Skocz do zawartości

Wymiana czy modyfikacja?


Konrad Gardoń

Recommended Posts

Witam serdecznie,

W pierwszej kolejności pragnę się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post :) Do rzeczy! Na chwilę obecną za kino domowe służy mi taki zestaw:

Amplituner Onkyo TX-DS575

2x front Quadral Argent-20

2x tył  Quadral Argent-21

Głośnik centralny (chyba centralny) Quadral Argent-Base S

Głośnik basowy Quadral art. 937 136 (dziwna nazwa modelu, nie jestem w stanie nawet tego odszukać w googlach ale taka nazwa jest na tablicy z tyły głośnika)

Teraz moje pytanie. Zestaw gra dla mnie słabo, bardzo mało basu. Być może problem leży w amplitunerze. W miniony weekend byłem u znajomego, u którego stoją dwie kolumny Klipsch RF62 i zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Proszę was o opinie czy warto zmienić mój zestaw na takie dwie kolumny(w przyszłości dodatkowo jakieś satelity) czy może w moim zestawie zmienić amplituner? Czy zestaw, który mam na dzień dzisiejszy jest coś warty gdybym chciał go sprzedać?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Konrad 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza może być prosta, ale niekoniecznie jedna, czy też trafna...bo podłaś mało danych.

1) Owszem, amplituner kinowy może być winien za niedostatki basu i dynamiki, jeśli jest średniej klasy,

1a) oraz jeśli kolumny są  mało efektywne, wymagające prądowo i średniej jakości.

1b) niedopasowane wielkością do pokoju . Jaki masz metraż ? Monitory mogą wstawać w szranki w podłogówkami, ba nawet być lepsze, ale  ciężko będzie im wypełnić dźwiękiem pokój np. 25/35m kw. z takim natężeniem jak kolumnom podłogowym.

Klipsch ma ma swój styl brzmienia, pamiętaj o tym, nie z każdym amplitunerem kd się zgra i nie każdemu takie brzmienie pasuje. Brzmienie Klipscha robi wrażenie (czasem) na początkujących, ale nie jest jakimś super wyrafinowanym, ani w kwestii basu, średnicy, czy wysokich tonów- lubi też czasami męczyć ( jak źle dobrane), choć bywa efektowne.

Kwestia jakie brzmienie lubisz, analityczne i chłodne, koncertowe, cieplejsze, masywne, łagodniejsze w górze , bas twardy, czy miękki ?

Podstawowa kwestia to to że napisałeś że " ten zestaw gra słabo", w muzyce zapewne tak w kinie pewnie lepiej bo masz sub. Tylko czego oczekujesz po zmianach i najważniejsze czego najwięcej słuchasz na nim filmów, czy muzyki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...