Skocz do zawartości

T+A Criterion 160e proszę o opinie


ToTameALand

Recommended Posts

Na sam odsłuch (bez możliwości ew. kupna) to do Poznania nieco zbyt daleko. 

Imprez robić nie zamierzam, jak na razie;-)

O "opcji niemieckiej" myślałem, ale i tak zastanawiałem się wyłącznie nad osobistym odebraniem sprzętu i sprawdzeniem kolumn na miejscu (kupno "w ciemno" odpada). Tak czy owak pisałem nawet z pewnym sprzedawcą z Berlina, ale okazał się być niezłym bucem;-) Zamierzam odpalam co jakiś czas berlińskie kleinanzeigen i jak jakieś Cantony "wypłyną" to rozważę tą opcję. Problemem pozostaje wygospodarowanie czasu na wyjazd.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 godzin temu, Majtek2013 napisał:

Tylko imprez przy nich nie zrobisz :D

Możesz szerzej?

@ToTameALand tu masz dużo ciekach kolumn i wzmacniaczy - Firma z Wawy, możesz umówić się na odsłuch. Spójrz na te Phonary są piękne i powinny dobrze grać.   http://allegro.pl/phonar-laser-2001-studio-vintage-audio-i6796777677.html#thumb/6chwy

Edit: Nie wiem czy akurat metal, ale myślę, że warto posłuchać.

Mam inny model, o czym pisałem Ci w PW. Coś powinno Ci wpaść w ucho. Phonar, Scan Akustik, Grundig - te firmy sobie przesłuchaj. Zapytaj o model Scan Akustik str120 - był wystawiony za 1500, bardzo ciekawy model wizualnie.

 

Edit. A później podziel się wrażeniami jak było.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Możesz szerzej?

 

Chodzi o to, że RC-L potrafią grać głośno ale nie efekciarsko czy estradowo. RC-L to raczej kolumny dla koneserów (jak wiele innych kolumn zresztą), którzy chcą się delektować muzyką, jej barwami.

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam canton ergo RC-L do tego Atoll in 200 se oraz Atoll cd 100 se.

No i cóż mogę powiedzieć.  Słucham również dość dużo hard Rocka , Heavy Metalu, Thrash metalu oraz zupełnie innej muzyki. 

Tak jak w tej innej muzyce jest czar magia ochy i achy ... tak w szeroko pojetym metalu jest spoko. No właśnie tylko spoko. Gra to z całkiem duża selektywnoscia , podwójna stopa całkiem nieźle sobie radzi, jest dość mocna . Gitary również całkiem nieźle z drive, fajne wokale ale trochę za jasno jak dla mnie i za mało masy , dociazenia.

Myślę że powinienem te kolumny podstawić  innym wzmakiem aby był lepszy efekt, ale jak już wspomniałem wcześniej też słucham innej muzyki, gdzie spisuje się doskonale. Do metalu bym teraz poszedł chyba w jakąś porządna lampę. 

Zresztą póki co nie mam czasu na jakieś wymiany, zresztą nawet na forum.  Za duzo roboty itd

ToTameALand nie kupuj ich w ciemno. Musisz je odsłuchać!  

Ja kupiłem te wszystkie elementy używane za dobrą cenę i jestem bardzo zadowolony, ale jakbym miał wydać na to wszystko sklepowa cenę to byłoby średnio! Pisze o ciężkiej muzie oczywiście. 

Tak jak te wszystkie audiofilskie plumku plumku - bez obrazy oczywiście, sam słucham mnóstwo takiej muzyki, muzyka instrumentalna, wokalna, elektroniczna brzmi świetnie tak znowu przy metalu zaczyna się lekkie zgrzytanie zębów zależy od płyty. Powiem szczerze że jeszcze nie spotkalem sie z żadnym gatunkiem muzycznym aby miał takie odstępstwa w realizacji nagrań , jej jakości jak w metalu. Jedna płyta może zagrać całkiem dobrze po czym następna tragicznie i to z dyskografii jednego zespołu...

Ciężkie jest życie Rock-man'a jesli chodzi o audio. Niestety...

Życzę Ci abyś znalazł swój wymarzony zestaw...

Pisze na szybko z telefonu wiec sorry za błędy jakby co.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

pisaliśmy już kiedyś o tym:-)

No niestety - to fakt, życie rock-man'a jest ciężkie a poszukiwania trudne. Przesłuchałem już całkiem sporo kolumn a żadna nie była idealna, może mam za duże wymagania a za mały budżet, sam już nie wiem. W ciemno nie będę kupował niczego. 

Co ciekawe, tak apropos Cantonów - jakiś czas temu miałem okazję odsłuchać nowe Cantony SL Chrono 509.2 + Denona 1600 ae. 

Odsłuch nie był długi, ale zestaw wypadł naprawdę b. dobrze w metalu (w odróżnieniu od np. Cantonów Ergo 690) - stopa dociążona, odpowiednia selektywność i dynamika. Naprawdę brzmiało to fajnie (nie licząc takiego "metalicznego nalotu" na dźwięku)

Z tym, że dorawać taki używany zestaw będzie b. ciężko. Kolumny już prędzej, wzmak nie za bardzo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mordor12 napisał:

 Gitary również całkiem nieźle z drive, fajne wokale ale trochę za jasno jak dla mnie i za mało masy , dociazenia.

To ciekawe co piszesz. U mnie gra Densen B-100 i zarówno masa jak i dociążenie moim zdaniem są. Inna rzecz, że mam tylko jedną płytę metalową - Metalliki (czy to jest metal?). Ale mam też płyty z wymagającą muzyką symfoniczną i jak orkiestra "łupnie" to na prawdę dźwięk jest bogaty i pełny, bez jakichkolwiek deficytów.

A Densen to podobno najbardziej lampowo brzmiący wzmacniacz tranzystorowy. Więc może Twoja koncepcja, aby pójść w lampę jest słuszna? Gdybyś mieszkał gdzieś blisko to moglibyśmy przeprowadzić odsłuchy porównawcze - wprawdzie Densena sprzedawać nie chcę ale jestem ciekaw jak brzmi ten zachwalany na forum i drogi Atoll.

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ToTameALand napisał:

 

Co ciekawe, tak apropos Cantonów - jakiś czas temu miałem okazję odsłuchać nowe Cantony SL Chrono 509.2 + Denona 1600 ae.

Odsłuch nie był długi, ale zestaw wypadł naprawdę b. dobrze w metalu (w odróżnieniu od np. Cantonów Ergo 690) - stopa dociążona, odpowiednia selektywność i dynamika. Naprawdę brzmiało to fajnie (nie licząc takiego "metalicznego nalotu" na dźwięku)

Z tym, że dorawać taki używany zestaw będzie b. ciężko. Kolumny już prędzej, wzmak nie za bardzo. 

Cantony RC-L to jednak wyższa klasa grania niż obecne Chrono 509 czy Ergo 690 - wg obecnych cen RC-L w swoim czasie kosztowały jako nowe w granicach 15 tys. zł. Ta różnica w wartości przekłada się na różnicę w brzmieniu. Pół żartem pół serio można też powiedzieć, że 509-tka waży 20kg/sztuka, 690-tka - 23kg a RC-L - 32kg - w tym przypadku te dodatkowe kilogramy głośników i skrzynek słychać w dźwięku.

Serie GLE czy Chrono faktycznie brzmią metalicznie i to się może podobać jeżeli ktoś lubi takie "piłowanie pilnikiem po kręgosłupie" - sam się nawet w swoim czasie zastanawiałem nad kupnem. Pewnie w Niemczech znalazłbyś jakieś używki ale ja bym w te modele nie szedł bo to jednak dużo niższa półka.

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, wiem że RC-L to model pozycjonowany (w czasach, kiedy go wypuścili) wyżej niż Chrono. Jednak w przypadku tego rodzaju muzyki wyższe modele niekoniecznie będą się lepiej sprawdzać. Przykład - chociażby współczesne kolumny Heco.

Nie jestem pewien, ale powiedziano mi, że chrono sl nieco się różni brzmieniowo od "zwykłego" chrono. Chociaż spotkałem też opinię, że różnice kończą się na obudowie.

To, czy Metallica to metal, zależy od płyty, którą posiadasz. Jak to "Load" lub "Reload" to raczej hard rock, reszta to metal.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szkodzi odsłuchać? Kupować nie musisz, a może Ci to pomoże w jakim kierunku szukać, jakich modeli?

Wczoraj kupiłem Metallica "Hardwired...To Self-Destruct" - powiem Ci że chłopaki trochę przynudzają... Grają tak jakoś nijako.. Pierwsze płyty zdecydowanie lepsze. Kill em All, Master... Phonary dają radę! Stopa się nie gubi. Będę szukał teraz jakiś pierwszych ich płytek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 14:53, ToTameALand napisał:

Na sam odsłuch (bez możliwości ew. kupna) to do Poznania nieco zbyt daleko.

Pojawiły się Cantony RC-L - nieco bliżej niż w Poznaniu bo w Lublinie. Cena wprawdzie lekko wygórowana ale za to jest możliwość odsłuchu:

http://allegro.pl/canton-rc-l-perfekcja-dzwieku-i6807301972.html

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś kiedyś poszukiwał Heco 990 pod metal:

kolumny te świetnie (lepiej niż T+A) odtwarzają spokojniejsze gatunki, grają bardzo realistycznie, przestrzennie z rozmachem, niestety przy szybszych kawałkach stopa się gubi.

Ps.

Patrzcie, co wypłynęło na allegro, nie wiem czy cena jest ok, ale to chyba duża rzadkość:

http://allegro.pl/canton-digital-1-1-okazja-i6808710492.html

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dostępność tych kolumn na rynku wtórnym, to jest naprawdę okazja. Cena normalna, ani drogo, ani tanio. Widziałem już takie rozbieżności w cenach Digitali, że trudno wyrokować, ile "powinny" kosztować. Faktem jest, że to już są "krowy", duże, ciężkie i wymagają solidnego wzmacniacza, najlepiej końcówki mocy 150 W wzwyż i metrażu przynajmniej 35-40 m^2

Tu masz w miarę świeżą ofertę na mniejsze Digital 2.1 w Niemczech (okolice Frankfurtu n. Menem) LINK

A, sprawdź jeszcze priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ToTameALand napisał:

Ps.

Patrzcie, co wypłynęło na allegro, nie wiem czy cena jest ok, ale to chyba duża rzadkość:

http://allegro.pl/canton-digital-1-1-okazja-i6808710492.html

Moim zdaniem rynkowa cena za Cantony Digital 1 w stanie gabinetowym, z kontrolerem i mikrofonem pomiarowym to max. 1500 euro.

Natomiast rynkowa cena za Cantony Digital 2 z kontrolerem i mikrofonem to max. 1000 euro. Bez mikrofonu - 800-900 euro. Na przykład tutaj pojawiły się 2.1 za 800 euro: LINK. Wprawdzie delikatnie uszkodzone drewno ale kwestia czasu jak pojawi się oferta nieuszkodzona.

Wszystko co droższe po prostu w Niemczech wisi. Dlatego te 8900zł za Digital 1 to wg mnie o 3-4k zł za dużo. Ja bym polował na normalne oferty.

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Note napisał:

ToTameALame i jak z tymi Cantonami RC-L co pojawiły się na allegro - coś działasz?

Umówiłem się wstępnie na odsłuch, ale nie wiem, czy uda mi się tam dotrzeć - do Lublina jest kawałek, przyszły tydzień mam zawalony a podobno o te RC-Le pyta się dużo osób (i tym razem może nie być to typowa "gadka handlowa", biorąc pod uwagę w jakim tempie zazwyczaj znikają z allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już nie wytrzymam, wybaczcie.

Ja rozumiem, że forum jest od dzielenia się doświadczeniem ale jest też taka zasada. Jeśli chcesz coś naprawdę kupić to nie pisz o tym w każdym dostępnym miejscu.

Wiecie ile kosztowaly digitalki jeszcze 2 lata temu? A Rcl? 30% mniej. A wiecie czemu ceny są tak różne. Bo jak właściciel lub HANDLARZ orientuje się, że jest moda na dany produkt to od razu sprowadza do Polski i winduje cenę. 

Więc kupicie teraz Rcl 30% drożej bo zaraz ktoś kupi te rcl i digitalki na A i następny wystawi je w tej samej lub wyższej cenie. 

Wiecie skąd tyle osób werujących wątki. To handlarze. Już doświadczyliśmy tego na Sansui. 4 lata temu były 2 strony na A. Teraz jest ich 5! Bo wszyscy zachwycali się Sansui. Wszystko byłoby ok gdyby ten sprzęt był po prostu bardziej dostępny. Ale nie jest bo ceny poszly do góry 50%.

3 lata temu kupiłem sansui 7070 za 900zł. Teraz możecie go kupić za 2500zł.

Poproszę o większą powściągliwość. Macie cenę digitalek jako dowód, że nie mam paranoi.Chyba, że stać Was na kolejny wzrost cen o 30% w ciągu roku. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit spokojnie ...

Przecież forum jest od tego aby właśnie na nim pisać ;)

Zgadzam się z Tobą , że taka jest "procedura" handlarzy, no ale nie dajmy się zwariować. Przecież nikt nikomu nie każe kupować w takich cenach ... Jak nikt nie kupi przez dłuższy okres to ceny pójdą w dół ... A jak ktoś kupi - no to coż, tylko i wyłącznie jego sprawa ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

audiowit,

bez urazy, ale sam napisałeś wyżej apropos ceny RC-Li, że:

"Może i nie najniższa ale warto więcej zapłacić za kolumny w stanie perfekcyjnym, a te wg zapewnień właściciela takie są. Control unit też na stanie",

mimo, iż ta wyjściowa cena to rynkowa nie jest.

Pewnie masz też sporo racji, bo świadomość istnienia sporego popytu na dany model dopinguje "chciwość" sprzedawców, lecz z drugiej strony publiczne forum służy m. in. temu, żeby się dowiedzieć, czy cena za dany konkretny model jest ok. A ciężko byłoby się w tym skutecznie zorientować pisząc na priv, zwłaszcza jak się nie ma pojęcia o realnych (a nie oficjalnych na allegro czy olx) cenach za dany sprzęt. Coś za coś.

Z resztą należy też śledzić ceny na e-bay - to, że dany sprzedawca żąda ceny z kosmosu nie oznacza, że nie można negocjować. A jak się będzie upierał to go olać i poszukać następnego. A ten albo w końcu zmięknie, albo znajdzie jelenia. Sprzedawcy żerujący na naiwnych istnieli i będą istnieć zawsze, nie tylko na rynku audio. 

Ze starym sprzętem może być w wielu wypadkach (niezależnie od tego, że ceny tych Sansui są pewnie mocno zawyżone), jak ze starymi, klasycznymi samochodami - modele, które jeszcze do niedana można było wyrwać śmiesznie tanio gwałtownie drożeją, bo albo się robi na nie moda, albo znikają z rynku.

Poza tym - handlarz, który sprzedaje dany model regularnie dobrze wie, jak szybko on schodzi i nie potrzebuje do tego wertować forum. 

O, mordor12 mnie trochę uprzedził:-)

Edytowano przez ToTameALand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...