Skocz do zawartości

Słuchawki bez lub przewodowe do 500 zł


Recommended Posts

Hej, witam wszystkich. Jestem świeży na forum, a z racji mojego dylematu postanowiłem założyć ten post. 

 

Szukam słuchawek do komputera, laptopa,  gram często w różne produkcję ale przy tym zawsze towarzyszy mi ciężka rockowa muzyka typu AC DC, Disturbed czy System of a Down. 

Obecnie posiadam HyperX Cloud 1 z których jestem zadowolony, podoba mi się wygląd i konstrukcja ale brakuje mi zawsze czegoś w utworach których słucham, tej kropki nad i. Dobrze Izoluja otoczenie. 

 

Szukam czegoś co poprawi doznania podczas słuchania muzyki i będzie fajnie podkreślało efekty w grach i filmach. 

Muszę też przyznać, że wolałbym słuchawki bez przewodowe z racji że kabel często jest irytujący, ale jeśli ma się to wiązać z mocnym uszczerbkiem na jakości to przeżyję i kabel. 

 

Do tego panuje kupić kartę dźwiękową zewnętrzną. Myślę że zdecyduje się na Creative Sound Blaster Omni 5.1.

 

 

Dodam jeszcze że miałem w posiadaniu superlux hd681 evo i grały całkiem spoko. 

 

 

Ostatecznie podobają mi się dwa modele na kablu - AKG m220 Pro który mieści się w budżecie i AKG k702 który trochę wkracza ponad budżet. 

 

 

Natknąłem się jeszcze na akg k612 pro.. 

Izolacja w sumie świetna być nie musi

Edytowano przez JohnnyBravo65
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli wchodzą w rachubę słuchawki bezprzewodowe, spójrz proszę na Adio-Technica ATH-SR5BT. To trochę powyżej budżetu, jednak komfort, jakość dźwięku oraz niezawodność przemawiają za wyborem powyższego modelu. Jeśli natomiast słuchawki przewodowe, dobrą opcją będzie Audio-Technica ATH-A500X bądź Sennheiser HD559.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki AKG które wymieniłeś mogły by okazać się bardzo dobre. Jednak wszystko zależy od tego na jakich konkretnych aspektach brzmienia by Ci zależało. Jednak obawiam się że mogą Cie rozczarować w połączeniu z układem dźwiękowym Cretive Sound Blaster Omni 5.1.  Do tej karty dźwiękowej najwyraźniej producent rekomenduje Creative Aurvana Live 2. I chyba nie przypadkiem. To bardzo udane i dobre słuchawki nie stawiające dużych wymagań co do źródła. Do tego ich brzmienie jest bardzo uniwersalne i efektowne. Z tego co wiem ta karta dźwiękowa dość mocno szumi ze słuchawkami o wysokiej skuteczności i tu może przyjść z pomocą możliwość obniżenia czułości potencjometrem słuchawek.

Słuchawki bezprzewodowe, aby mogły przeskoczyć poziom słuchawek które masz, musiały by przekroczyć zakładany budżet. Do tego używane bezprzewodowo raczej nie osiągną wyżyn możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. No coś, jestem w kropce, dobrze że nie zamówiłem tej karty dźwiękowej.

 

A co jeśli pójdę w kierunku Prodigy Cube Black która została mi polecona jakiś czas temu na innym portalu?

Teraz słuchawki. Tak jak mówiłem wcześniej, szukam czegoś co będzie grało lepiej niż moje HyperX Cloud w piosenkach metalowych i rockowych. 

Nie znam się na dźwięku, szczerze mówiąc nie potrafię nazwać tego "czegoś" czego brakuje w moim obecnym headsecie, a przymierzyć słuchawki i sprawdzić które najlepsze nie bardzo mam okazję. 

Moje typy to AKG K612 PRO, czyli coś co jest najczęściej polecane, AKG Q701, AKG k702 które ponoć są najsłabsze w tym zestawieniu według porównywarek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, myślę ze o ile każde z tych słuchawek AKG są bardzo dobre, to nie najlepszy wybór do muzyki którą lubisz. Podigy Cube Black byłby tu lepszym wyborem, choć nadal dość dalekim do tego co mogły by zaoferować z lepszym napędem. Bardzo przydała by się możliwość posłuchania słuchawek. Najlepiej z kartą dźwiękową z którą mają być używane.

Może zacznij od zakupu karty dźwiękowej i oceń czy ona sama nie wniesie tego czego szukasz.

Naprawdę dobrze by było gdybyś miał możliwość posłuchać  Creative Aurvana Live 2. Mogą okazać się strzałem w dziesiątkę przy metalu.

Zawsze pozostaje możliwość zwrotu przy zakupie poprzez internet.

Przy słuchawkach AKG musisz pamiętać o tym, że znane są z tego iż wyjęte z pudełka (nigdy wcześniej nie używane ) mogą grać zupełnie inaczej niż po nawet kilkugodzinnej rozgrzewce. Zwykle potrzeba kilku dni do ich rozruszania. Faktycznie w K702 mogą okazać się najgorsze w muzyce którą lubisz. Szczególnie z niezbyt dobrą elektroniką. 

Jeśli podłączasz słuchawki do układów wbudowanych w laptopa i komputer, to właśnie problemem może być właśnie źródło, a nie same słuchawki.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier i szeroko rozumianego siedzenia przy komputerze warto pomyśleć o tych słuchawkach Audio-Technica - http://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-ad500x.html

Komfort jest z kompletnie innej planety, słuchawek nie czuć na głowie, uszy się nie pocą, można w nich siedzieć i siedzieć. Jak na konstrukcję w pełni otwartą przystało, scena, przestrzeń, separacja jak i detaliczność są na bardzo wysokim poziomie. Realnie pomaga w grach, szczególnie w FPSach. Są też dość łatwe w napędzeniu, więc w przeciwieństwie do wymienionych AKG, zastosowanie drogiego źródła nie jest absolutnie konieczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...