Skocz do zawartości

Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?


Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy panel boczny obok okien dialogowych w poszczególnych tematach zabiera Wam miejsce na pisanie i lepiej go usunąć?


Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

W wątku o zmianach na Forum była sugestia, by boczne okna zostawić na głównych stronach Forum oraz na początkowych stronach działów (np. STEREO, KINO DOMOWE itd).

Więc traktujmy pytanie (ankietę) jako dotyczące okienek bocznych na poziomie konkretnych wątków (jak choćby wspomniane "Zmiany na Forum")

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem w swojej sygnaturze, nie wierzę aby ludzie dużo piszący na forum woleli boczne panele niż więcej miejsca do pisania. A jeśli ktoś pisze z urządzenia mobilnego, to już zupełna katastrofa. Nie wiem kto głosował, że na razie jest przewaga ludzi, którym to nie przeszkadza. Pewnie nie przeszkadza tym, którzy założą wątek, zrobią kilka wpisów i znikną na kilka lat o ile nie na zawsze.

A my, stali forumowicze będziemy się męczyć z tym gniotem, zupełnie moim zdaniem niepotrzebnym, bo wystarczyłoby wyjść na stronę główną i te informacje by były. 

Taka ankieta jest niby demokratyczna, ale w tym wypadku chyba jednak nie przysłuży się stałym forumowiczom. Zobaczymy jak w dalszej części przebiegnie głosowanie. Ja agituję na TAK, czyli że panele boczne przeszkadzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przeciwny panelowi. Też mi to wadzi, zaś ankieta jest bezsensowna, bo czemu to ma być wybór demokratyczny? Jeśli ktoś dokonał dwóch wpisów czemu ma mieć głos tak samo ważny niż ten co napisał 300 ? Ankieta powinna być skierowana do użytkowników stałych. Demokracja nie wszędzie się sprawdza.

To jest tak jak pytanie skierowane do osoby nieposiadającej samochodu i prawa jazdy na temat czy woli opony zimowe czy wielosezonowe zimą. Zdanie może mieć, ale czym poparte ?????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest dużo lepiej teraz, przynajmniej jeśli chodzi o czytanie wątku. Nie trzeba latać oczami po całym ekranie, żeby doczytać linie do końca. Dziwie się, że niektórzy forumowicze narzekają na brak miejsca na ekranie, chyba że mają stary monitor o proporcjach 4:3.

Natomiast to co jest w tym bocznym pasku (czyli ostatnie posty itd) jest mi obojętne, można rzucić okiem ale bez większego znaczenia. Jednak sam komfort czytania węższego wątku jest odczuwalny na plus.
Może da radę zrobić dla forumowiczów wybór jednego z dwóch widoków w ustawieniach ?

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2017 o 18:21, Fafniak napisał:

A ja kompletnie złe przeczytałem opis... złe zrozumiałem.

czy jest szansa aby mój głos zamienić na TAK -przeszkadza?

Jest szansa, Pboczek też zmienił zdanie :)
don - dwóch ustawień nie da się wprowadzić, tak czy siak na razie panel ma mniej zwolenników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2017 o 20:25, Simson napisał:

Ja też jestem przeciwny panelowi. Też mi to wadzi, zaś ankieta jest bezsensowna, bo czemu to ma być wybór demokratyczny? Jeśli ktoś dokonał dwóch wpisów czemu ma mieć głos tak samo ważny niż ten co napisał 300 ? Ankieta powinna być skierowana do użytkowników stałych. Demokracja nie wszędzie się sprawdza.

To jest tak jak pytanie skierowane do osoby nieposiadającej samochodu i prawa jazdy na temat czy woli opony zimowe czy wielosezonowe zimą. Zdanie może mieć, ale czym poparte ?????

Simson, z demokracją tak już jest, że może wypowiadać się każdy. Stosując ograniczenia, w wyborach powszechnych powinni brać udział ludzie po 30, bo mają większe doświadczenie życiowe niż 18-latkowie - choć fakt, do sejmu powinni kandydować ludzie z wykształceniem wyższym i po badaniach psychologicznych :) Ale oczywiście rozumiem Twoje argumenty i zdaję sobie z nich sprawę. Ankietę zamkniemy w południe, już wystarczy tego zbierania głosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo się cieszę, że jest taka decyzja. Rzeczywiście na stronie z kategoriami nie będzie przeszkadzał. Mało tu jest do czytania i się nie pisze. A każdy, kto będzie się rozglądał po działach, spojrzy i na panel, zobaczy co nowego zostało napisane. Moim zdaniem to bardziej logiczne umiejscowienie tej funkcji.

Don, jeśli nie chcesz "latać" oczami po całym ekranie, to obok przycisku zamykania okienka (biały x na czerwonym tle) , jest przycisk zmniejszania okienka (dwa nachodzące na siebie prostokąty). Naciskasz i masz mniejsze pole do czytania czy pisania, skoro tak lubisz.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Angel napisał:

Don, jeśli nie chcesz "latać" oczami po całym ekranie, to obok przycisku zamykania okienka (biały x na czerwonym tle) , jest przycisk zmniejszania okienka (dwa nachodzące na siebie prostokąty). Naciskasz i masz mniejsze pole do czytania czy pisania, skoro tak lubisz.

Masz na myśli jakieś forumowe funkcje (nie widzę tego) czy te słynne trzy przyciski windowsa (minimalizuj, okno, zamknij) ?

Bo jeśli to ostatnie to dobry żart ;)

To w podobnym tonie napiszę, że na starej wersji mogłeś zrobić skalowanie tekstu w dół (CRTL minus) i już miałeś większe okienko i więcej (zmniejszonego) tekstu widocznego na ekranie ;)

 

Zmiana powrotna widzę już wprowadzona i mogę potwierdzić obserwacje, o których napisałem poprzednio - na starej wersji od razu gorzej się czyta. Naprawdę nikt oprócz mnie tego nie zauważył ? Problem szerokości może być wg mnie tylko na malutkich monitorach albo monitorach 4:3, które są już przeżytkiem i mało kto takie posiada (ja używam 23" i 28"). Tak czy inaczej nie jest to dla mnie wielki mankament, ale jednak było na chwilę znacznie bardziej komfortowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dobry żart? Czy taki sposób osiągnięcia przez Ciebie mniejszego okna do czytania/pisania jest niekoszerny? A inne sposoby są ok? Zmniejszony tekst mnie nie interesuje, bo nie lubię się przyglądać, tylko wyraźnie widzieć.

Mnie się dobrze tak jak teraz czyta. I tak przecież prawie 1/4 miejsca z lewej strony zajmuje panel z danymi piszącego.

Jak widzisz stało się tak za sprawą udziału głosujących w ankiecie. Była większość i odbyło się demokratycznie. Jasne, najlepiej byłoby jak proponowało kilku forumowiczów, by to użytkownik mógł decydować o włączeniu albo wyłączeniu tego panelu. Tylko czy to jest możliwe do zrobienia? 

Może Szefowa się wypowie? :)

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...