Skocz do zawartości

DAC - przetworniki w cenie od 1 do 2 tysięcy złotych.


RoRo

Recommended Posts

57 minut temu, kermiter napisał:

siemanko nowo rocznie!

Słuchajcie, mam teraz Topping d30, podłączony do malinki, a dalej do wzmacniacza lampowego i głośników klipsch. 

Myślę nad zmianą na Topping d50s lub Cambridge Audio Dac Magic plus. Myślicie, że warto? I jeśli tak to na który? ewentualnie jakieś inne pomysły?

dzięki z góry za pomoc.

 

Malina z jaką nakładką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, kermiter napisał:

Myślę nad zmianą na Topping d50s lub Cambridge Audio Dac Magic plus.

Hej, ja zmieniłem D30 na E30. Jest bardziej naturalna. D50 grał jakoś tak technicznie i sucho dla mnie. D50s nie słyszałem. Dla mnie Kambodże czy to wzmaki czy dac 100 są niestrawne, obsługa Usb w DAC Magic Plus pewnie też będzie słaba. Kiedyś testowalem teac Ud501 i po coax super a Usb zamulał. Więc chcąc grać po Usb raczej warto świeżego daca IMHO. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Jakiś czas temu cieszyłem się nową zabawką #42, która jak na moje warunki i potrzeby sprawdzała się idealnie. Niestety jak to w audio bywa czas na zmiany. Nie wiem czy to krok w bok czy do tyłu ale skoro płacę za Tidal HiFI to czemu nie wykorzystać w pełni możliwości dekodowania MQA? Sprawdzam. Nabyłem nową zabawkę ze stajni Gustarda, a mianowicie X16.

W porównaniu do Sabaja D5 nie ma istotnych różnic ponad to, że nie ma wzmacniacza słuchawkowego, a jest moduł BT (LDAC, AptX HD). Co dla mnie istotne jest zaimplementowany interfejs USB XU216 (w Sabaju XU208) z pełnym dekodowaniem MQA. Niestety zamiast topowego ES9038PRO są tylko dwa ES9068AS, wspomagane cała gamą nowych układów, regulatorów napięcia i nowych oscylatorów (femtosekundowe Accusilicony) . Co mnie nieco zdziwiło, to pomiary w których mój nowy DAC poradził sobie lepiej niż poprzednik u samego Amira z ASR bijąc go o całe 2dB w SINAD`zie ;) Gabarytowo przy tej samej wadze (2,5kg) Gustard jest mniejszy. 

Recenzje? Nie są tak wspaniałe jak pomiary ale notowania ma Gustard dość wysokie chociażby w tym artykule. 

Wrażenia? Wow. Jest czad. Tak jak poprzednio zachwycałem się Sabajem porównując do jeszcze bardziej budżetowych rozwiązań to i tym razem mam wrażenie lepszości. Posłuchałem zaledwie dwa dni ale jak teraz nie napiszę to zapomnę więc .... porównując do Sabaja.

Jest więcej powietrza na scenie. To są drobne detale ale czuć, że scena jest lepiej zdefiniowana w głąb. Pojawiły się jakieś przestrzenne omamy, których do tej pory nie zauważałem lub nie zwracałem uwagi bo były gdzieś przymaskowane. Przekaz muzyczny jest dokładniej zarysowany w przestrzeni. Są to niewielkie zmiany wymagające potwierdzenia przez kogoś jeszcze ale na tyle dla mnie namacalne, że nie boje się o nich napisać ;) 

Jeżeli chodzi o MQA i pełny "unfolding" nie mam pewności. Jest wrażenie mogące płynąć z euforii po zakupie ale co by to nie było to przynajmniej część tych zdekodowanych utworów brzmi rewelacyjnie, a zmiany o których wspominałem opisując stereofonię dziwnym trafem w większości przypadków dotyczą tych "znienawidzonych" przez część naszej audio społeczności i poturbowanych stratnym kodekiem utworów. 

W dwóch słowach lepszość nowego daka nad starym to wg mnie przestrzeń i detaliczność. Różnice są bardzo subtelne i nie we wszystkich przesłuchanych utworach ale jednak wrażenie pozostaje. Cała reszta jest na bardzo wyrównanym poziomie. 

Żeby nie było, że tylko cukruję są i wady urządzenia. Malutki wyświetlacz, na którym niewiele widać. Pilot, którym nie da się włączyć funkcji standby w daku. Trzeba wyłączać na twardo włącznikiem na obudowie. Poza tymi niedogodnościami jest jeszcze sprawa cichutkich trzasków przy odtwarzaniu plików DSD wykryta we wczesnej partii urządzeń. Chłopaki z Gustarda opracowali nowy firmware i wypuścili tutoriala jak przeprogramować daka ale czy tak się robi w XXI wieku? Mój egzemplarz jest wolny od tej przypadłości ale jeżeli ktoś będzie miał problemy to można za przysłowiowe grosze nabyć narzędzie do programowania, doczytać i naprawić. W załączniku zostawiam tutoriale i wsad do epromu ;) 

 

2.jpg

Gustard_X16_MCU_Update.zip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, soberowy napisał:

Z towarzystwem u Ciebie gra ten Gustard?

O widzisz jaki ten świat mały jest 😉

No towarzystwo czasami jest ale ogólnie sam słucham. Małżonka nie podziela mojej pasji. Jeszcze 😂

Gustard zaś zasilany jest po USB z Allo Sparky USBridge muzyką z Tidala Hifi poprzez Volumio Virtuoso. 

Wzmacniacz to SET od SinusAudio na triodach 6C4C. Kolumny to zmodyfikowane BMNy S2II. Gra to dobrze ale jeszcze nie tak jak oczekuję. Kolumny muszę dobrać pod moje wyszukane oczekiwania soniczne 😉

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MariuszZ napisał:

Na pewno się sprawdzi. Co prawda mam tylko wersję SB XFi HD i wykorzystuje do pomiarów ale sporadycznie korzystałem z funkcji dakowzmaka przy laptopie i było OK. X3 to nowsza wersja więc można się spodziewać lepszej jakości. 

tak się składa że posiadam aktualnie SB XFi HD i jestem ciekaw czy będzie na pewno duży level up jak brać pod uwagę SB X3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie Gustard X16 vs Sabaj D5 kilka obrazków dla lubiących techniczne analizy. Obrazki zaciągnięte z forum ASR oczywiście ;) Myślałem, że trudno będzie w tabelkach "rozwalcować" Sabaja D5, a jednak... Lewa strona Gustard - prawa strona Sabaj.

THD+N niby niewiele lepiej dla wyjść RCA ale warto zwrócić uwagę co się dzieje z lewej strony sygnału testowego. Gdzie jest pulsacja zasilacza w Gustardzie? Zakłócenia intermodulacyjne i słynny "ESS IMD hump"? Trochę mniejszy. Jitter w Gustardzie dla wejścić USB i Coax niemal identyczny, Dla wejścia Coax w Gustardzie lepszy niż dla USB w Sabaju, który jest i tak poniżej -130dB. Zobaczcie sami ;) 

THD+N.jpg

jitter.jpg

intermodulation.jpg

liniowość.jpg

THD vs FREQ.jpg

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Jak to jest z tymi pomiarami , tam piki dla -130dB ,czyli dla dźwięku 150dB byśmy coś usłyszeli ? ;) tak samo 0,0001% thd ktoś to usłyszy ?

Tu nie chodzi o słyszalność tylko o ranking i fakt, jak bardzo się poprawiło w materii zakłóceń. Amir twierdzi, że granicą transparentności źródła czy słyszalności zakłóceń jest granica -120dB. 

Zobacz jak wygląda THD+N z wyjść RCA audiofilskiego Daka Audio - gd Master za 2500$.

Czy to znaczy, że słabo to gra? Wręcz przeciwnie, może się okazać że tak fajnie koloruje dźwięk ten Dak, że będzie miał swoich funów i zwolenników takiego brzmienia ;) 

audio gd (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASR zbudował na tym bardzo swoje miejsce w świecie Audio.

Oczywiscie warto takie testy lab robić. Ale nie należy tego brac jako wyznacznik jakości albo co najważniejsze brzmienia.

Mieliśmy tutaj kolege na forum który nagminnie polecał sprzet polecany przez ASR po testach lab, ale żadnego nigdy nie słuchał.

Panowie to na pewno nie w ta drogę.

Jeśli doskonale znasz dwa urządzenia. Wiesz czym się różnią dźwiękowo, wtedy możesz patrzeć na takie tabelki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

ASR zbudował na tym bardzo swoje miejsce w świecie Audio.

Oczywiscie warto takie testy lab robić. Ale nie należy tego brac jako wyznacznik jakości albo co najważniejsze brzmienia.

Mieliśmy tutaj kolege na forum który nagminnie polecał sprzet polecany przez ASR po testach lab, ale żadnego nigdy nie słuchał.

Panowie to na pewno nie w ta drogę.

Jeśli doskonale znasz dwa urządzenia. Wiesz czym się różnią dźwiękowo, wtedy możesz patrzeć na takie tabelki.

Piotr

Bardzo się z tym zgadzam. Sprzęty (mówię o dac) idealne, pasmo przenoszenia płaskie jak stół, kolejne rekordy w okolicy 120dB a potem grają inaczej 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...