Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz?


vasia

Recommended Posts

Ender czemu niby logiczne (jakoś nie rozumiem) tylko HK z kolumnami z tego zestawu zagra?

Autorze wysil się trochę i napisz pierwszy post porządnie jeśli chcesz uzyskać porządną odpowiedź. Poza tym napisz jaki to model kolumn dokładnie ja  możesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2017 o 17:04, Sanwing napisał:

Ender czemu niby logiczne (jakoś nie rozumiem) tylko HK z kolumnami z tego zestawu zagra?

Nie napisałem tylko. Zazwyczaj elementy z jednej firmy powinny dobrze zagrać razem. Można spróbować podłączyć kilka wzmacniaczy Harmana i sprawdzić.  Kwestia odsłuchania, czy autorowi będzie pasować dźwięk. Każde kolumny firmy x zagrają ze wzmacniaczem y. Pytanie jak zagrają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracająć do tematu wątku...

Dnia 21.04.2017 o 15:15, vasia napisał:

Hej,
Jaki zaproponowalibyście wzmacniacz pod kolumny z zestawu Harman Kardon MAS 102?
- najtańszy
- sensowny

Vasia,

napisz więcej - o tym, czego potrzebujesz od wzmacniacza (np. czy ma być w nim przetwornik DAC), ile możesz na to przeznaczyć, jaką masz powierzchnię pokoju, czy zastanawiałeś się nad amplitunerem stereo skoro będziesz chciał dokupić później tuner.

Może warto sprzedać Twoją wieżyczkę i całą kwotę przeznaczyć na docelowy sprzęt.

O tym, co powinno się znaleźć na początku wątku masz np. w linku poniżej ("Pierwsze posty") w moim avatarze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wpisu @1Endera, że logiczne byłoby wyszukanie wzmacniacza HK, to akurat wcale nie jest pozbawione logiki. I tu jak widać kolega starał się pomóc. Wcale nie od czapy skojarzył, że firmowe klocki często pasują brzmieniem do siebie i zestawienie takowych nierzadko właśnie ma sens. Więc on akurat napisał logicznie.

@vasia, rozumiem, że masz tylko kolumny z tego zestawu a elektroniki nie posiadasz, tak? Bo na ogół robi się odwrotnie w tego typu mini i wymienia się kolumny na lepsze w celu poprawy jakości dźwięku. Do tych kolumn rzeczywiście wystarczy jakiś niedrogi wzmacniacz. Ale warto abyś coś napisał. Jaki dźwięk lubisz (jasny, ostry, chłodny, twardy, konturowy, czy ciemny, łagodny, ocieplony, miękki, z soczystą, pełną średnicą itp - może być własnymi określeniami). Jakiej muzyki słuchasz? Mam nadzieję, że kolumny dobrze ustawisz, zgodnie z zasadami a najlepiej na standach.

https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze                                                                                      http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Napisz co i jak. Najlepiej podaj jednak budżet na wzmacniacz. Najtańszy, to może być jakieś padło. A zbyt drogich wolę nie polecać. Nakreśl górną granicę cenową. Co do podłączenia telewizora i PC potrzebny będzie DAC, by móc w ogóle podłączyć te źródła (sensownie) a na pewno by poprawić jakość dźwięku. Jakiś FiiO, to pewnie będzie ze 300 zł. Może taniej jak się trafi używany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan2 napisał:

Kolego Angel, piszesz takie głupoty, że aż mnie w środku skręciło. Osobiście widzę różnicę między sformułowaniem "Logiczne by było szukać wzmacniacz HK" (czyli szukanie innych wzmacniaczy jest nielogiczne)

Tylko w sytuacji gdy intencją interpretującego taką wypowiedź, jest dokopanie drugiej stronie. To zdanie powyższe NIE wyklucza innego postępowania i nie zakłada nielogiczności innych działań. Stwierdza tylko że logiczne jest szukanie wzmacniacza tej samej firmy. I jak wpisałem nazwę to wyskoczyła mi jakas mni/midi wieża. Stylistycznie (projekt bryły itd.) najlepiej wpisze się pewnie firmowy wzmak. Inna sprawa to czy jest sens szukać czegoś innego do tych kolumienek.

Jan2 - po prostu przesadzasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...