Skocz do zawartości

Dobre kolumny do Denon DRA-100


tomek_dy

Recommended Posts

Chciałbym prosić o poradę w sprawie doboru kolumn do wzmacniacza DRA-100. Z moim preferencji zależy mi na kolumnać podłogowych, najlepiej w obudowie typu drewno. Pomieszczenie w którym będzie znajdował się zestaw to salon o powierzchni ok 70m2. Zależy mi na dobrej jakości jednak nie jestem pasjonatem o słuchu idealnym. :) Rodzaj muzyki też raczej dla pospulstwa. Mam przeznaczony budżet w granicach 2-3 tys. Wdzięczy będę za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Powiem co nie tędy droga. Nie chcę tu być nie miły.ale na chwilę obecną wszystko źle.

Dra100 amplituner za 4000 zł który jest słaby mocowo. Do tego powierzchnia 50-70m i kolumny za 3000 zł.

To po prostu zagrać nie może.

Kącik filmowy czy muzyczny masz mały ale nie możesz brać tylko tego wycinka pod uwagę. 

Popatrz!

Wzmacniacz nad 356, Yamaha as701, Cambridge cxa80 + Yamaha wxad10

Funkcjonalność masz praktycznie taka sama. A różnica w dźwięku o 3 klasy lepiej. 

Nie chcesz łączenia onkyo 8270 tańszy a dużo lepszy dźwiękowo.

I w obu przypadkach zostaje już 4 tysiące na kolumny. Gdzie wybór jest po prostu większy. 

Rozumiem ze teraz wszyscy chcą mieć wszystko modne, ale to jest słabe po prostu. 

Podjedz do nas na odsluch albo mogę ci wypożyczyć sprzęt do domu i sprawdzisz jak gra u ciebie. 

Bo tak to kupisz tego denona z pylonami pearl i powiesz że jest ok a tak nie będzie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo dynerować, ale jednym z kryteriów wyboru danon był jego rozmiar. Mam szafkę na sprzęt która była wykonana na wymiar. Niestety mój błąd, że zleciłem to żonie która zamiast zmierzyć napęd blu-ray który na standardową szerokość zmierzył tuner z n-ki i mam teraz 36 cm na zmieszczenie wzmacniacza. Uprzedzę kolejne pytanie. Szafka była droższa niż wzmacniacz i głośniki razem wzięte więc nie bede jej wymieniał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym aby sprzęt miał kilka technologii bezprzewodowego przekazywania dzwięku więc wszelki spotify i inne integracje przez bluetooth oraz wi-fi są wskazane. Radio internetowe. Wydajemi się za 10 lat zostaniemy całkowice pozbawieni stałych nośników. Jeżeli możecie polecić godny uwagi zestaw będe wdzięczny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idź w tańsze onkyo rn855. Korzyść taka że tańszy. 

Niestety ani do dra100 ani do 855 nie podejda lepsze podłogowki. 

To co mówią koledzy jest racja. Idź w wzmacniacz a kwestie sieci zostaw odpowiedniemu modułowi np yamaha wxad10. Masz bluetooth Wi-Fi itp. i dźwięk z prawdziwego zdarzenia.

To nie jest tak że radzimy ci źle. Ale jak masz kupować dla posiadania no to przecież nie o to chodzi. 

Mogę ci pożyczyć kolumny i mały amplitunerek to zobaczysz jaką kicha bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...