Skocz do zawartości

wzmacniacz+głośniki do gramofonu - 900 zł


Matt77

Recommended Posts

Witam wszystkich

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna zestawu audio na którym będzie słuchana muzyka z gramofonu, który zamierzam również kupić. Celuję w sprzęt używany. Będzie to mój pierwszy zestaw audio. Proszę Was o jakieś propozycje, gdyż mam praktycznie zerowe doświadczenie w tej kwestii. Słucham m.in. zespołów takich jak: Iron Maiden, Black Sabbath, Pink Floyd, Metallica, AC/DC (czyli głównie rock, metal, heavy metal), Michael Jackson, Adele (ale również i pop) i wiele innych. Na pewno nie będzie słuchany rap, hip hop, muzyka klasyczna oraz jazz. Pokój mam nie za duży bo około 15 m2 (prostokąt). Zależy mi na głośnikach, które mógłbym umieścić na stole (kolumny podłogowe nie wchodzą w grę bo nie ma za bardzo na nie miejsca). Bardzo proszę o nakierowanie mnie na jakieś konkretne marki czy modele na które mam zwracać szczególną uwagę. Sprzęt chciałbym kupić na allegro i zmieścić się w 900 zł (wzmacniacz i kolumny). Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Matt77 napisał:

Zależy mi na głośnikach, które mógłbym umieścić na stole (kolumny podłogowe nie wchodzą w grę bo nie ma za bardzo na nie miejsca).

Kolumny nie mogą stać na stole, nie powinny. To kłóci się z chęcią posiadania gramofonu zamiast "puszczania" muzyki z komputera. Jeśli możesz, naszkicuj rzut pomieszczenia z umeblowaniem, zaznaczeniem miejsca na sprzęt i miejsca odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne stwierdzenie. A jaki masz gramofon? Może wiesz także jaki rodzaj dźwięku lubisz (chodzi o jasny, twardy, ostry, chłodny. konturowy, suchy, czy odwrotnie)?

Pokaż plan mieszkania z wymiarami, propozycją ustawienia kolumn (bo głośniki, to są w nich już utwierdzone ;)). Pokaż umeblowania, miejsce odsłuchowe. Tymczasem popatrz, poczytaj miniporadniki o akustyce i ustawianiu kolumn. Bo bez tego najdroższy zestaw może wypaść fatalnie.

https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się pomyliło z wymiarami. Mój pokój ma 10 m2 i chciałbym sobie w nim słuchać. Trochę mało ale co zrobić... Mam też do dyspozycji pokój 3,5mx4,5m z kanapą na krótszej ścianie. i niewielkim stoliczkiem (na telewizor), praktycznie stoi pusty można stawiać co sie chce i gdzie się chce. Co byście powiedzieli na wzmacniacz AKAI AM-2400? A dźwięk hmm.... ciepły, instrumenty odseparowane (żeby jeden drugiego nie zagłuszał), lubię podbicie dolnych basów (ale nie nachalnie) ze zrównoważonym środkiem oraz zaakcentowanymi sopranami (ale nie za bardzo, żeby nie przeszkadzało) - tak sobie słuchaweczki dobierałem, ale nie wiem czy tutaj jest taka analogia.

 

IMG_3252 (1).JPG

Edytowano przez Matt77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, Może zgodnie z zaleceniami napisanymi w przewodnikach, pokaż na rysunku gdzie dokładnie będą stały kolumny a gdzie Ty będziesz siedział. I pokaż, opisz, jakie będą odległości kolumn od: tylnej i bocznych ścian. od twojego miejsca odsłuchowego a tego miejsca od tylnej ściany za tym miejscem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jasny napisał:

Kolumny nie mogą stać na stole, nie powinny. To kłóci się z chęcią posiadania gramofonu zamiast "puszczania" muzyki z komputera.

Chyba, że gramofon traktujemy tylko jako modny gadżet :)

12 godzin temu, Matt77 napisał:

Mój pokój ma 10 m2 i chciałbym sobie w nim słuchać. Trochę mało ale co zrobić...

Faktycznie mało, ale można i w takim pokoju stworzyć w miarę fajne warunki do słuchania muzyki. Tylko trochę musiałbyś zrobić przemeblowanie i dostosować go do podstawowych zasad opisanych miniporadnikach podesłanych przez Angela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...