Skocz do zawartości

STEREO DO 1000-1200ZŁ


Wojciech Bury

Recommended Posts

A poproś może o podłączenie jakiś Dali... będziesz miał jako takie pojęcie jak brzmią inne kolumny.

Koledzy radzą 400 i 450 ale może warto też pomyśleć nad 104 (z ogromnym zastrzeżeniem że to wiekowy produkt)

są jeszcze 505 które "podobno" są nowszymi wersjami ale opinie są dość rożne.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie daje mi spać temat z tymi głośnikami aktywnymi :D:D tylko ciekawe jak to brzmi :)

Edifier S1000 Pro

Edifier S2000 Pro 

Ceny kosmos ale może jednak warto????? (i nie chodzi mi o BT już skutecznie wybiliście mi z głowy puszczanie muzyki prze toto :D ) 

Chodzi o to że po wczorajszych odwiedzinach w linii dźwięku jestem w większej kropce niz byłem - żeby dobrać odpowiedni sprzęt pod siebie trzeba mieć kupę czasu i cierpliwości :) - Cierpliwość jakaś tam jest za to z czasem........ kiepsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wojciech Bury napisał:

Pan przestawił mi te głośniki do tyłu (prawie do ściany) i coś tam się tej głębi pojawiło - podobno u mnie w domu będzie tego 3 razy więcej bo maja "pułapki basowe" i u nich brzmi to inaczej - PRAWDA TOTO?

Prawdą  jest, że w Twoim pomieszczeniu będzie to inaczej brzmiało, ale tekst o tym, że będziesz miał dzięki temu więcej głębi to już bzdura. Jak będziesz miał niedopasowane akustycznie pomieszczenie to ewentualnie bas będziesz miał dudniący, a dźwięk nie stanie się dzięki temu lepszy.

Cytat

Edifier S1000 Pro

Edifier S2000 Pro 

Myślę, że zdecydowanie nie warto w to iść. Będziesz miał plastikowy dźwięk i do tego tym bardziej nie będzie on miał "masy", której brakowało Ci też w kolumnach odsłuchiwanych w salonie.

Edytowano przez Audio Autonomy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak @jacek75 dobrze Ci radził w poście z 21 kwietnia. Skup się na dobrych kolumnach, wzmacniaczu i Dac'u. W proporcjach takich mniej więcej jakie opisał.

Ja nie wydałbym tyle pieniędzy na coś takiego jak Edifier. Swoją drogą, to bezczelnie naśladują kolumny Sonus Faber. 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ale panowie w salonie poprzez przysunięcie do ściany jaką chcieli uzyskać głębię? Bo na pewno nie głębię sceny stereo. Podbić niskie tony tak można, ale w ten sposób robi się więcej szkody niż pożytku. Bo przy okazji podbarwia i zniekształca się nie tylko niskie tony, ale i całe pasmo. Dobrze grający zestaw, powinien mieć wystarczająco mocne niskie tony w odległości kolumn od tylnej ściany 80 - 100 cm. W takim ustawieniu większość kolumn gra najlepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...