Skocz do zawartości

Wybór kolumn


WolnyElektron

Recommended Posts

Dzień dobry,

Proszę Was o pomoc w wyborze kolumn do mojego zestawu stereo (wymiana), na który składa się wzmacniacz 2x25W, 4 Ohmy (do wymiany w następnej kolejności; niebawem), kompakt i gramofon. Szukam używanych, solidnych kolumn raczej na kolejnych kilka lat, do pomieszczenia o regularnym prostokątnym kształcie, o powierzchni 14 mkw. Raczej nie zmieszczą się kolumny podłogowe.

Słucham klasyki rocka, muzyki elektronicznej (w tym współczesnej, eksperymentalnej), jazzu i szeroko pojętej muzyki poważnej (od klasyki po współczesność). Lubię ciepłe brzmienie.

Dysponuję około 600 - 700 złotymi, ale tylko jeżeli w tej cenie znajdę coś godnego uwagi. Jeżeli nic takiego nie znajdę, odłożę zakup i dozbieram.

Przejrzałem trochę podobnych wątków na forum i allegro i wydaje mi się, że dobre byłyby:

- KEF C20 (http://allegro.pl/kef-c20-kolumny-monitory-stereo-vintage-rarytas-i6795706952.html)

- Tannoy M1 lub M2 (tu jest pewien wybór: https://allegro.pl/sprzet-audio-dla-domu-kolumny-glosnikowe-1320?string=Tannoy M1&description=1&price_to=2000&buyUsed=1&order=pd&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-3-0403)

Byłbym wdzięczny za opinie na ich temat lub inne sugestie (ew. również w kwestii sklepu/komisu, jaki moglibyście poradzić; mieszkam w Warszawie).

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to wzmak i na jaki będziesz wymienial więc odniose się tylko do monitorów. 

M2 to solidne i dobre paczki. Cenione na rynku wtórnym. Słuszna koncepcja. Obok nich postawił bym missiony m32i.

Osobiście szukał bym jednak produktów Elac, magnat lub heco. 

Elac jak na wielkość swoich monitorów dysponuje na prawdę pokaźnym basem.  Z kolei magnat i heco są kolumnami przeważnie mocnymi i łatwym napedzeniu. Chodź nie są ciepłe. 

Pozostaje do twojej dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście napisz więcej. Jaki to wzmacniacz (marka, model) jakich kolumn dotychczas używałeś, odtwarzacza CD i kabli (jakieś konkretne, czy no name?).

Pokaż na rysunku (tak byłoby najlepiej - z wymiarami pomieszczenia, odległościami kolumn od ścian i pokazaniem miejsca odsłuchowego oraz umeblowania), gdzie i jak będą ustawione kolumny których szukasz. Bo standowe powinny stać na standach a takie zabierają tyle samo miejsca co kolumny podłogowe.

Napisz jeszcze co w dźwięku zestawu, który masz Ci się podobało a co nie.

Ile zamierzasz wydać w przyszłości na wzmacniacz i odtwarzacz, bo może warto by inaczej rozłożyć budżet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  masz Zamiar kupić wzmacniacz faktycznie w przeciągu 2-3 miesięcy możemy myśleć o zestawieniu sprzętu. Jednak jak to często bywa zakup się odwlecze pewnie. 

Zaproponowałem ci dwa modele z bezpiecznych. Teraz spokojnie możesz na nich słuchać i byc zadowolonym

 Są też stosunkowo odpowiednie pod różne wzmacniacze. A do tego jeśli kiedyś nastąpi przypływ gotówki lub zmiana koncepcji duża szansa na odsprzedaż bez straty! To duża zaleta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że zwróciliście mi uwagę na szereg kwestii związanych z wyborami, przed którymi stoję.

1. Zacznę od pomieszczenia (załączam rysunek). Od strony odsłuchowej jest urządzone prowizorycznie, ale mam też tu niewielki manewr. Kolumny stoją na razie na meblach, a jedna z nich niemalże nad sprzętem. Odległość od ściany: 30-35cm i 45cm.

2. Wzmacniacz, to tylko Radmor 5102 (+ kolumny 30W ZG30C). Jestem świadomy jego ograniczeń, ale z różnych względów, szczególnie finansowych, odkładałem wymianę i jakiś czas temu zainwestowałem po prostu w dobre słuchawki. Teraz mam wreszcie fundusz, ale chciałbym w pierwszej kolejności kupić kolumny.

3. Poza tym mam kompakt Philips CD751 i gramofon Denon DP300-F.

4. Na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć ok. 1000PLN, ale nie mam jeszcze nic upatrzonego (w tej sprawie również planuję się poradzić na forum). Rzeczywiście, chciałbym kupić go w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

POKÓJ DZIENNY.jpg

Edytowano przez WolnyElektron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...