Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fajnie,że temat ogólny wrócił. Może moderacja przypnie go na górę jak temat o DACach ? Oszczędzi to pewnie zakładania wielu nowych wątków. 

@Sterpey jeżeli lubisz się bawić sprzętem to malina zdecydowanie, np z Digione. Jeżeli chcesz kupić, używać i mieć wszystko ładnie opakowane i z głowy to poniżej 2k masz np Onkyo ns6130 ,które spełnia wszystkie wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2020 o 07:35, Tomasz S. napisał:

Fajnie,że temat ogólny wrócił. Może moderacja przypnie go na górę jak temat o DACach ? Oszczędzi to pewnie zakładania wielu nowych wątków. 

@Sterpey jeżeli lubisz się bawić sprzętem to malina zdecydowanie, np z Digione. Jeżeli chcesz kupić, używać i mieć wszystko ładnie opakowane i z głowy to poniżej 2k masz np Onkyo ns6130 ,które spełnia wszystkie wymagania.

Dziękuję za odpowiedź. Tak, zamierzam wejść w RPi chociaż doceniam wygodę obsługi zamkniętych streamerów. Zastanawiam się teraz nad wariantami

Raspberry Pi + Allo Digi One
Raspberry Pi + Allo DigiOne Signature

Materiałów na ten temat jest sporo w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

moim zrodlem jest laptop Macbook Pro na MacOS oczywiscie. 

Uzywam Spotify i tidal na tym laptopie ale tez przegladarke Safari (np. Youtube czy nawet filmiki na Facebooku) oraz iTunes/Music/pliki.

W jaki sposob to dobrze i bezprzewodowo w calosci wypluc na wzmacniacz? (czyli chodzi o takie jakby przeniesienie karty dzwiekowej w calosci, bezprzewodowo do wzmacniacza).

Rozumiem, ze Malina z Digione mi tego nie ogarnie?

Probowalem Airplay ale jest denerwujace opoznienie w tym co robie na laptopie (np. przesuwanie piosenki w Spotify) a dzwiekiem na wzmcniaczu/kolumnach.

Czy mi sie wydaje czy pozostaje mi....Bluetooth tylko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale Volumio to jakis program z teco co widze w stylu Tidal / Spotify?

Mi chodzi zeby wszystkie dzwieki z calego systemu MacOS przeniesc bezprzewodowo, bez opoznien (ktore sa niestety przy Airplay) i mozliwie bez strat (lossless) na wzmacniacz/kolumny. Czyli cokolwiek karta dzwiekowa pod MacOS mieli to ma pojsc na kolumny. Nie wiem, ale wydaje mi sie ze.......jeszcze nie ma takiego rozwiazania na rynku (co jest szokujace tak naprawde) i bede musial sie podpierac Bluetoothem w mozliwie najwyzszej jakosci (czyli AAC / AptX HD / LDAC)

Czy moze sie myle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam AppleTV 3gen. nie zauważyłem opóźnień,  AirPort Express 2gen.podobnie. Może przybliż o jakie opóźnienie Ci chodzi?

Uzywam tej technologii od lat do streamowania także Video (F1TV, MotoGP, czasem z CDA, YouTube itd..) i nie mam żadnych problemów. Powiedz może więcej o co chodzi?

Apple TV 4K też mam ale tamte podałem jako modele „obsolete” które dalej działają bez problemu.

Ta AirportExpress ma fajne wyjście 

CC2750EF-B435-4024-AF9D-E8AD92E17C58.jpeg

„Analog/Optical Audio Jack” podłączasz do wzmacniacza w zależności jakie masz wejścia i puszczasz muzę bez problemu. AppleTV 3gen. ma wyjście optyczne tez można je użyć do muzy. Te urządzenia się nie psują i można teraz kupić je w dobrych pieniądzach. Ja swoje mam od wielu lat.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...