Skocz do zawartości

DAC – przetworniki z grupy najtańszych, do 1 tysiąca złotych


RoRo

Recommended Posts

Dnia 11.01.2019 o 10:48, 1Ender napisał:

Pytanie mam do was o dodatkowe zasilanie. Bo, że zasilanie jest bardzo ważne, to wiem. Natomiast...

Czy po zakupie dedykowanego zasilania do dac Nostromo, zasilacz wniesie wyraźną, namacalną poprawę w dźwięku? Czy raczej kosmetyczną? Ktoś to sprawdził?

Miałem Dac Nostromo Wolf {poprzednią wersję} wraz z dedykowanym zasilaczem Nostromo pod ten Dac. Jak najbardziej zmiany są słyszalne w stosunku do standardowego zasilania. Każdy zakres pasma się poprawił, większa przestrzeń, lepsza separacja, większy wolumen instrumentów. Ja byłem bardzo zadowolony i nie żałowałem wydania tych paru stów na lepsze zasilanie. Oczywiście nie jest to tak , że od razu cały system gra zupełnie inaczej, ale zmiany jak najbardziej są słyszalne. Według mnie jak najbardziej warto.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące pytanie. Przymierzam się do zakupu prostego DACa, który mógłbym podłączyć do laptopa i słuchać muzyki na zestawie Onkyo 8850 + Heco Aurora 1000. Na razie mam całość podłączoną do wyjścia słuchawkowego w kompie kablem jack-RCA.

Wstępnie myślę o czymś budżetowym:

FX-Audio DAC-X3

AudioQuest DragonFly

xDuoo XQ-23

Fiio Tashian D03k

Trochę droższy jest np. Cambridge Audio DacMagic 100.

Ważne przy tym jest to, że za jakiś czas (pewnie do roku) chciałbym wzmacniacz zastąpić amplitunerem Onkyo TX-8270 i źródłem dźwięku będzie przede wszystkim serwer NAS. Czy wówczas DAC również warto wykorzystywać czy może jednak Onkyo przetworzy sensownie sygnał cyfrowy i będzie się tego dało słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie licz na to że wyprowadzisz jakoś sygnał z Onkyo TX-8270 do zewnętrznego DAC-a i potem z niego znowu wrócisz sygnałem analogowym do amplitunera. On nawet niema do tego wyjścia cyfrowego. Możesz użyć zewnętrzny DAC ale tylko do cyfrowych źródeł zewnętrznych , takich jak np. komputer lub TV. Fiio Tashian D03k nie użyjesz do podłączenia komputera jeśli nie posiada on wyjścia cyfrowego coaxial lub optycznego, bo tylko takie ma on wejścia. Jesli chesz się zaopatrzyć w zewnętrzny DAC , to nie potrzebujesz wzmacniacza w niego wyposażonego.

FX-Audio DAC-X3 ma wprawdzie wejście USB, jednak jest ono potraktowane po macoszemu i lepiej używać pozostałych jego wejść cyfrowych. Sens użycia AudioQuest DragonFly Black lub xDuoo XQ-23 jest taki że można je potem używać jako wyższej jakości układ dźwiękowy dla komputera lub telefonu z możliwością podłączenia do nich słuchawek. xDuoo XQ-23 sprawdza się również jako źródło dźwięku bezprzewodowe.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, C-u-b-e napisał:

Mam następujące pytanie. Przymierzam się do zakupu prostego DACa, który mógłbym podłączyć do laptopa i słuchać muzyki na zestawie Onkyo 8850 + Heco Aurora 1000. Na razie mam całość podłączoną do wyjścia słuchawkowego w kompie kablem jack-RCA.

Wstępnie myślę o czymś budżetowym:

FX-Audio DAC-X3

AudioQuest DragonFly

xDuoo XQ-23

Fiio Tashian D03k

Trochę droższy jest np. Cambridge Audio DacMagic 100.

Ważne przy tym jest to, że za jakiś czas (pewnie do roku) chciałbym wzmacniacz zastąpić amplitunerem Onkyo TX-8270 i źródłem dźwięku będzie przede wszystkim serwer NAS. Czy wówczas DAC również warto wykorzystywać czy może jednak Onkyo przetworzy sensownie sygnał cyfrowy i będzie się tego dało słuchać.

Miałem kiedyś DacMagic100. Kupiłem go, bo do NADa c356 miałem wpięty odtwarzacz Bluray. Panasonica. Znacząco poprawiał brzmienie CD. Następnie kupiłem odtwarzac CD NAD c546 i okazało się, że po puszczeniu z niego sygnału cyfrą przez DM100 sygnał ciągle jest lepszy. Konkludując, bardzo polecam to małe pudełeczko, nawet gdy będziesz mieć odtwarzacz za 2k. O pc nie wspominając. A grać będzie lepiej, im lepsze będziesz mieć kolumny i wzmacniacz.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Analizując Wasze argumenty dochodzę do wniosku, że zaczną raczej od xDuoo XQ-23 albo AudioQuest DragonFly Black. Być może ten DAC mając tylko wejście USB jest zoptymalizowany właśnie pod nie. Gdyby przestał być potrzebny, ma szeroki zakres innych zastosowań. Poza tym chyba dość łatwo tego typu sprzęt sprzedać na rynku wtórnym, bo ofert praktycznie nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że to właśnie osoby prywatne (a nie przedsiębiorcy) mają te 14 dni na odstąpienie od umowy. Jest to rzeczywiście jakiś sposób na przetestowanie sprzętu, ale dla mnie chyba zbyt kłopotliwy. Trzeba wypełniać formularze, pakować paczkę do wysyłki... ;) Chyba wolę jednak od razu podjąć ostateczną decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

Mam prośbę o sugestię. Co kupić do Chromcast audio aby go połączyć wyjściem optycznym do Nad 356?

Na razie to gra przez standardowy żółty kabelek chinch ale zakładam że dodanie DAC poprawi jakość dla Tidal.

Myślę póki co o:

- Cambridge Audio DacMagic 100

- Nostromo Wolf2

- używany Arcam Dac/irDAC

- Musical Fidelity V90 (z Amazon bo byłoby bliżej ceny 1k)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam KORG dac ds 100m o bardzo dobrym brzmieniu który kosztuje 600 zł!!. Brzmieniowo taki sam co KORG dac ds 100 tyle, że jest w wersji mobilnej. Posiadam go i jestem bardzo z niego zadowolony. Interconect jaki używam to roland black series.

https://www.korg.com/us/products/audio/ds_dac_100m/

http://hd-opinie.pl/26478,audio,interfejs-dsd-i-nie-tylko-test-korg-ds-dac-100-audiogate.html

https://www.roland.com/us/products/rcc-5-352r/

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fortepiano napisał:

Polecam KORG dac ds 100m o bardzo dobrym brzmieniu który kosztuje 600 zł!!. Brzmieniowo taki sam co KORG dac ds 100 tyle, że jest w wersji mobilnej. Posiadam go i jestem bardzo z niego zadowolony. Interconect jaki używam to roland black series.

 

Fajnie wygląda ale to USB DAC. Chromcasta audio nie da podłączyć :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MobyDick napisał:

Tyle że w jednych systemach wpływ źródła może być bardzo duży a winnych znacznie mniejszy. W systemach z klasycznymi wzmacniaczami NAD-a bedzie on zwykle nieduży, co nie znaczy że nie będzie go w ogóle.

Czy mam to rozumieć tak, że Chromcast nie uzyska dużej poprawy jakości jak się przejdzie z 'żółtego kabelka' na prosty DAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobierzesz odpowiedni DAC możesz liczyć na poprawę, jednak nie oczekiwałbym cudów. Poprawy jakich aspektów brzmienia oczekujesz ?

Sprawa  że DAC ten musi posiadać wejście optyczne Toslink jest tu kluczowa, bo tylko takie wyjście cyfrowe posiada Chromecast. Za to parametry rozdzielczości wystarczą na poziomie 24 bit / 96 kHz.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...