Skocz do zawartości

Dwie pary kolumn do Sansui Au 517.


Pboczek

Recommended Posts

Przy takim założeniu (kolumny 8omowe, schodzące do 4) musiałbyś znaleźć wzmacniacz, który przy obciążeniu 1 parą miałby od 2omów w górę, a przy 2 parach od 4 omów w górę. Krótko mówiąc w tej cenie raczej nierealne.

Ale przy normalnych poziomach głośności ja bym się nie bał mocnych wzmacniaczy do których można podłączyć 1 parę kolumn 4omowych albo 2 pary 8omowych (choćby Pioneer A-676). Przecież nie będą tam robione dyskoteki, a wzmacniacz przy niezbyt głośnym słuchaniu nie będzie przekraczał godziny 10, może 11. Jak będzie miał trochę miejsca na odpowiednią wentylację to przeżyje B|

Magnaty 202 - jak wspominałem niezłe i stosunkowo tanie kolumny i z uwagi na użyty głosnik dość nisko schodzą (jak na podstawkowe). Do wzmacniacza za 5 tysięcy bym ich nie podłączył, ale do takiego za kilkaset złotych jak najbardziej.Zresztą już kolega Angel o nich napisał. Jak jeszcze więcej chcesz wiedzieć to po prostu napisz albo zadzwoń do kogoś z "Branży" na Forum z pytaniem o ich wrażenia...

Pozdrawiam

PS. A co do nieporozumień - czy to przesilenie wiosenne, że tylu użytkowników pisze nie zastanawiając się nad sensem wypowiedzi? Również tych z ponad stu lub kilkusetpostowym dorobkiem. Zaś Administratorzy i Moderatorzy oraz osoby z dużym dorobkiem (i  zasłużone na Forum) nie grożą, tylko ostrzegają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówi Magnatom tak. Teraz jeszcze wzmacniacz za 500-600 zl. Pioneer A 676 jest do wzięcia w dwóch miejscach w tym jeden niedaleko. Na jaki wzmacniacz można jeszcze zwrócić uwagę? Pilot jest potrzebny.

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy kolega przy kolumnach na dużej sali, które będą "plumkały" w tle, usłyszy ten ciepły dźwięk? Co do tego jestem sceptyczny.

Może również (z uwagi na ograniczenia kwotowe i akustyczne) być rozwiązaniem zakup niezłego modelu amplitunera kina domowego porządnej firmy, który ma wystarczającą moc i możliwość równoczesnego podłączenia dwóch par kolumn A + B, albo drugą strefę. Zazwyczaj bez problemu napędzą kolumny czteroomowe. Jest tego sporo w ogłoszeniach, można wybierać wśród starszych i wyższych modeli (tylko trzeba się upewnić, czy w komplecie jest pilot - bo dziwnie często go nie ma...). Znajdziesz coś o poborze mocy rzędu 500-600W (nawet 300W powinno wystarczyć, gdy mówimy o firmowym sprzęcie). A skoro nie potrzebujesz HDMI to wybór wysokich modeli będzie niezły. A wbudowany tuner tez może się przydać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co będzie odtwarzane na sali (z jakiego nośnika), ale wg mnie warto się zastanowić nad możliwością współpracy sprzętu z pamięciami USB. W okolicy 800zł można już kupić amplituner z gniazdem USB na przednim panelu.

Więc jeszcze zapytaj kolegę o pliki z USB, bo może warto trochę więcej zainwestować (różnica nie jest duża, a i tak zmieści się w planowanym budżecie).

W każdym razie ja bym tak zrobił (amplituner z USB) jakby mnie ktoś ze znajomych pytał o nagłośnienie B|

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie usb można rozwiązać najprostszym źródlem typu media player czy odtwarzacz DVD/BD. Sterowanie może być wówczas nawet łatwiejsze. 

Ale patent all in one byłby prostrzy. 

Tak czy siak kolumny są całkiem ok. Cena jest niska a są mocne i grają na cenę na prawdę przyzwoicie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Kwestie usb można rozwiązać najprostszym źródlem typu media player czy odtwarzacz DVD/BD. Sterowanie może być wówczas nawet łatwiejsze.

 

taaaa...

tylko telewizor by się chyba przydał do takiego podłączenia. W innym wypadku wypatrzeć coś na małym wyświetlaczu DVD/BR i sterować w ten sposób - nie polecam :(

1Ender,

zapewne autor wątku wie jakiego typu sprzętem jest RX-V450 :D

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 23:13, Pboczek napisał:

RoRo słyszałeś takie Magnaty?

Jak to może grać? Co to gra? 

Grają tak jak mogą grać najtańsze kolumny, maksymalnie uśredniają i zubażają/nie różnicują dźwięku, zwłaszcza wysokie tony na jedno kopyto, bas i moc jak na monitory są niezłe. Kolega takie Magnaty kupił za śmieszne pieniądze, ale szczerze mówiąc to i tak strata pieniędzy. W restauracji do brzdąkania w tle wystarczą, ale nawet tutaj różnice może być słychać. Jak chcesz kupić coś lepszego to w zasadzie KAŻDE markowe używane monitory do 300zł już zagrają o klasę lepiej. Jest tego cała masa na Allegro czy OLX. Na 70m do takiego słuchania spokojnie wystarczą 4 mniejsze monitorki. Niedawno byłem w niedużej knajpie, na oko z 50-60m i tam spokojnie sobie dawały radę 4x Q Acoustics 2010 (malutkie), przyjemnie się tego słuchało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoRo napisał:

1Ender,

zapewne autor wątku wie jakiego typu sprzętem jest RX-V450 :D

@RoRo to od dzisiaj trzeba koniecznie "polecać" do restauracji amplitunery kina domowego! xD W tym modelu będzie kolega mógł podłaczyć aż 6 kolumn i sub! - Wiesz niektórzy twierdzą, że im więcej tym lepiej, albo, że od przybytku głowa... No mnie by bolała... xD

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, 1Ender napisał:

@RoRo to od dzisiaj trzeba koniecznie "polecać" do restauracji amplitunery kina domowego! xD W tym modelu będzie kolega mógł podłaczyć aż 6 kolumn i sub! - Wiesz niektórzy twierdzą, że im więcej tym lepiej, albo, że od przybytku głowa... No mnie by bolała... xD

Pozdrawiam

Przecież w amplitunerach można wyłączyć poszczególne kanały... nie widzę problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie że pisałeś o liczbie kolumn i odniosłem sie tylko do tego.

widzę że temat mocno zdryfował.

Yamahy miały ograniczenia przy kolumnach 4 omowych. Chyba właśnie na drugiej strefie. Trzeba by zajrzeć do instrukcji.

mialem 681 (chyba .... i jakieś zastrzeżenia dotyczące drugiej strefy pamietam)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się mają.

Ale tu idzie wzmacniacz a do niego 4 kolumienki nic z drugą strefa. Tyle, granie jako tło. 

Połowa ludzi przychodzi tam z ładnymi paniami, druga napić się. Jeśli nie będzie za głośno to nikt nie zwróci uwagi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2017 o 08:23, 1Ender napisał:

@RoRo to od dzisiaj trzeba koniecznie "polecać" do restauracji amplitunery kina domowego! xD W tym modelu będzie kolega mógł podłaczyć aż 6 kolumn i sub! - Wiesz niektórzy twierdzą, że im więcej tym lepiej, albo, że od przybytku głowa... No mnie by bolała... xD

Pozdrawiam

@1Ender. Myślę, że nie do końca rozumiesz o czym mowa, @RoRo w mojej opinii bardzo prawidłowo polecił amplituner kina domowego z możliwością podłączenia 2 par kolumn lub z dwiema strefami. Niebawem dwustrefowy amplituner będę polecał do lokalu usługowego do cichego grania muzyki w pomieszczeniu głównym i poczekalni (chiche tło). Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę na to, że @Pboczek pisał w pierwszych postach, że na jakości muzyki mocno nie zależy, że to ma być muzyka w tle, nikt nie będzie się nią upajał i nie ona ma być "numerem 1" w lokalu. Takie rozwiązania, które w tej cenie zaoferują: tuner, usb, "napęd" dwóch par kolumn oferują chyba tylko amplitunery (ewentualnie amplitunery stereo- ale to będzie najczęściej drożej).

Sam uważam się za kogoś, kto ceni dobre odwzorowanie muzyki, ale to nie oznacza, że każdemu pytającemu będę pisał, że niech zbiera kasę, bo za mniej niż 8 tyś nic dobrze brzmiącego nie kupi. Trzeba czasami elastycznie podejść do tematu i nie zapominać (przede wszystkim) o roli nagłośnienia. To nie sprzęt do domu, nie do lokalu dla melomanów Jazz'u. 

W mojej opinii Twój wpis jest prześmiewczy, który zarzuca brak elementarnej wiedzy, jakoby @RoRo takie rozwiązania polecał zawsze. Każdy przypadek jest inny, który wymaga indywidualnego podejścia. Wpis, że "od dzisiaj polecamy do restauracji amplitunery kina domowego" w niektórych przypadkach jest zasadny, w innych nie. Reguły nie ma żadnej, bo mogą wystąpić czynniki (tak jak w tej sytuacji), które zdeterminują wybór amplitunera kina domowego, jako rozwiązania w danej sytuacji korzystniejszego w całokształcie lub rozwiązania najrozsądniejszego. 

Proponuję więcej rozwagi i pokory. Nie zawsze trzeba pisać "dla samego pisania", nie zawsze "podstawowe" zasady doboru sprzętu do muzyki są w danym przypadku najlepsze (co dobitnie wg mnie pokazuje powyższy przykład, choć takie sytuacje nie są częste).

Oczywiście sam w takiej sytuacji poleciłbym jakiś amplituner z możliwością połączenia dwóch par kolumn lub dwiema strefami (dodatkowo masz wbudowany tuner), urządzenie elastyczne z podłączeniem innych źródeł, na pewno wybór nie jest zły. Oczywiście w takim budżecie i z takimi wymaganiami. 

 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simson, a czy to wiesz co to jest żart? Zawsze taki POWAŻNY JESTEŚ? A wiesz co to jest dystans do wypowiedzi, patrzenie na pewne rzeczy z przymrużeniem oka?

Takie zarzuty, że kogoś obrażam są bezzasadne. Widocznie nasz kolega @RoRo, którego zresztą bardzo szanuję ma więcej luzu od Ciebie. Czego Tobie również życzę.

Z wyrazami szacunku, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale forum publiczne nie jest miejscem na pisanie z "przymrużeniem oka" czy "z dystansem", bo czytają wypowiedzi różne osoby, więc niejednoznaczności wg mnie są niewskazane (tak poza tematem). 

 

Kilka postów wyżej RoRo polecał amplituner KD, Ty niżej (cytowany przeze mnie)   z tego pomysłu masz "szyderę".  .......hmm, nie jest tak, że trochę nie doczytałeś wyżej (lub zapomniałeś), zaś słowa RoRo na temat RX-V450 - zakończone uśmiechem, traktujesz jako jego nabijanie się z pomysłu amplitunera KD ???

Ja to tak odebrałem, więc co tu było przymrużeniem oka, dystansem-  do tej pory nie wiem.  

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spinać, że tak to ujmę. Niestety słowo pisane ma straszną moc destrukcji:/ jest o wiele "trudniejsze" niż mówione. Ja osobiście odebrałem słowa Endera z przymrużeniem oka i sądzę, że nie chciał Ender nikogo wyśmiać czy robić jakichś aluzji co do stanu wiedzy(podejrzewam że sam wie że do knajpki nawet zwykłe radio starczy jeśli jest niewielka). Poza tym ja uważam, że czasem lekki żarcik jest potrzebny żebyśmy wszyscy się wyluzowani bo czasem aż za nadto trzeba na forum uważać co się pisze:). 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

@Simson, a czy to wiesz co to jest żart? Zawsze taki POWAŻNY JESTEŚ? A wiesz co to jest dystans do wypowiedzi, patrzenie na pewne rzeczy z przymrużeniem oka?

Takie zarzuty, że kogoś obrażam są bezzasadne. Widocznie nasz kolega @RoRo, którego zresztą bardzo szanuję ma więcej luzu od Ciebie. Czego Tobie również życzę.

Z wyrazami szacunku, pozdrawiam.

1Ender.

Raczej mam więcej cierpliwości niż Simson, co nie znaczy że podobał mi się Twój ostatni dowcip - w dodatku mylący! Poza tym już wiele razy kilku użytkowników zwracało Ci uwagę, byś pisał konkretniej i nie wprowadzał w błąd (np. przez pewien czas "wciskając Rotele" gdzie tylko można i udzielając porad gdzie tylko się da, również w wielu tematach o których - wybacz - chyba nie wiesz zbyt dużo). Stąd Twoje nieporozumienia m.in. z użytkownikami Jan2 i Fafniak (o innych użytkownikach nie wspominam).

Simson dobrze wie co to żart. Ale co innego żarty w realu, a co innego kpina która zaciemnia obraz osobom czytającym to forum i wprowadza w błąd. Dlatego konieczna była Jego (i nie tylko Jego) reakcja!

Pboczek,

w fajnej cenie jest świeży (używany) model wzmacniacza stereo Pioneera A30 (aukcja  minimalnie przekracza założony budżet, ale brak licytujących, a sprzęt spokojnie pociągnie także czteroomowe kolumny).

http://allegro.pl/pioneer-a-30-s-i6805644458.html#thumb/1

a tutaj jego test w AUDIO

http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/981-pioneer-a-30

S4Home,

wg mnie cena takiego odtwarzacza (z USB i sterowaniem bezprzewodowym smartfonem) to 200-300zł (za używkę), więc może to nie być optymalne finansowo rozwiązanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...