Skocz do zawartości

STEREO DO 1000-1200ZŁ


Wojciech Bury

Recommended Posts

WITAM!

Bardzo potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniego nagłośnienia Salonu.

Zaznaczam na wstępie, że jestem całkowicie zielony w temacie.... a temat rzeka :D

Potrzebuję nagłośnić pokój nie musi być powalająco ale wszyscy już mają dość głośników tv :D.

Ogólnie sprzęt ma służyć do słuchania muzyki wszelakiej (oprócz disco i techno) i oczywiście musi być podpięty pod tv - ale koniecznie musi mieć możliwość podpięcia też innych rzeczy - miło widziany bluetooth (do szybkiego sparowania np. komórki-ale nie jest to rzecz 100% konieczna).

Na początku myślałem że kupię same głośniki komputerowe i będzie o.k np. EDIFIER R2600 lub Microlab SOLO7C ale im więcej czytam to widzę że wszyscy takie rozwiązanie odradzają na rzecz używanych "składaków" a wtym temacie to już w ogóle nie wiem na jakie sprzęty zwrócić uwagę - może jacyś polecani sprzedawcy itp. Wiem że budżet nie jest oszałamiający ale nie jestem szalonym audiofilem i niestety nie mam słuchu jak Leszek Możdżer :D, Nie mniej jednak lubię przyjazne dźwięki, a zaznaczę też że lubię wsłuchiwać się w teksty muzyki.

W załączniku umieściłem rzut pokoju w którym ma to zagrać - z góry dziękuje wszystkim którzy przychylnie spojrzą na mój problem i doradzą.

Pozdrawiam

 

 

Jeszcze zapomniałbym milo by było gdyby była możliwość podpięcia osobnej pary głośników na tarasie na zewnątrz - kabelki mam przygotowane. 

salon_rzut.jpg

salon_rzut.pdf

Edytowano przez Wojciech Bury
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miejsca odskichowego masz za daleko aby zastosować monitory aktywne bliskiego pola.

Zatem musisz iść w używany wzmacniacz i kolumny.

Niestety Bt raczej odpada. Tu kwestia dokupienia modułu za 130 zł jeśli jest ci o niezbędne. 

Denon pma 560 tannoy m2 i niestety jakiś dac albo tani fioo albo używany Cambridge 

To często wybierany zestaw na "pierwszy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Do miejsca odskichowego masz za daleko aby zastosować monitory aktywne bliskiego pola.

Zatem musisz iść w używany wzmacniacz i kolumny.

Niestety Bt raczej odpada. Tu kwestia dokupienia modułu za 130 zł jeśli jest ci o niezbędne. 

Denon pma 560 tannoy m2 i niestety jakiś dac albo tani fioo albo używany Cambridge 

To często wybierany zestaw na "pierwszy"

Dzięki za zainteresowanie tematem i błyskawiczną odpowiedź.

Jak już pisałem jestem zielony także kolejne pytania:

01. Używki o.k przy tej kwocie wiem że szału nie będzie może jacyś polecani sprzedawcy/sprawdzeni?

02. Bt nie jest konieczny 

03. tannoy chodzi o coś takiego? http://allegro.pl/kultowe-tannoy-m1-made-in-uk-i6780680052.html

04. Dlaczego "niestety" DAC (jest jakieś lepsze rozwiązanie?) 

05. Używany Cambridge - mówimy o wzmacniaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawiło mnie jeszcze takie rozwiązanie (odpadnie możliwość podpięcia tych kolumn na tarasie ale za to jestt to całkowicie nowy sprzęt z gwarancja door to door.

http://www.krugermatz.com/pl/p/Aktywne-kolumny-glosnikowe-Journey-2.0/2187

lub droższe ale mocniejsze:

http://www.krugermatz.com/pl/p/Aktywne-kolumny-glosnikowe-Passion-2.0/2188

Co myślicie na mój metraż?  Miał ktoś styczność?

Edytowano przez Wojciech Bury
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodziła się szansa podwyższenia budżetu do 1800-2000zł  ale dalej nie wiem czy kolumny aktywne czy jakiś składak? Pioneer A-30 ma dość dobre opinie - Ale kurczę muszę się wybrać najpierw na jakiś odsłuch bo kompletnie nie umiem się określić czego potrzebuję - myślę że raczej ciepłe dźwięki ale kto wie? Jestem z Podkarpacia polecicie gdzie najlepiej się wybrać????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 12:58, S4Home napisał:

Do miejsca odskichowego masz za daleko aby zastosować monitory aktywne bliskiego pola.

Zatem musisz iść w używany wzmacniacz i kolumny.

Niestety Bt raczej odpada. Tu kwestia dokupienia modułu za 130 zł jeśli jest ci o niezbędne. 

Denon pma 560 tannoy m2 i niestety jakiś dac albo tani fioo albo używany Cambridge 

To często wybierany zestaw na "pierwszy"

"To często wybierany zestaw na "pierwszy"" - NIESTETY JESTEM RACZEJ STAŁY W "UCZUCIACH" :d:d i raczej muszę szukać sprzętu który zostanie ze mną na dłuuugi czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojciech Bury napisał:

"To często wybierany zestaw na "pierwszy"" - NIESTETY JESTEM RACZEJ STAŁY W "UCZUCIACH" :d:d i raczej muszę szukać sprzętu który zostanie ze mną na dłuuugi czas. 

Masz pokój do którego można śmiało włożyć trochę większe kolumny. Fajny zestaw to kolumny DALI 400 + wzmacniacz zależnie od preferencji, może być np. coś ze stajni NAD'a (np. 3020, 312, 320, itd), albo  jakiś starszy Rotel'a, Marantz'a jak lubisz ciepłe i misiowate granie :)

Za kasę która Ci zostanie, dobierzesz źródło (nie wspomniałeś czy poza telewizorem myślisz o odtwarzaczu Cd, gramofonie czy słuchać będziesz raczej plików z kompa). Myślę, że w dwóch tysiącach można się jakoś zmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Masz pokój do którego można śmiało włożyć trochę większe kolumny. Fajny zestaw to kolumny DALI 400 + wzmacniacz zależnie od preferencji, może być np. coś ze stajni NAD'a (np. 3020, 312, 320, itd), albo  jakiś starszy Rotel'a, Marantz'a jak lubisz ciepłe i misiowate granie :)

Za kasę która Ci zostanie, dobierzesz źródło (nie wspomniałeś czy poza telewizorem myślisz o odtwarzaczu Cd, gramofonie czy słuchać będziesz raczej plików z kompa). Myślę, że w dwóch tysiącach można się jakoś zmieścić.

ZWRÓCĘ UWAGĘ NA TE KOLUMNY, źródło wydało mi się oczywiste że jeżeli chcę zestaw audio to będzie jakiś odtwarzacz CD (Ale nie ukrywam, że dużo będzie z kompa, pewnie nawet dokupię adapter Bt co by tel. podpinać  (dużo utworów FLAC) - gramofon na ten moment odpada - trójka maluchów która rozniesie wszystko :D:D, jak dorosną będę się zastanawiał). Cd dokupię już po skompletowaniu i uruchomieniu kolumn, wzmacniacza i dac (grubo się zastanawiam na tym DAC CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100 ze względu na mnogość wejść (a jak pisałem jestem typem raczej "stałym w uczuciach" - strasznie ciężko jest mi coś kupić- zawsze analizuję i dlatego wolę raz a pewnie).

 

tylko DALI 400 to wydatek ok. 1500zł (używane) :(

W "lini dźwięku" zwrócili mi uwagę na kolumny: pylon audio Pearl 20 

Edytowano przez Wojciech Bury
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali to stare głośniki Seasy i Vify. Pylon ma głośniki od Monacor'a i STX'a. Co będzie lepsze - ciężko powiedzieć. Nie słyszałem tych kolumn Pylona, ale myślę że zarówno Dali jak i Pylon zagrają na podobnym poziomie. Jak masz możliwość to odsłuchaj tych Pylonów w Linii Dźwięku i porównaj z czymś innym co mają na miejscu.

P.S. Dali 400 widziałem na alledrogo za ok 1250 złotyc, ale sprzedawca może zejdzie z ceny☺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje 3 grosze, ale postaram się nie namieszać zbytnio w twej pewnie i tak oszołomionej informacjami głowie;)

Na pewno to musisz kupić DAC, aby wyjść sygnałem optycznym- audio z TV. Coś typu Fiio D3 zamieni sygnał optyczny na analogowy rca. Przy całkowitym budżecie 1,5-2tys kupno Dac typu dac magic100 jest lekko absurdalne, bo i tak z muzyki z TV nie zrobi jakości, jego plusem jest owszem wejście usb asynchroniczne dla sygnału z komputera/laptopa, tyle .

Co do tego zdania poniżej...

 

1 godzinę temu, Wojciech Bury napisał:

 jeżeli chcę zestaw audio to będzie jakiś odtwarzacz CD (Ale nie ukrywam, że dużo będzie z kompa, pewnie nawet dokupię adapter Bt co by tel. podpinać  (dużo utworów FLAC) - g

 

Cóż z tego że Flacki, jak z puszczane telefonu i dodatkowo po BTH?:/ Sytuacja równie absurdalna, jak czasami fakt poszukiwania przez ludzi słuchawek za tys zł do smarkfona, bo ktoś ma flacki...Tak więc w takiej opcji porównywalnie jakościowo, będzie jak połączysz  kabelkiem minijackx2rca.. a zaoszczędzone pieniądze na module bth przeznacz na ważnejsze rzeczy skup się najpierw na najważniejszych rzeczach.

Skup się na wzmacniaczu i kolumnach, to jest ważne, a kolumnach zdecydowanie większych od Tannoy M1. Jak monitory to większe, ale raczej podłogówki, nawet nieduże. Dobór odpowiednich kolumn i ich ustawienie to połowa sukcesu, a może i 3/4, tak jak mądre dobranie brzmienia kolumn do stylu brzmienia wzmacniacza !B| Mając 2 tys rozłożyłbym to tak około 900-1300zł kolumny, 500zł wzmacniacz, 110zł Dac fioo d3, 100zł na różne kabelki. Z czasem jakiś tani odtwarzacz CD, (na początek możesz grać z odtwarzacza dvd jak masz).Jak wpiszesz w allegro przedział cen 800-1300zł dla używanych kolumn podłogowych to masz 3 strony ciekawych kolumn podłogowych.

(Co do opcji tych kolumn aktywnych Journey 2.0 to ciekawsza i lepsza w twej sytuacji propozycja od np Edifier 2600, choć jakościowo i tak bardzo daleka od zestawu klasycznego -wzmacniacz i klasyczne pasywne kolumny.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ma być źródłem dźwięku? TV, komputer, stary DVD? Telefon sobie odpuść. Na pewno dac - do kupienia? @jacek75 dobrze prawi, to bardzo doświadczony forumowicz. Poczytaj sobie wątek założony przez Roro, o dacach do 1000 zł. Masz jakieś płyty CD? Może warto rozważyć zakup jakiegoś używanego CD - odtwarzacz.?

Komputer też może być źródłem. Możesz dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową do 200 zł i też będzie dobrze. Oczywiście używaną. Wówczas wyjdziesz z karty kabelkiem 2xRca-2xRca do wzmacniacza. A jak się osłuchasz, odłożysz co nieco, to kupisz dac z prawdziwego zdarzenia.

Edit. Na pewno w tym budżecie zdecydowanie warto kupić lepsze kolumny.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Wrzucę swoje 3 grosze, ale postaram się nie namieszać zbytnio w twej pewnie i tak oszołomionej informacjami głowie;)

Na pewno to musisz kupić DAC, aby wyjść sygnałem optycznym- audio z TV. Coś typu Fiio D3 zamieni sygnał optyczny na analogowy rca. Przy całkowitym budżecie 1,5-2tys kupno Dac typu dac magic100 jest lekko absurdalne, bo i tak z muzyki z TV nie zrobi jakości, jego plusem jest owszem wejście usb asynchroniczne dla sygnału z komputera/laptopa, tyle .

Co do tego zdania poniżej...

 

Cóż z tego że Flacki, jak z puszczane telefonu i dodatkowo po BTH?:/ Sytuacja równie absurdalna, jak czasami fakt poszukiwania przez ludzi słuchawek za tys zł do smarkfona, bo ktoś ma flacki...Tak więc w takiej opcji porównywalnie jakościowo, będzie jak połączysz  kabelkiem minijackx2rca.. a zaoszczędzone pieniądze na module bth przeznacz na ważnejsze rzeczy skup się najpierw na najważniejszych rzeczach.

Skup się na wzmacniaczu i kolumnach, to jest ważne, a kolumnach zdecydowanie większych od Tannoy M1. Jak monitory to większe, ale raczej podłogówki, nawet nieduże. Dobór odpowiednich kolumn i ich ustawienie to połowa sukcesu, a może i 3/4, tak jak mądre dobranie brzmienia kolumn do stylu brzmienia wzmacniacza !B| Mając 2 tys rozłożyłbym to tak około 900-1300zł kolumny, 500zł wzmacniacz, 110zł Dac fioo d3, 100zł na różne kabelki. Z czasem jakiś tani odtwarzacz CD, (na początek możesz grać z odtwarzacza dvd jak masz).Jak wpiszesz w allegro przedział cen 800-1300zł dla używanych kolumn podłogowych to masz 3 strony ciekawych kolumn podłogowych.

(Co do opcji tych kolumn aktywnych Journey 2.0 to ciekawsza i lepsza w twej sytuacji propozycja od np Edifier 2600, choć jakościowo i tak bardzo daleka od zestawu klasycznego -wzmacniacz i klasyczne pasywne kolumny.)

Kurczę inaczej myślę inaczej piszę już sprostuję: Na początku myślałem o czymś małym - lepiej grającym od głośników w tv i dającym radę głośniej posłuchać muzyki:  EDIFIER R2600 lub Microlab SOLO7C - ale niestety pomieszczenie okazuje się zbyt duże więc pomyślałem że mogę mieć kombajn bo XXI wiek i takie zestawy jak: http://www.krugermatz.com/pl/p/Aktywne-kolumny-glosnikowe-Journey-2.0/2187   lub  http://www.krugermatz.com/pl/p/Aktywne-kolumny-glosnikowe-Passion-2.0/2188 grają już fajnie i jak to reklamują nie trzeba się znać na kablach, mocach, wielkościach,wszystko hula i miód w uszach, można podpiąć cuda wianki, Bt, karty pamięci, USB - zagłębiając się jednak w temat zobaczyłem (a raczej Wy uświadomiliście mi, że takie rozwiązanie nie jest warte tych pieniędzy tzn jak przypuszczam - ZAZNACZAM NIE MIAŁEM OKAZJI ANI OGLĄDNĄĆ WYKONANIA NA ŻYWO ANI POSŁUCHAĆ JAK GRA WIĘC MOGĘ BYĆ W CAŁKOWITYM BŁĘDZIE - ale przypuszczam że jest to ładne świecidełko którym się można przed rodziną pochwalić jak "świeci"). Zaznaczałem że nie jestem jakimś koneserem muzycznym - więc myślałem, ze jest to rozwiązanie do przyjęcia dla mnie. Jednak jak już pisałem zaczęło się analizowanie wydatków i było tak: jak już kupować to ten droższy czyli 1600zł, a za takie pieniądze to już coś w zestawie można używanego dorwać no i znowu kropka. 

Po sugestiach na forum (przeczytałem mnóstwo podobnych tematów zdecydowałem się najpierw na odsłuch i sprecyzowanie jakie brzmienie będzie mi odpowiadać - przez fb ktoś z Lini dźwięku polecił mi taki zestaw: dwa głośniki pasywne pylon audio Pearl 20   999 zł + używany wzmacniacz rotel lub cambirdge audio Ok 650 zł, przetwornik fiio do tv 130 zł.Teraz potrzebuje trochę wolnego czasu i wybiorę się do nich na pewno - tylko od razu się zrodziła myśl żeby coś duktów dozbierać i wziąć od razu lepszy DAC  typu dac magic100 .

Oczywiście głównym źródłem dźwięku będzie jakiś odtwarzacz CD (ale nie chcę go od razu kupować - po miesiącu dwóch dokupiłbym jakiegoś klocka - nie wiem czy nie bluray - lubię oglądać nagrania koncertowe - i tu tez mam pytanie czy dobrze jakościowo takie nagrania z YOUTUBA zabrzmią na takim sprzęcie??? Czy pozostają oryginalne płyty koncertowe - z tym mam trochę zgrzyt bo lubię przeskakiwać pomiędzy rożnych wykonawców i rodzajów muzyki a na płycie wiadomo........ ).  

Myślę, że choć w małym skrócie opisałem "moje myśli" (Tak wiem - oczekuje niemożliwego :D:D:D:D:D). 

Nie chcę wydawać fortuny na sprzęt bo myślę że nie o to tu chodzi, żeby się wszystkim chwalić że mam klocki za trylion złotych (a będą stały i się kurzyły - niestety mało jest chwil w których można sobie pozwolić na drinka z Chillout-em  :D:D:D - Chcę żeby w końcu "coś" zagrało i nie drażnił mnie dźwięk z tv.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Wszystkim za zainteresowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest jak najbardziej prosta do rozwiązania i idziesz w dobrym kierunku. Te K&M nie miałem okazji słuchać, ale podejrzewam że w stosunku do dobrze rozstawionych edyfierow wielkiego przeskok i by nie było. Natomiast zakup niewielkich kolumn podłogowych(elac FS 67, indiana line noty) lub ciut większych jak sugerowane dali400 to strzał w 10. Po odsłuchu perełek będziesz miał pogląd co Ci się podobało w nich, a co nie pozwoli to na określenie dźwięku jaki lubisz ilości basu jaka preferujesz itd. wtedy będzie łatwiej odpowiednie kolumny i wzmacniacz dobrać. Na obecną chwilę nie widzę sensu kupowania nic ponad fiio. Po pierwsze łatwo kupić i w razie czego odsprzedać używane za 80-90 zł, a po drugie do tv i podstawowego słuchania muzyki nie ma sensu wydawać 600 zł w dac. Lepiej różnice zainwestować właśnie w CD lub lepsze kolumny czy wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy uda Ci się odsłuchać wszystkiego aby faktycznie pozostać na zawsze z tym jednym systemie.

Sprzęt używany ma tą korzyść, że odsprzedając go dalej niewiele tracisz.

Sprzęt możesz posłuchać w wielu miejscach na wielu piosenkach co już będzie niemiarodajne. Dopiero odsłuch w domu paro-miesieczny da Ci obraz czego tak na prawdę chcesz.

Niestety to jest nieuniknione. No chyba że nie przywiązujesz do tego tak dużej wagi :) więc tu z kolei też nie ma znaczenia na co finalnie się zdecydujesz.

FS67 polecam, dobre podłogówki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2017 o 15:40, Audio Autonomy napisał:

Dali to stare głośniki Seasy i Vify. Pylon ma głośniki od Monacor'a i STX'a. Co będzie lepsze - ciężko powiedzieć. Nie słyszałem tych kolumn Pylona, ale myślę że zarówno Dali jak i Pylon zagrają na podobnym poziomie. Jak masz możliwość to odsłuchaj tych Pylonów w Linii Dźwięku i porównaj z czymś innym co mają na miejscu.

P.S. Dali 400 widziałem na alledrogo za ok 1250 złotyc, ale sprzedawca może zejdzie z ceny☺

O jakiej cenie mówimy?? Możesz napisać na priv...

 

Edytowano przez Wojciech Bury
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem byłem - niestety Panu się śpieszyło dowiedziałem się że lepiej się jest wcześniej umówić (dziwne bo wszędzie piszą że czynne do 18 a tu 16:30 Pan musi wyjść no nic ... życie) Nie mniej jednak Pan ustawił mi te pylony20 w zestawieniu z Rotel RA-930AX i .... KOMPLETNIE NIE TAKIEGO BRZMIENIA SZUKAM Ale od początku.

Razem z kabelkami i cd sprzęt wyceniony na 3,5tys złotych no to myślę sobie nie ma bata musi to grać .... no i nie koniecznie tak jakbym tego sobie życzył (tzn wiem że to jest pewnie dalej taka budżetówka no ale dla mnie to kupa kasy). Wszystko co próbowałem odsłuchać grało wysoko, twardo po dłuższej chwili męcząco - przyzwyczajony jestem do słuchawek Koss PortaPro i wolałbym zostać przy moich słuchawkach. Chociaż przy muzyce akustycznej - gdzie nie ma potrzeby (przynajmniej dla mnie) tej "głębi" grały cudownie np. utwór :

miód w uszach - naprawdę brzmiało to nie źle, ale reszta kawałków jakie próbowałem "przemęczyć" porażka: The Fugees - Killing Me Softly With His Song, Kill Bill Soundtracks 1&2, kult unplugged, metallica - wszystko brzmiało nie wiem tak kwadratowo fakt wokale słychać bardzo czyściutko.

W każdym razie nie tego szukam :(:( Pan stwierdził i chyba ma rację że brakuje mi "MASY" przynajmniej tak to określił i potrzebuję głośników  3 drożnych, ale niestety nie było mi dane ich porównać :(:(. Mieli tam na sklepie głośniki B&W i podobno te zagrałyby cieplej "głębiej" niestety mam taki nawał prac że nie wiem kiedy następnym razem znajdę czas ale wtedy już na pewno się UMÓWIĘ 

Wspomnę jeszcze o ciekawej sytuacji kiedy powiedziałem że grają za wysoko zero głębi Pan przestawił mi te głośniki do tyłu (prawie do ściany) i coś tam się tej głębi pojawiło - podobno u mnie w domu będzie tego 3 razy więcej bo maja "pułapki basowe" i u nich brzmi to inaczej - PRAWDA TOTO?

W każdym bądź razie obsługa baardzo miła i nie ma się do czego przyczepić oprócz tego czasu..... którego nie było..... no ale tak czasem bywa rozumiem to. O wyborze  i porównaniu niestety nie mogę nic napisać - PODSUMOWUJĄC JESTEM W CZARNEJ D.....E.  

Pozdrawiam wszystkich śledzących mój temat. Czas założyć stare dobre kossy......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...