Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do B&W 604s3


Niedzwiedz_

Recommended Posts

22 godziny temu, 1Ender napisał:

Cytat : "Ustawcie kolumny i miejsce odsłuchu w postaci trójkąta równobocznego. Odległość pomiędzy centrami głośników będzie z reguły mieściła się w zakresie od około 1,8 do 2,5m. Bardzo mało prawdopodobne aby prawidłowo ustawione kolumny były bliżej niż 1,5 metra (nawet w małych pokojach) . Oczywiście odległość słuchacza od obu kolumn powinna być taka sama."

Zgadzam się z cytatem który zacytował 1Ender;), oczywiście należy tutaj dodać, że wszelkie inne wariacje mogą dać lepszy, lub gorszy skutek i należy je przetestować na swoim pokoju, bo zależy on od charakterystyki kolumn, pomieszczenia itd. Są zasady, ale nie ma ścisłej reguły, kiedy to będzie najlepiej. Wiadomo szerszy rozstaw kolumn da statystycznie szerszą scenę i lepszą separację kanałów, ale z drugiej strony, trzeba "precyzyjniej " wybrać miejsce odsłuchu (idealnie pośrodku), a kiedy w wyniku szerokiego rozstawu te kolumny powędrują w róg pokoju to też nie dobrze. Kolumny ustawione wąsko, poniżej 1,5m, czyli jak to nieraz widać na jpg.zaraz przy TV, da dźwięk ekspansywny, ale ze słabym stereo- sceną i głębią.

Koledzy wspominali też o np. dywanie, no i nawet ten aspekt na filmie słychać, pogłosy i bałagan w średnicy od pogłosów i odbić. Co do kolumn B@W nie mam jakiś bogatych doświadczeń, niemniej wydaje mi się z tego com widział, że lepiej będzie z czym nieco cieplej i plastyczniej grającym niż Onkyo. Co do amplitunera stereo z kilkoma wejściami hdmi to mam już mieszane uczucia, pomysł na model chyba dla tych co używają konsoli do gier, przypadkowego odtwarzacza BR, lub laptopa do odtwarzania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Panowie nie miałem czasu odpisać. Pokój to istne szaleństwo całe 16m2, podłoga panelowa. Tak wygląda cały pokój 

IMG_0543.thumb.JPG.2c910be8a91f553666cd5c05968ad41b.JPG

IMG_0544.thumb.JPG.0626f4b8f5e83a8ab682cbbe809510a7.JPG

Dnia 20.04.2017 o 09:31, 1Ender napisał:

Pytałeś o coś w województwie śląskim. A daleko masz do Myślenic? Tam masz duży salon używanego sprzętu. Użytkownik "Pumpurek" na Allegro.

Znam tego użytkownika Allegro bo śledziłem jego aukcje jak szukałem kolumn. Odległość nie jest dla mnie problemem ale jak pomyśle ze mam znowu pakować sprzęt do auta to mi sie odechciewa. Ważą chyba tone i dwie nie wejda do bagaznika beemki 5tki. Myślałem żeby do niego napisać o poradę.

Dnia 21.04.2017 o 00:42, Angel napisał:

No to praktycznie prawie nic dobrego nie zostaje do słuchania ;):D.

No wiesz został jeszcze Zenek Martyniuk hahahahhah

Podłączyłem mojego skromnego DACa Fiio do srajfona jedynie co sie zmieniło to głębszy bas wiec szału nie ma.

Wzmaka musze koniecznie zmienić bo w tym moim historyku mam mozliwosc podlaczenia tylko jedno źródło + gramofon. 

Edytowano przez zbyszki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbyszki możesz się ze mną nie zgodzić, ale kolumny masz piękne tylko ciut duuuże :). Biorąc gabaryty pokoju i wielkość kolumn to może być średnio-dobrze. Moim zdaniem lepiej pasowałyby Ci jakieś dobre kolumny podstawkowe(monitory) nawet z tych większych plus stendy. Ewentualnie mniejsze podłogówki.

@jacek75, @Angel, @Fafniak- przyjrzyjcie się proszę mojej sugestii. Pokój tak na oko ma 12-18 mkw....

Edit : Aczkolwiek są zwolennicy takiego grania mały pokój, jak największe kolumny...

PS. Mam większy pokój powyżej 20mkw i takich bym sobie nie zafundował. Moje kolumny mają wg tabliczki 70W i są wystarczające. Są to małe podłogówki z 2 głośnikami.

Edit: Kolumny, które ma nasz kolega były polecane do pomieszczeń 30mkw.

Co do kolumn podstawkowych to na allegro widziałem sporo dobrych marek do około 3000 zł już ze stendami. B&W mniejsze też były.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko bardzo krótko odpowiem na poprzednie zapytania.

Co do rozstawu 3 metrowego, to chodziło mi o to, że nie powinno się nawet w dużym salonie rozstawiać kolumn szerzej niż na 3 metry. Czyli tak między 2 a 3 metry jest najlepiej.

Co do podstaw granitowych, to rzeczywiście może i w tej sytuacji racja. Nie, to że je akurat tu polecam. Tylko ogólnie piszę, jaki mają wpływ na dźwięk. Jak się chce większej precyzji albo utwardzenia dźwięku, to są dobre. Szczególnie jak kolumny stoją na "pływającej" podłodze z paneli.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh heh ?pokój kawalera , minimum do przetrwania kanapa, tv, laptop i stereo z wielkimi kolumnami :)

Posłuchaj kolegów i zacznij od podstaw jak pisali :

Dywan by się przydał jakieś obrazy na płutnie zwłaszcza nad tv i za tobą ( tematyka dowolna, mogą być jelenie ) :)

Co do zmiany wzmacniacza to może się wstrzymasz i wypróbujesz lepszego dac'a np szeroko opisanego na forum CA Magic 100 tylko aby zadziałał jak powinien musisz mu podać odpowiednie źródło dźwięku, cyfrowy -> analogowy.

Może branża pomoże i podesle na testy.

Źródło to podstawa aby cieszyć się dźwiękiem, wiadomo z czego bata nie ukrecisz ;)

A co do podłączenia iPhone to są przekaźniki BT które nie kosztują wiele a mają wyjścia cyfrowe, a wtedy wiadomo do Dac itd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hoo-Lec napisał:

Heh heh ?pokój kawalera , minimum do przetrwania kanapa, tv, laptop i stereo z wielkimi kolumnami :)

Pokój jak i cale mieszkanie to wersja "kawaler style" tak wiec moglem sobie pozwolic na takie granie. 

8 godzin temu, 1Ender napisał:

możesz się ze mną nie zgodzić, ale kolumny masz piękne tylko ciut duuuże

He kupowalem je od faszysty w niemczech i na moje pytanie czemu je sprzedaje tez odpowiedzial ze sa za duze i musi zmienic na mniejszy model. 

Narazie musza zostac bo szukalem ich dlugo. W PL byly ale wszystkie z wgniecionymi glosnikami. Te od wroga sa praktycznie idealne i w promocyjnej cenie 600E

Mysle ze to jak z samochodem mocy nigdy dosc a sluchac przeciez ma fulla nie musze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając takie kolumny, tak grające, kupiłbym im jeden z tych wzmacniaczy:

http://allegro.pl/roksan-kandy-ka-1-w-stan-idealny-pilot-i6790659139.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-thule-audio-spirit-amp-myslenice-i6769365208.html

Mają ładne barwy, nasycenie średnicy, których to cech trochę brakuje kolumnom B&W. Zagrają też dość uniwersalnie i muzykalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witajcie ponownie! Po długi poszukiwaniach udało mi się zakupić (znowu od wroga) Roksana Kandy K2 w idealnym stanie za 450E. 

Powiem tak pierwsze zaskoczenie po podpięciu wszystkiego gdzie jest regulacja bass, treble? He nie ma.

Ciężko było mi się przestawić na słuchanie bez mojej ingerencji w dźwięk ale po dłuższym odsłuch stwierdziłem, że to ma sens :)  

Wreszcie pojawiła się ładna góra, której bardzo brakowało, bass przestał łomotać. Kolumny zaczęły grać szczegółowo, równo ale jeszcze czegoś mi brakowało.

Wiedziałem, że kolejnym zakupem muszą być przewody bo do tej pory zestaw był połączony zwykłymi z ryneczku i zdecydowałem się na zakup nowych kabli naszej rodzimej produkcji czyli MELODIKA.

Teraz mogę szczerze powiedzieć, że efekt jest w pełni mnie zadowalający i polecam ROKSANa. 

 

IMG_1028.JPG

IMG_1217.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziw bierze że takie wielkie kolumny zagrały w takim nie za dużym niedostosowanym akustycznie pokoju, ale widać że dobrze dobrany wzmacniacz to już połowa sukcesu, a mówi się że wymiana sprzetu nie pomaga ;)  zbyszki nagraj filmik na YT jak na początku żebyśmy mogli usłyszeć różnicę :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...