Skocz do zawartości

Zakup wzmacniacza stereo


eko1311

Recommended Posts

Witam.

Po dłuższym czasie słuchania muzy przez zestaw kina domowego nadszedł czas na zmiany. Na początek chciałbym zainwestować we wzmacniacz i tu szukam pomocy.

Zestaw, który posiadam na chwilę obecną to marantz 4003 w zestawie z dvd. Do tego mam podpięty gramofon pro-ject xpression carbon z preampem cambridge cp1. Głośniki to yamaha ns8900 - nie wersja marketowa tylko zakupiona w salonie yamahy i okazyjnie przeze mnie kupiona od pierwszego właściciela. Muzyka jakiej słucham jest bardzo różna ale w dużej mierze jest to rock klasyczny, ciężkie brzmienia ale również pojawia się jazz i hip hop olskulowy.

Z racji tego ze ten zestaw służy właściwie tylko do muzyki, postanowiłem wziąć się w garść i ogarnąć w końcu jakiś normalny wzmacniacz a z czasem dokupię jakiś lepszy cd. Na chwilę obecną na zakup wzmacniacza będę miał +/- 3000pln. I tu zaczyna się dylemat. Mocno podoba mi się starszy sprzęt. Nie słucham właściwie muzyki ze źródeł cyfrowych - 99% to winyl i cd, dlatego też nie są mi potrzebne absolutnie żadne funkcje sieciowe. Chciałbym żeby to był po prostu dobry dźwięk.

Na chwilę obecną po poszukiwaniach sprzętu starszego wybór idzie w stronę sony z serii es - konkretnie Sony TA-F870ES, ewentualnie coś z seri 7xx.

Jeżeli chodzi o nowy sprzęt rozważam zakup yamahy R-N602 i może przy okazji udałoby się kupić jakiś cd.

Zastanawiam się jak wygląda Waszym zdaniem porównanie uogólniając sprzętu starszego wyższej klasy z nowym sprzętem który jest klasowo trochę niżej ale jednocześnie ma np. gwarancję. Nie znam się kompletnie na elektronice, naprawach etc. Oczekuję kupić sprzęt, który możliwie bezawaryjnie będzie mi służył jak najdłużej i dawał maksimum radości ze słuchania muzyki.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Z mojej strony jestem w stanie doradzić wśród sprzętów fabrycznie nowych. Urządzenia vintage są bardzo ciekawą opcją, ale tylko pod warunkiem, że kupimy je od pewnej osoby, gdzie dokładnie znamy stan sprzętu. W innym przypadku jest to niestety loteria. Duża część elementów pod wpływem czasu ulega zużyciu, tracą parametry itp. dlatego starsze sprzęty tak, ale z pewnego, sprawdzonego źródła.

Z mojej strony w kwocie około 3 tys. zł. mogę na pewno zaproponować kilka bardzo ciekawych wzmacniaczy. Jeśli nie zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, odradzam zakup amplitunera sieciowego. Amplituner taki w cenie niecałe 2200 zł. zagra tak, jak wzmacniacz za 1200-1500 zł. 

Na pewno zaproponowałbym Ci brytyjską integrę Cambridge Audio CXA60. To nowoczesny, mocny wzmacniacz, oferujący dynamiczny, bardzo swobodny dźwięk. Drugą opcją jest hybryda lampowa Vincent SV-500. To połączenie mocy, dynamiki i szybkości tranzystora (końcówka mocy) z plastycznością, lekkim ociepleniem lampy (przedwzmacniacz). Jeśli lubisz brzmienie dynamiczne, ale lekko ocieplone, gęste, może się to okazać najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem. Równie szybkie, dynamiczne i bardzo swobodne brzmienie uzyskasz z francuskiej integry Atoll IN80SE

Na koniec oferta Marantz i wzmacniacz, który teraz jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie - Marantz PM7005. To połączenie lekkiego ocieplenia z dokładnością. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Aha, na zupełny koniec dwie propozycje wzmacniaczy lampowych, które mogą okazać się równie ciekawe - Yaqin MS-30L oraz świetna polska konstrukcja Fezz Audio Silver Luna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Słuchałem tego Yaqina MS-30l, a mam, tzn.miałem kilka dni temu Roksana Kandy którego sprzedałem. No i powiem ze ten chiński lampowiec nieźle gra, a nawet dużo przyjemniej , lepiej niż Kandy. Oczywiscie na fabrycznych lampach i nie wygrzanych, a co dopiero będzie jak damy porządne lampki i wygrzejemy.  Jedyny minus to trzeba się zdecydowac czy chcemy słuchać czy nie bo od chwili włączenia przez pierwsze 15 minut wzmacniacz nie gra tak jak powinien, lampy wymagają czasu na rozgrzanie.  Za kilka dni na pewno będę go miał bo juz się zdecydowałem po odsłuchach w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bumbum napisał:

Słuchałem tego Yaqina MS-30l...

Jedyny minus to trzeba się zdecydowac czy chcemy słuchać czy nie bo od chwili włączenia przez pierwsze 15 minut wzmacniacz nie gra tak jak powinien, lampy wymagają czasu na rozgrzanie.

No akurat 15 minut to nie jest dużo! Lampowce dość szybko nabierają odpowiedniej temperatury i grają jak należy. Tak naprawdę to tranzystorowe wzmacniacze potrzebują więcej czasu by osiągnąć swoje optymalne granie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki za zainteresowanie tematem. Zdecydowałem się na onkyo a9070. Udało mi się go kupić na gwarancji w okolicach 3 tysięcy złotych. Jestem zadowolony chociaż wbudowane phono niestety nie jest najlepszym jakie słyszałem więc zostawiłem tez sobie cambridge cp-1. Do tego do gramofonu dokupiłem wkładkę grado black. Całość brzmi fajnie. Mniej więcej taki efekt chciałem osiągnąć. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś jeden z najwyzszych modeli Onkyo Integra, potem zmieniłem na Roksana Kandy który grał o 2 klasy wyżej. Yaqin natomiast zdecydowanie lepiej od kandy. Nie wiem jak gra ten a9070 , szkoda ze wczesniej nie czytałem tego tematu bo stał na półce obok Yaqina więc mogłem go posłuchać.

Co do Pre, to roksan tez miał badziewny. Poszukaj gdzieś w ogłoszeniach, popytaj o CS blue, mam taki CS blue II juz kilka ładnych lat i nie zamierzam wymieniac bo gra rewelacyjnie. Robił go pewien Pan z forum audiostereo ale nie pamiętam nicka.

Edytowano przez bumbum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare osób/firm w Polsce robi preampy gramofonowe, więc jest w czym wybierać. Tylko bez tysiąca złotych na ten cel nie ma co ruszać tematu (kwota na używany). Z w miarę niedrogich preampów mogę jeszcze polecić Thorensa MM-008 (są dwie wersje: ADC  z USB oraz bez).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bumbum napisał:

Miałem kiedyś jeden z najwyzszych modeli Onkyo Integra, potem zmieniłem na Roksana Kandy który grał o 2 klasy wyżej. Yaqin natomiast zdecydowanie lepiej od kandy. Nie wiem jak gra ten a9070 , szkoda ze wczesniej nie czytałem tego tematu bo stał na półce obok Yaqina więc mogłem go posłuchać.

 

Dawne Onkyo Integry nawet te topowe czyli 8850 czy 8870 to zupełnie inne granie od obecnych 9070 czy 9000R. W ślepym teście nikt by nie powiedział że to jedna firma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...