Skocz do zawartości

DAC - przetworniki w cenie od 1 do 2 tysięcy złotych.


RoRo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

52 minuty temu, Fafniak napisał:

To opisz trochę szerzej funkcjonalność tego no i bez audiofilskiego pitolenia - jak gra.. :)

Gra lepiej niż mój Topping D10 ;) i ten DAC w Audiolabie 6000A mimo, że ten ostatni jest super. Raczej po jasnej stronie ale nic nie "świszczy" i nie jazgocze w górnych rejestrach. Poza tym pewnie zagra jak mu system pozwoli, im lepszy tym lepiej bo jest nic nie wnoszący zakłóceń i innych dodatków. Funkcjonalność ? Ma pilota. Pokrętło do wszystkiego ale tandetne jak na mój gust. Jakość z USB nie odstaje od optyka i coaxiala. XLRów i I2S  nie wykorzystywałem to się nie wypowiem. Można jednocześnie korzystać z RCA wyjścia i XLR podobno. Nic nie odłącza. Z gniazda słuchawkowego niezbalansowanego na moich Ultrasonach 750i pro brzmi świetnie. Filtry? Są ale nie słyszę różnicy. Tyle ;) 

 

3 minuty temu, Kubakk napisał:

Nieźle ten Sabaj się prezentuje , a jak brzmienie ?

Parę postów temu coś próbowałem pisać ale wiesz jaki ze mnie audiofil ;) Mogę konfabulować trochę bo nie mam odniesienia ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inferno napisał:

dajesz radę! 

Nie chcę tworzyć legendy jakiejś Sabajowej ;) Poczekajcie lepiej na opis kogoś bardziej kompetentnego. Za Amirmem wielu nie przepada więc pewnie będzie jakiś odzew w sieci hehe. Ten DAC jest dobrze wyceniony jak na jakość jaką prezentuje. Chociaż i tak mógłby być tańszy tylko cena jego to kość ESS PRO, która jest po prostu droga. Tylko tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Kontynuując wypowiedź zamieszczam kilka zdjęć wnętrza "czarnego konia" dla tych co są zainteresowani co tam "pod maską" jest

Dużo wolnej przestrzeni, ale komponenty OK - dopatrzyłem się kondensatorów elektrolitycznych Nichicon  i rezystorów metalizowanych (wszystkie poza zerowymi). Trafo też ma UL i TUV, więc powinno być dobrze wykonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wybór tez pomiędzy Wolfson i ESS Sabre. Wszystko co mam jest na Wolfsonie (tu mam CA z tym przetwornikiem) i na kościach Texas Instruments bo cały Cyrus i Node na tym chodzi i jeszcze stacje Apple oaz Apple TV . Chciałbym zobaczyć tez coś na innej kości. @audiowit tez o tych Sabre pisał 

A już kurde Nostrom było postanowione, i co? Wszystko przez Was! Tak żonie powiem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kość nie ma takiego znaczenia jak cały dac. Sabre moze być rownież montowane w cd za 500zł.

Panowie, ja nadal z uporem maniaka wskażę xsabre. W sabaja uwierzę jak go uslyszę. Nie ma nic za darmo w audio. Mozna drogo i beznadziejnie ale też nie mozna tanio i dobrze. 

Mariusz z jakimi przetwornikami go porownywałeś z podobnej półki cenowej na rynku wtornym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

Panowie, ja nadal z uporem maniaka wskażę xsabre. W sabaja uwierzę jak go uslyszę. Nie ma nic za darmo w audio. Mozna drogo i beznadziejnie ale też nie mozna tanio i dobrze.

Nom , tak sobie wstępnie zliczyłem parę podzespołów do zrobienia daca na kości 9038pro to zależnie od tego czy x2 , czy z pre na 2x ecc8x to 1500-2500zł , do tego robocizna by to ogarnąć ;) 

Sabaj ~2tysie zł jest ciekawą propozycją na rynku , trzeba tylko ocenić brzmienie a z tym trudno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Rozumiem, że jest wzmacniacz sluchawkowy, pokrętło, wyswietlacz. Tylko po co Wam to? Nie lepiej maksimum srodkow wykorzystać na to co najwazniejsze?

Jak zobaczyłem Sabaja to samo pomyślałem , po co mi wyjścia słuchawkowe i czy nie ma wersji bez tego za 200-300zł mniej , niestety nie ma ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...