palcem w tyłku. Pod względem dynamiki barwy i stereofonii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiangsheng to Dac który gościł u mnie najdłużej że wszystkich. Miałem sprzętów w domu masę szczególnie DACow o uwierz że ten chinolek zagrał z największą werwą. Teraz mam nowe kolumny Arcady Signature i trzeba powiedzieć B. Cały czas nie wiem czy dobrze robię. Jestem lekko rozdarty. Ale najwyższej kupię kolejnego.
Na AS jest gość co mówi że gra tak samo jak Yamaha NP S2000 a to.koszt 6 k.pln więc chyba to już solidna rekomendacja

DAC sprzedany tak gwoli jakości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

oczywiście ;)

a po postawieniu obok siebie można będzie je włączyć ;) i posłuchać :) ?:)

ahhh te rewelacyjne odkrycia których szybklo sie pozbywamy ;)

To dobry dac faktycznie. Ale po ilościach tego sprzętu na allegro zgadzam się z tobą. Ludzie z hurra optymizmem rzucili się na niego. A nie jest dla wszystkich. Mody jakie dobre by nie były nie pomagają w odsprzedaży sprzętu używanego.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, venom200 napisał:

Sprzedam Xiangsheng totalnie podrasowany.
Więcej na PRV

Venom200,
Słusznie już Tobie od razu odpisał Fafniak, że od ogłoszeń jest GIEŁDA a nie wątki merytoryczne. O czym pewnie dobrze wiesz, zamieszczając ogłoszenia na Giełdzie.
Więc następnym razem "nie będzie zmiłuj się" :-)

A jeśli sprzedałeś - to wypadało by jeszcze taką informację zamieścić w ogłoszeniu, by potencjalni kupujący o tym wiedzieli.

Pozdrawiam
PS. Kolejne wpisy - proszę by dotyczyły tematu wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzień dobry. Jako początkujący amator słuchania muzyczki (roczny staż) powoli zbieram doświadczenia i próbuję różnych sprzętów mających poprawić jakość za rozsądne pieniążki. Przyszedł czas na DAC`a. Do tej pory użytkowałem DACoWzmaka Sabaj DA3 i ostatecznie DAC`a Topping D10, który to konwertował sygnał po USB do Audiolaba 6000A. Wymyśliłem, że spróbuję czegoś z wyższego przedziału cenowego przyglądając się Aune X8 i Pro-Ject Pre Box S2 digital, czyli produktom poniżej 2k pln. Ostatecznie w wyniku dystrybucyjnych zawirowań i faktu, że polubiłem mojego małego Sabaja wylądował u mnie DACoWzmak Sabaj D5, zakupiony w sklepie z Shenzen, w GB za 1,8k pln link. Zamówienie zrealizowano w ok. tydzień. Paczka porządnie spakowana dostarczona kurierem. Ponieważ w necie nie ma jeszcze recenzji tego DACa nie mam jak się odnieść do ich treści. Przedstawię krótko moje pierwsze wrażenia dodając, że mogą one ulec weryfikacji ze względu na fakt, iż DAC jest świeżo wyjęty z pudła i zupełnie "nie wygrzany" dosłownie i w przenośni.  Podłączyłem DAC`a na początek do lapka i słuchawek Ultrasone pro 750i jako zamiennika Sabaja DA3. Różnice czuć od razu. Wzmacniacz nowego DAC`a jest mocniejszy. Wszystkiego jest więcej. Bas głębszy, rozdzielczość większa, czuć większą przestrzeń. Poprawa dość znaczna. Myślę, że na lepszych słuchawkach byłoby jeszcze lepiej. Po podłączeniu DAC`a do USB lapka i RCA Audiolaba 6000A, w porównaniu do Toppinga D10 czuć subtelną poprawę odtwarzanych dźwięków. Napisałem subtelną, bo nie taką spektakularną, jak to sobie wyobrażałem, że będzie. Widocznie Topping D10 jako DAC nie jest taki zły ;) Porównując nowego partnera Audiolaba bas jest głębszy i to znacznie. Kolumny (klon STX M-140) w tym zakresie odżyły. Jakby wzmacniacz wszedł dzięki DACowi na wyższe obroty. Stereofonia była bardzo dobra ale teraz jest więcej powietrza, lokalizacja źródeł dźwięku bardziej precyzyjna. Dodatkowo poprawiły się wokale, które są bardziej żywe i naturalne. Mniej słychać tych syczących głosek z "ssssss" przez co artykułowane teksty piosenek są bardziej czytelne. Spróbowałem spiąć nowego DAC`a wykorzystując wejście Coax dając sygnał z wyjścia Coax posiadanego USB DAC`a Topping D10, który to jest niezłym konwerterem USB/SPDIF. W tej konfiguracji zmiany odczułem ale tak delikatne, że można teoretycznie napisać "delikatna poprawa brzmienia". Lepszym pomysłem okazało się podłączenie nowego Sabaja do wejścia PRE PWR wzmacniacza czyli na końcówkę mocy. DAC ma pilota więc bez problemu można go wykorzystać jako przedwzmacniacz. Tu miłe zaskoczenie. Jest jeszcze lepiej. Kolejny odsłuch i wiem, że wszystkiego jest więcej i w lepszej jakości. Taka konfiguracja zostaje na kolejne dni. Porównywałem jeszcze D5 (ESS 9038PRO) z DACkiem Audiolaba (ESS 9018K2M) dostarczając sygnał Spdif jednocześnie po Coax i po optyku z D10 ale mimo, że DAC Audiolaba jest bardzo dobry i charakter brzmienia ma podobny to dało się odczuć wyższość tego pierwszego. Filtry (7) kształtujące "charakterystykę przenoszenia" ?  Nie będę nic pisał bo nie wiem na czym się skupić słuchając muzyki, a zmian w takim odsłuchiwaniu zwykłym nie wyłapuję. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Pewnie można dostać coś podobnie przetwarzającego za mniejsze pieniążki ale budżetu nie rozwaliłem, a odczuwalny zysk jakości do tego co miałem daje satysfakcję i zachęca do posłuchania raz jeszcze tych samych kawałków :) Kolejne zakupy ? Już się rozglądam za kolumnami ;) Pozdrawiam serdecznie. 

1 (Custom).jpg

2 (Custom).jpg

3 (Custom).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Zdejmij koniecznie wszystko z Audolaba, bo zasłanasz otwory wentylacyjne! Na wzmacniaczu nic nie może stać! 

Pozdrawiam 

Szybciej mi się DAC wygrzeje ;) Tak naprawdę to ogólnie się ten set nie grzeje. Myślę o jakiejś półce czy stoliczku ale nie mam pomysłu jak to poustawiać. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 1Ender napisał:

Sam robiłem szafkę audio, jak masz jakieś pytania, chętnie pomogę. Mam doświadczenie w zabudowie meblowej. 

Dzięki. Jak już wymyślę co chcę i jak zrobić z rozszyciem tego DACa i wzmaka to zwrócę się o poradę :) Moje prace stolarskie tu link zaprezentowane obnażyły moje "zdolności" w tej materii. Poza tym, że nóżki standów nie dały się prosto skręcić i kolumienki patrzą gdzie indziej niż podstawki, a lakierobejca odbiega znacznie od zamierzonego planu kolorystycznego to chociaż się kolumny nie bujają hehe. Poziom udało się złapać ;) Pozdrawiam.

20 godzin temu, 1Ender napisał:

Sam robiłem szafkę audio, jak masz jakieś pytania, chętnie pomogę. Mam doświadczenie w zabudowie meblowej. 

Pozdrawiam 

 

Dnia 27.04.2019 o 14:18, MobyDick napisał:

Wystarczy że Sabaj będzie stał tak jak stoi na ostatnim zdjęciu, czyli osobno. A to że obudowy się za bardzo nie nagrzewają nie ma dużego znaczenia.

Pomyślałem, że zrobię porządek na biurku i zainicjowałem pomysł w DIY link. Zachęcam wszystkich do rozwinięcia tematu i podzielenia się pomysłami. Pozdrawiam serdecznie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Zakupiony w ciemno Sabaj D5 okazał się strzałem w dziesiątkę ;) Fajnie wypada w eksploatacji, nieźle brzmi i jeszcze te parametry. TU recenzja techniczna. Uplasował się jak do tej pory na drugim miejscu pomiędzy Matrix Element X, a Okto Reasearch DAC8. To tylko SINAD ale brawo dla Sabaja za to ;) 

sabaj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...