Skocz do zawartości

DAC - przetworniki w cenie od 1 do 2 tysięcy złotych.


RoRo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czytam wątek ale niestety nie stałem się mądrzejszy od tego ;) więc prośba o wsparcie. Słucham 100 % TIDAL na Nad 368 + Raspberry Digi + Pro połączone optykiem.

Czy do takiego zestawu jest sens inwestować w osobny DAC za ok 1000 - 1500 pln, czy lepiej przeznaczyć tę kasę na inny element? 

Wstępnie myślałem o XiangSheng ale czytając wątki o DAC nie jestem już taki pewny. Raczej celowałbym w sprzęt używany żeby wiele nie stracić przy sprzedaży w przyszłości bo pewnie w tym roku zmienię wzmacniacz a może i kolumny,

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ksi3zyc napisał:

Czy do takiego zestawu jest sens inwestować w osobny DAC za ok 1000 - 1500 pln, czy lepiej przeznaczyć tę kasę na inny element? 

Wg mnie przeznacz na inny element :) Wiem z lektury forum, że kolumny są najważniejsze w kwestii jakości dźwięku, później reszta idzie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto, albo zmienić kolumny ( chociaż nie znam tych KEF więc to od Ciebie zależy ) albo dokup sobie kartę MDC do tego NAD, np taką z HDMI albo z BlueOS, wtedy zyskasz na wygodzie.

//Jeżeli mogę mieć do CIebie mały offtopic, to z jednej recenzji tego urządzenia wyłapałem 2 rzeczy.

1. Dźwięk na optyku jest dużo głośniejszy, niż na innych źródłach 

2. Jest świetny np do słuchania wokali ale przy muzyce tanecznej nie porywa

Co myślisz jako użytkownik ?

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ksi3zyc napisał:

Obecnie mam Kef Q750, i pytanie czy dodanie tych 1500 czy nawet 2000 i wymiana kolumn wniesie więcej niż zakup DAC. 

To są dobre kolumny w swoim budżecie , który musiałbyś podwoić labo potroić (cena ów kolumn) by uzyskać znaczący wzrost jakości brzmienia. Nawet tanie zewn. dac-i potrafią dodać sporo jakości szczególnie przy tańszych wzmacniaczach/amplitunerach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

1. Dźwięk na optyku jest dużo głośniejszy, niż na innych źródłach 

2. Jest świetny np do słuchania wokali ale przy muzyce tanecznej nie porywa

Ad1. nie mam porównania z innymi źródłami bo słucham tylko z maliny z nakładką DIGi + pro zasilane bateriami.

Ad2. spisuje się b.dobrze zarówno z wokalami jak i muzyką elektroniczną czy gitarową/smyczkową potrafi zachwycić ale dużo zależy od realizacji. A muzyka taneczna to chyba nie odpowiem - to Disco Polo czy coś innego?

 

@MobyDick @Kubakk własnie się zastanawiam w którym iść kierunku - dokupienie DAC + zmiana źródła na DigiOne Signature  lub kupienie o klasę wyżej wzmacniacza. Może założę nowy temat żeby tego o DAC nie zaśmiecać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ksi3zyc napisał:

Ad2. spisuje się b.dobrze zarówno z wokalami jak i muzyką elektroniczną czy gitarową/smyczkową potrafi zachwycić ale dużo zależy od realizacji. A muzyka taneczna to chyba nie odpowiem - to Disco Polo czy coś innego?

Raczej Pop, dance, latino, elektroniczna. Taka dynamiczna gdzie się dużo dzieje ,zmienia, z rytmicznym basem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2019 o 18:22, Tomasz S. napisał:

Raczej Pop, dance, latino, elektroniczna. Taka dynamiczna gdzie się dużo dzieje ,zmienia, z rytmicznym basem

Podaj parę fajnych kawałków, z chęcią posłucham.

22 godziny temu, S4Home napisał:

Ksiezyc, moim zdaniem zmiana DACa spowoduje zmianę brzmienia ale jak powiedział Moby, nie wiemy w którą stronę. Moim zdaniem na razie bym się wstrzymał. Posłuchaj elektorniki NADa chociaż pół roku. Wtedy podejmuj kroki. Q750 to fajne kolumny. Chodź też nie dla każdego.

Zestaw słucham już 4-ty miesiąc. Gra naprawdę zacnie ale wiesz... jak można coś poprawić to szukam w którym iść kierunku, żeby wycisnąć jak najwięcej. Zarazem zależy mi, żeby było rozwojowe na przyszłość :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...