Skocz do zawartości

DAC - przetworniki w cenie od 1 do 2 tysięcy złotych.


RoRo

Recommended Posts

Do malinki jeszcze nie dojrzalem. Czy podlacze ja do tv przez hdmi, na tv pojawi mi sie pulpit ala windows z ikonka odtwarzacza i playlista ? Jesli tak to wowczas poszukam uzywanej, po konfiguracji malinki, w ktorej bedzie wszystko co potrzebne juz zainstalowane. :)

 

Przeczytalem Twoj post, po usb gra jasniej a ja jestem po jasnej stronie mocy. Obecnie gram na wzmacniaczu CA a one sa z tych jasnych i bardzo mi to odpowiada. Wiec dla mnie ok.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

26 minut temu, soberowy napisał:

Do malinki jeszcze nie dojrzalem. Czy podlacze ja do tv przez hdmi, na tv pojawi mi sie pulpit ala windows z ikonka odtwarzacza i playlista ? Jesli tak to wowczas poszukam uzywanej, po konfiguracji malinki, w ktorej bedzie wszystko co potrzebne juz zainstalowane. :)

 

Przeczytalem Twoj post, po usb gra jasniej a ja jestem po jasnej stronie mocy. Obecnie gram na wzmacniaczu CA a one sa z tych jasnych i bardzo mi to odpowiada. Wiec dla mnie ok.

Malinka może zostać praktycznie czym zechcesz. Tak można podłączyć ją po HDMI/microHDMI. Najłatwiej sterować nią oczywiście przez telefon, ale to już kwestia gustu.

 

Też lubię, gdy jest więcej góry niż mniej. Zwłaszcza te szczególiki, detale które się tam znajdują.

Jednak niestety po USB dużo zależało od realizacji samego kawałka. Ja wierzę, że ktoś może lubić tą nachalność po USB, bo ta ilość góry sprawia, że dźwięk aż napiera na Ciebie, atakuje Cię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Taki zasluchany bylem, ze zapomnialem podzielic sie opinia. Kupilem Xiang Sheng DA 05B, po lekkiej modyfikacji. Nie mam porownania z zadnym innym dac wiec odniose sie do roznic wzgledem mojego cd Technics pg490. Gram po usb z laptopa, glownie tidal hifi. Z roznic jakie wychwycilem to dac ma troszke mniejszego kopa, dzwiek jest natomiast bardziej analityczny, dokladniejszy, moze nawet szybszy. W przyszlosci dokupie sensowny streamer choc odtwarzanie z laptopa jest bardzo wygodne, a aplikacja tidal na windowsa dziala szybko. Ogolnie jestem zadowolony z zakupu, poniewaz juz nie jestem ograniczony tylko do plyt, ktore posiadam. 

Dac ma dwa wyjscia rca, mi bardziej odpowiada wyjscie lampowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam , jestem przed zakupem nie wspomnę o tym że nie wiem jeszcze co dokładnie i jaki DAC  kupić .

Czytając koledzy co Wy tutaj piszecie to musiałbym mieć portfel bardzo gruby i kartę bankomatową z dużym limitem , ale do rzeczy .

Gra na znanym składanym systemie jakim jest MALINA Raspberry  PI 4 B , plus dwie nakładki w zależności  od humoru pierwsza to Hifiberry DAC PLUS PRO druga chińska ciut droższa , https://pl.aliexpress.com/item/33021981482.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5024141fxM8MWm&algo_pvid=d904ad00-0290-48ca-8483-93e2009e7bc1&algo_expid=d904ad00-0290-48ca-8483-93e2009e7bc1-16&btsid=0b0a050116022109401078652ea3ed&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ . Miała mnie położyć na łopatki i tak się nie stało .

Stoję pomiędzy 4 DAC ami może 5 oma , SMSL M500 o którym tylko słyszałem , DAC Topping D 70 o którym czytam może będzie Topping D30 , Sabaj D5 o którym wczoraj się dowiedziałem i dużo osób chwali i ostatnim o którym jeszcze nie słyszałem ale którego na pewno mi doradzicie ( tak żartobliwie ) .

Faworytami są SMSL i SABAJ D5 , ale widziałem że kolega @S4Home ma swój salon i może to on coś zaproponuje ? Wiedzę widzę że ma obszerną ?

Na znanym forum doradzają mi żebym spróbował połączenia USB z Maliną pomiędzy nowym DAC iem , żeby na razie nic więcej nie kombinować , może później użyć nakładki Signature ONE , https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/9463-allo-digione-12-spdif-rca-bnc-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-4b3b3b2b.html?search_query=karta+dzwiekowa&results=41 , co wy na to .

Serwis jakiego używam do słuchania to Tiadal , nie słucham na pewno w formacie DSD , na razie wystarczy jakość HIFI .

Wzmacniacz jakim dysponuję to PMA 1510AE plus Kolumny DALI 18MKII , ale to chyba mało istotne .

 

 

Edytowano przez mnich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAc Topping M70 możesz u nas spokojnie wypozyczyć.

SMSL M500 nie słuchałem ale też możemy Ci załatwić.

Natomiast ja jestem osobiście nadal fanem Arcama rDAC.

W tym momencie to DAc ktory kupisz w przedziale 700-1100 zł. I sprzedaż za tyle samo.

Moim zdaniem bardzo dobry DAC o wciąż zacnym dźwięku.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mnich

 a ja nieustająco polecam nostromo wolf II

który spokojnie powalczył (brzmieniowo) z chordem qutest-em i RME Adi2 DAC

I nie, wolf nie był lepszy ale nie był na tyle gorszy aby podłączenie obydwu tych DACów powodowało WOW i cheć wydania kasy. Faktem jest że chcę w efekcie kupić RME (dla mnie lepszy niż qutest) ale bardziej ze względu na funkcjonalność niz walory brzmieniowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fafniak napisał:

I nie, wolf nie był lepszy ale nie był na tyle gorszy aby podłączenie obydwu tych DACów powodowało WOW i cheć wydania kasy.

Też się na tym złapałem , że niekiedy różnica w jakości brzmienia (nie tylko przy okazji dac-a) potrafi być na tyle mała ,że wydanie dodatkowych paru tysi nie jest rozsądnym krokiem ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mnich ca dacmagic100 po modyfikacji http://audiopurist.pl/mods-pl/cambridge-audio-dacmagic-100-modification/

gra zupełnie inaczej niż zakupiony , jest wyrównany balans i większe przyłóżenie na dole , ori dacmagic ma coś typu -2/3dB dół , średnie 0 , góra +5/6dB , więc efekt stereo jest fajny i ogólnie na tańszych tranzystorach robi robotę bo "uspokaja" też zbyt mocny bass który zagłusza resztę pasma (przytyka uszy)

Miałem w planie daci ~8tysi ale nie widzę potrzeby , jeszcze od czasu do czasu myślę o topingu d90 , ale ostatnio bardzo mało czasu na słuchanie więc po co ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

siemanko nowo rocznie!

Słuchajcie, mam teraz Topping d30, podłączony do malinki, a dalej do wzmacniacza lampowego i głośników klipsch. 

Myślę nad zmianą na Topping d50s lub Cambridge Audio Dac Magic plus. Myślicie, że warto? I jeśli tak to na który? ewentualnie jakieś inne pomysły?

dzięki z góry za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...