Skocz do zawartości

Recommended Posts

Coraz więcej osób korzysta w swoich systemach ze streamerów

Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz zdjęciami urządzeń w tym wątku. Dotyczy to zarówno urządzeń aktualnie sprzedawanych jak i tych wycofanych z produkcji oraz planowanych... Propozycje ciekawych urządzeń (albo wręcz przeciwnie) również mile widziane!

 

Dla przypomnienia - istnieją też wątki dotyczące przetworników DAC (w grupach cenowych do tysiąca zł, między 1 a 2 tysiące oraz powyżej 2 tysięcy za nowe urządzenie) oraz propozycji ciekawych (czytaj: wartych zakupu w tym zakresie cenowym) urządzeń, zarówno aktualnie sprzedawanymi jak i wycofanymi z produkcji. Np. ten o DAC'ach w cenach początkowych od 1 do 2  tysięcy złotych:

https://forum.audio.com.pl/topic/46331-dac-przetworniki-w-cenie-od-1-do-2-tysięcy-złotych/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak ktoś nie potrzebuje marki i urządzenia wielkości odtwarzacza CD polecę za "grosze" Google Chromcasta Plus IFI Audio  Ipurifier SPDIF. Do serwisów streamujacych w zupełności wystarczy . Ja słucham Tidal i Spotify. Łatwa obsługa przez mobile na IOS i  Androidzie. Przez aplikację Buuble Unap można też na Chromcasta przesłać muzykę z serwera sieciowego. Tego akurat nie mam i nie testowałem. Po zastosowaniu IFI sygnał ma już konkretna jakość i w praktyce nic więcej nie trzeba. Koszt całości to około 800 zł  I to naprawdę gra. U nas nowość ( IFI) ale na portalach anglojęzycznych chwalą i poprawiają sygnał z droższych streamerów oraz napędów CD..

20170417_222715.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki Barry, ale tak szukałem info i chyba to jest kombo z mini-toslinkiem w tym ifi. Jak na moje oko trzeba troszkę zaczekać, aż cena spadnie bo płacenie 700 zł żeby poprawić jakość urządzenia za 150 zł ekonomicznie dla mnie nie ma sensu. Jedyna zasadna sprawa to jak ktoś chciał wydać 2-3 tyś na streamer, a tak zaoszczędził masę kasy nie tracąc bardzo(lub wcale) na jakości. Chrome jest tanim urządzeniem i jego całe piękno właśnie na tym polega;). Ifi pewnie będzie długo trzymał cenę ze względu raczej na małe zainteresowanie i brak zamienników, ale kto wie może z czasem coś się znajdzie po taniości;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich na prawdę dobrych urządzeń: chromecast audio, jest jeszcze analogiczne urządzenie tyle że z dostępem do domowej sieci (niestety nie pamietam modelu) wygląda identycznie. 

Dalej Yamaha wxad10, czy rassbery pi.

Wiele osób buduje nawet poważne systemy audio właśnie na tych tanich ale zaskakująco dobrych rozwiązaniach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem ale Buble Unap widzi Google Chromcasta jak również mój stacjonarny komputer podłączony do sieci. Stad prosty wniosek że podlaczenia dysku sieciowego otwiera możliwość streamowania muzyki z własnych zasobów. To śmieszne urządzenie przypominające zabawkę dla dziecka daje rade. Zdarzy sie oczywiście że otwarzanie zostanie przerwane ale to może być tez spowodowane chwilowym brakiem polaczenia Wifi. Podlaczenie IFI powoduje że sygnał docierajacy do przetwornika ,wzmacniacza cyfrowego lub amplitunera ma już wysoka jakość. A stad juz prosta droga do zadowolenia ze słuchania muzyki. IFI łączy sie wejściem SPDIF koncentrycznie bezpośrednio wtykając do tego wejścia np we wzmacniaczu. Natomiast wejście do IFI to combo przyjmuje wtyki koncentryczne ( sygnał z napędu Cd) lub mini Jack optyczny (Chromecast). Na razie faktycznie nie ma konkurencji ale to kwestia czasu podobnie jak krążek z Google

Edytowano przez Tomek1777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przepraszam z góry jeśli lekko chaotycznie będzie post napisany, ale nie mam dostępu do pc, a mam dość ciekawe zagadnienie.

Obecnie jako źródła używam chromecasta wpiętego w dac kenwooda dm 5090. Jakość jest bardzo dobra i w sumie do plików z tidal wystarczająca(jak dla mnie), ale ciekawość jak zawsze bierze góre;). Natrafiłem w necie na daphile i zastanawiam się jak widzicie zakup micro pc typu malina wgranie powyższego systemu i stworzenie w ten sposób mini centrum audio? Mamy możliwość nie tylko korzystania z tidalem ale również używania dysku lub pendrive'a z muzyką. Koszt maliny około 150 zł plus przewody wydaje się być bardzo niski. Czy ktoś używa tego typu rozwiązania i co o tym sądzicie?

Z malina jest jeden kłopot a mianowicie wyjście audio mini jack, może ktoś zna lepszy micro pc z wyjście optycznym a jeszcze lepiej coaxialnym żeby wpiąć urządzenie do dac nie poprzez USB.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malinie martwi mnie tylko brak wyjścia audio porządniejszego chyba że któraś z wersji takowe posiada. 

Ogólnie temat mnie interesuje bo chciałbym znaleźć złoty środek w korzystaniu z tidala, spoty ewentualnie dodatkowo pendrive czy dysku w niskiej cenie. Chrome jest bardzo fajnym tematem ale nie jedynym i podejrzewam, że są lepsze sposoby zapewnienia sobie super jakości w niskiej cenie. Tak jak wielu z was wie jaki CD kupić żeby stereo się nie marnowało w kwocie 300-400 zł tak ze streamerem i dac już nie tak łatwo ( a niby pliki wirtualne takie na czasie;). Chciałbym by nowemu użytkownikowi szukającemu stereo do 2000 zł używającego tidala łatwo było powiedzieć: bierz kolumny x za 1000, wzmacniacz x za 500 zł i do tego malinę odtwarzacz md(jako dac) za 350 zł plus kable i gotowe. Kolumny i wzmacniacz oczywiście odpowiednio dobrane. 

Sprawa taniego dac też zostaje nadal otwarta moim zdaniem bo zakup fiio za te 100 zł nie jest najlepszym wyjsciem, odtwarzacz md po kilku miesiącach użytkowania i porównania go do taniej karty aim SC 8000 i właśnie fiio wypada wyśmienicie, ale ma wadę w postaci parametrów nie do końca z epoki w przupadku tidala nic to nie psuje bo tam nie ma plików bezstratnych " najwyższych lotów" ale jak ktoś ma sporo FLAC to MD już stwarza pewne ograniczenia mimo że gra nieźle. Chciałbym Angel żeby dał mi znać jak będziesz miał no urlop i więcej czasu wtedy podwiozl bym ci MD, chrome i fiio żebyś porównał i ocenił no moje ucho niewprawionych może wnosci wiele przekłamań do wniosków, poza tym mój system też nie pokaże każdych niuansów brzmienia.

Szperam sobie w necie i widzę że do maliny są nakładki HiFi jedną już z rca wyjściami, ale to gorsza opcja bo pominiemy DAC zewnętrzny jeśli taki mamy, ale jest też nakładka z spdif i toslinkiem zostaje jednak fakt ceny bo sama malina plus nakładka to z 300 zł plus dac i robi nam się już wyższa kwota. Czy warto wydać te 500 zl? Nie jestem pewien, ale będziemy szukać i testować;) Tu nasuwa się też pytanie czy DAC zrobi nam cała robotę przy kiepskim źródle? Jeśli no kupimy dac audio GD za 5 tys i wepniemy w niego źródło w postaci chromecast czy da to lepsza jakość dźwięku niż odtwarzacz za 5000 zł z wbudowanym dac?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy lepiej niż chromecast podłączony do tego samego typu dac? Mógłbyś opisać konkretnie co to jest daphile jakie daje możliwości jak wpływa na jakość dźwięku( jako user tak na luźno co jest fajne a co nie)? Takie informacje bardzo się tu przydadzą by nie wertować 20 innych stron.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i pisałem wyżej o tych dodatkowych nakładkach na malinę ale czytałem właśnie opinie że lepiej kupić właśnie terminal pc za kilkadziesiąt zł dac na USB i centrum gotowe. Terminale są naprawdę w niskich cenach(firmy wyprzedają zapewne) mają sporo wyjść USB nawet 3.0 wpiąć to pod tv zainstalować daphile i moze to być złoty środek na tanie źródło pod tidal, ale koniecznie trzeba to porównać z chromecastem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na samym początku chciałem serdecznie podziękować koledze Sanwing który dał na testy chromecasta :)

Po kilkunastu dniach mogę co nieco napisać jakie różnice zauważyłem przy porównaniach głównie pliki FLAC w laptopie oraz jakość hifi w tidalu.

System to Dynaudio excite x12 > Sony F570ES > DAC magic 100 > tutaj laptop bądź chromecasta
Akustyka dosyć słaba mimo to chciałem porównać oba rozwiązania

Słuchałem może 30 różnych utworów we FLAC i Tidalu (Oliver Heldens, Lana Del Rey, Deadmau5, Dash Berlin)
 
Największa różnica nastąpiła w wysokich tonach, na chromecascie jest nieco więcej góry, wydaje się ciut bardziej czysta i rozdzielcza niż dźwięk puszczany z laptopa
Słychać to również w żeńskich wokalach moim zdaniem są bardziej naturalne i wyraźne, różnice są malutkie ale słyszalne.
Na scenie wokale ciut bardziej się rozchodzą i dłużej wybrzmiewają na plus dla chromecasta.
W niskich tonach nie zauważyłem różnicy.

Z samej ciekawości również porównałem jakość z Tidala hifi z różnymi plikami MP3 bitrate 320, na każdej próbie okrojone pliki MP3 poległy znacznie bez problemu dało się wychwycić gorszą szczegółowość i kilka innych rzeczy.

Jeszcze raz dziękuje za wypożyczenie takiego sprzętu i przyznaję że chromecasta ciut lepiej gra mając Tidala :)

 

Clipboard13111.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aro za opis wrażeń. Myślę, że jest to niezwykle ważne dla nas którzy szukamy dobrej jakość muzyki bezprzewodowej za niewielkie pieniądze. Brakuje nam jeszcze tylko porównań chromecasta z maliną oraz kilkoma odtwarzaczami sieciowymi typu denon dnp, pionner N czy yamaha WXAD-10. Mam nadzieje, że z czasem uda się takie testy przeprowadzić. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Podobno  Yamaha wxad-10 to inna liga dźwięku, obsługuje pliki 192 kHz natomiast chromecast 96 kHz max. Sam jestem posiadaczem chromecast, mam go podłączonego do wzmacniacza i zastanawiam się czy jeszcze idzie polepszyć dźwięk z tego małego urządzenia. Czy zmienić na inne urządzenie.  Macie jakieś pomysły? Dodam że jestem fanem muzyki różnych gatunków dlatego interesuje mnie tylko streaming gdzie mam dostęp do tidal czy spotify. Nie długo spotify ma wprowadzić lepsza jakość dźwięku niż posiada obecnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast mam analogowo podłączony. Nie mam optycznego we wzmacniaczu onkyo 9030, daca też nie mam i zastanawiam się czy coś by zmienił hmmm a co sądzisz o Yamaha wxad-10?  Który obsługuje pliki 192 kHz a chromecast 96 kHz będzie różnica w dźwięku? Jeżeli chodzi o spotify to jak wpiszesz w Google spotify hi fi to dużo jest info na ten temat.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 3 months later...

Panowie, ja posiadam WXAD 10 z polecenia branży z forum (innych nawet nie słyszałem) więc z jednej strony jestem zadowolony a z drugiej to tak naprawdę nie mam punktu odniesienia. Od początku przymierzałem się do Yamaha np S303, ale ,,wszyscy" stwierdzili że szkoda pieniędzy bo nie zauważe różnicy między wxad-10, a te ok 600zł w kieszeni zostanie.

Zadam pytanie w ten sposób: z urządzeń używanych -dostępnych na rynku nie sugerując się producentem jakie trzeba wyłożyć pieniądze, aby różnica między wxad-10 a nowym nabytkiem była naprawdę zauważalna ?

Lub jeszcze inaczej: czy wykładając na stół 2000 zł jestem w stanie coś zmienić, aby było na + ?

Teoretycznie jeśli ,,wszyscy" są zadowoleni z Chromecast i WXAD 10 to Marantz 8005 powinien być EXTRAAA, a Naim ND5 to już szał😁

Oczywiście obydwa urządzenia poza budżetem....

1 minutę temu, Kamill00 napisał:

 

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć, Mam nadzieję, że ktoś jeszcze przegląda ten wątek. Szukam streamera, który będzie miał na celu tylko transport audio do DACa. Myślę więc, że powinien mieć wyjście cyfrowe, a anologowe mnie mniej interesują. Zastosowanie: łączność z domowym wifi i streaming ze Spotify i Tidal, sterowanie telefonem, możliwość podłączenie dysku twardego lub pendrive z plikami .flac. Zastanawiam się nad skonfigurowaniem malinki lub tanim iEAST M30, ale w tym drugim nie przekonuje mnie 16bit / 44kHz na wyjściu optycznym chociaż być może nie rozpoznam różnicy. Budżet jak najniższy, ale rozważę również sprzęt do 2000 zł. Wydaje mi się jednak, że samego transportu nie warto kupować wielofunkcyjnego kombajnu. Czy może ktoś korzysta i może polecić jakiś sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...