Skocz do zawartości

prośba o poradę


khal00

Recommended Posts

Witam

Zamierzam kupić taki używany zestaw :

Tannoy M2 lub KEF Cresta 2

NAD 310 albo Cambridge Audio A5

Czy te połączenia będą ok? (może któreś będzie lepsze od innych)

Zestaw chciałbym podpiąć do TV, który posiada następujące łącza: Eurozłącze (Scart), optyczne wyjście audio, wyjście słuchawkowe, złącze kompozytowe, złącze RCA. A to link do pełnej specyfikacji tv:
http://www.mediamarkt.pl/telewizor-panason...gt30e,id-125309

Czy będę potzrebował dodatkowych elementów np w postaci DAC'a?

Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki z TV (czasami obejrzenia filmu), który będzie odbierał sygnał z chromecasta

Słucham głównie muzyki elektronicznej oraz rapu

Bardzo proszę też o poradę jakimi kablami to wszystko najlepiej spiąć?

pokój ma około 5x5m.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Tannoy M2 lepiej się zgra z CA A5 a KEF Cresta 2 z NADem 310. Choć te kolumny do pomieszczenia 25 metrów będą za małe, za delikatne.

Nie widzę wyjścia RCA z Twojego telewizora. Jeśli jest, pokaż je. Inaczej pozostają Ci wyjścia cyfrowe a takie tylko możesz podłączyć do DACa. Najtańszy a dobry będzie jakiś FiiO.

O kable zapytaj na końcu, jak już zdecydujesz co i jak z czym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel@jasny Udało mi się znaleźć zdjęcia niezupełnie tego modelu Panasonic TX-P42G30. Kolega ma PANASONIC TX-P42GT30E.

Z tego co piszą TV ma out RCA i optyk

Link do zweryfikowania przez właściciela. http://www.hdtv.com.pl/forum/tv/67131-panasonic-tx-p42g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html

Pozdrawiam.

Edit: link do instrukcji, str. 93 gniazda WY/WE

http://www.banzaj.pl/instrukcje/Instrukcja-obs-ugi-do-Panasonic-TXP42G30E_PL.pdf

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Rca i tak nie polecam z TV. Stosowanie go jako środka to porażka. Jako źródła z Panasonica to głupota! :)

Wiem bo mam. Funkcje internetowe skupiają się na yt bajek dla dzieci. do tego się nadaje

 

M2 jako pierwsze kolumny to solidny wybór. Ale dac do kompa! To podstawa. 

Dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi.

S4Home chodzi Ci o to, żeby kupic DAC'a czy ogólnie żeby nie korzystać z tv jako źródła dźwięku?

Rozumiem, że taki dac będzie ok?

http://allegro.pl/konwerter-przetwornik-dac-fiio-d03k-d3-cinch-spdif-i6772487406.html

Co do reszty sprzętu to mam na oku (musiałbym się szybko zdecydowac):

http://allegro.pl/cambridge-audio-a5-i6784314654.html

i

http://allegro.pl/tannoy-mercury-m2-m-2-i6787577779.html

ewentualnie są do kupienia tańsze o 100zł KEF Cresta 2. Czy lepiej dołożyc więcej do M2?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jedno i drugie. Nawet dobry DAC, na prawdę dobry i tak nie wyciśnie z telewizora aby stał się prawdziwym źródłem.

Niestety wiele osób korzysta z TV jako źródła YT a ostatnio tatkże odczytu plików po USB.

Owszem zainwestował bym w DAC, żeby było nie źle. Ale to nie będzie nigdy źródło do odsłuchu muzyki.

Odpalenie Eska TV (8) czy innych muzycznych stacji ok. YT ok. Ale zdawaj sobie sprawę że są to MP3 o jakości pewnie 128-256 kbps. Jako tło do spotkania ze znajomymi się nada, to wszystko.

Jak chcesz bardziej profesjonalnie podejść do sprawy to Rassberry, CD, sieć, cokolwiek.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie chodzi mi o to żeby mieć super czysty dźwięk w tv. w drugim pokoju mam zestaw monitorów krk i zewnętrzny interfejs audio podpięty do pc i to jest mój główny odsłuch do muzyki. W salonie z tv chcę mieć w miarę przyzwoity dźwięk do filmów i do spotkań ze znajomymi.

W weekend zakupiłem chromecasta i bardzo polecam dla osób które korzystają z netflixa albo spotify i yt. Brakuje mi tylko porządnego dźwięku w tv..

Pewnie to śmieszne pytanie, ale czy taki zestaw CA A5 + M2 później mogę rozszerzyc o lepsze kolumny i/ lub suba a te M2 dac do tyłu? Czy ten tani wzmacniacz będzie ograniczał droższy zestaw kolumn?

Aha i czy mylę się myśląc, że cdka albo gramofon też mógłbym później dokupić do zestawu?

Pozdrawiam

Edytowano przez khal00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, że stereofoniczny, całkiem dobry wzmacniacz stereo chciałbyś wykorzystać jako amplituner kina domowego.

Po co chcesz "rozszerzać" i dawać kolumny do tyłu, dodawać suba i inne kolumny na przód? Chcesz mieć zestaw do kina domowego?   To kup amplituner KD. Ale dobrego dźwięku stereo, słuchania muzyki z tego nie będziesz miał. Chyba pomyliły Ci się standardy. Kino domowe, to nie stereo i na odwrót. Ten "tani" wzmacniacz zapędzi w kozi róg większość nawet dość drogich amplitunerów do kina domowego. Oczywiście w stereo, w odtwarzaniu muzyki. 

Odtwarzacz CD i gramofon możesz dokupić i podłączysz do tego wzmacniacza. Choć gramofon lepiej zagra z zewnętrznym przedwzmacniaczem gramofonowym a nie tym wbudowanym do wzmacniacza. O ile w ten konkretny egzemplarz masz wbudowany preamp phono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie interesuje mnie odsłuch muzyki, filmy to przy okazji. Zapytałem tylko teoretycznie w przypadku gdybym kupił lepsze, podłogowe kolumny (to już w bliżej nieokreślonej przyszłości do innego mieszkania) to czy z m2 musiałbym sie pożegnać czy mógłbym je wykorzystac do stworzenia zestawu nie koniecznie kina domowego ale powiedzmy bardziej rozbudowanego "sound systemu".

Polecicie jakis inny wzmacniacz bo CA juz nie widze na allegro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...