Skocz do zawartości

Konwerter wyjść wysokopoziomowych


Recommended Posts

Witam posiadam subwoofer diy na głośniku stx 32.500.4 z panelem 150w/4ohm.Panel wymieniłem na nowy i mocniejszy pa 300 lecz nie posiadający już wejść wysokopoziomowych.

Z panelem otrzymałem konwerter do podłączenia do wzmacniacza stereo który zdaniem kolegów jest trochę źle zrobiony.I kolega polutował mi na nowo płytkę którą mam wlutować w konwerter który był w zestawie.W załączniku dam konwerter oraz płytkę zrobioną przez kolegę.Czy mógł by ktoś kto się zna na elektronice spojrzeć czy wszystko jest ok.Obie przejściówki były robione przez osoby które znają się na rzeczy.

zprzej_1115327.jpg

dziel_plytka.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy powoli. Twierdzisz, że oba urządzenia zostały zrobione przez osoby, które się znają, ale jedna z tych osób twierdzi, że urządzenie zrobione przez tą drugą jest złe.

Coś mi tu zalatuje modą na sukces :)

Jeśli chcesz informacji na temat tego konwertera, to przydała by się informacją (zdjęcie) o ścieżkach i wartości rezystorów (tak wiem jestem leniwy i nie znam kodów paskowych na pamięć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości rezystorów nie znam i nie wiem jak je policzyć ale zamieszczam zdjęcie znalezione w google.

I dla sprostowania.Jedna z tych osób nie twierdzi,że urządzenie jest żlę zrobione tylko za mała wartość rezystorów była użyta i sygnał będzie zbyt duży.

20170426_160041.jpg

kod_paskowy.jpg

Edytowano przez smaker24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku urządzenia znajdującego się w plastikowej puszce, zdjęcie nie pokazuje jednoznacznie co z czym jest połączone.

Jeśli w subwooferze jego potencjometr głośności znajduje się na wejściu to praktycznie nie będzie dochodziło do sytuacji przesterowania, jeśli ustawimy go z właściwą głośnością. Jeśli są jakieś układy wzmacniające przed potencjometrem, wtedy może być problem. Bywa że wejście wysokopoziomowe w wzmacniaczach tego typu to tylko rezystory włączone szeregowo z złączami głośnikowymi.

Płytka na zdjęciach poniżej jest źle zaprojektowana. Rezystory na niej powinny tworzyć dzielnik napięcia, czyli mamy wtedy rezystory szeregowe na wejściu i przynajmniej jeden rezystor połączony równolegle z wyjściem. Tu jest sytuacja odwrotna. Do tego wspólna masa wejść stanowi pewne zagrożenie. Jeśli przypadkowo w jednym z kanałów zmienimy polaryzacje przewodów głośnikowych, doprowadzimy do zwarcia wyjścia głośnikowego z masą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...