Skocz do zawartości

Wieża Technicsa


Matiasik

Recommended Posts

Witam wszystkich. Od niedawna kupuję bardzo dużo płyt i chciałbym móc sobie odpalać płyty za pośrednictwem wieży ale i też po to, aby nawet z kompa słuchać muzyki, bo na ten moment mam zwykły zestaw głośników komputerowych 2.1 Mam do was pytanie: Czy opłaca się kupować używany zestaw Technics SA-EH570 oczywiście z kolumnami oryginalnymi i wszystkimi segmentami za 300 zł? Jeżeli chodzi o metraż, to mam taką małą kawalerkę: pokój + kuchnia ok.25m2. 

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście poczytaj. Dodam tylko, że o ile zestaw jest w pełni sprawny do "odpalania", na początek pewnie może być. Ale ze słuchaniem już gorzej ;) Czasem na Allegro są do sprzedania solidniejsze wieże (dużego formatu - szerokość 42 - 43 cm) z kolumnami. I jeśli np. wystarczy Ci wzmacniacz albo amplituner, odtwarzacz CD i kolumny, to jest szansa w podobnym budżecie coś takiego znaleźć. Zagra lepiej. Oczywiście niekoniecznie, a może raczej nie Technics. Można też znaleźć osobno elektronikę a osobno kolumny. Ale to już może być drożej. A budżet to maksymalnie 300 zł, czy mógłbyś wydać więcej?

Co konkretnie można by Ci polecić, to musiałbyś więcej napisać o swoim pomieszczeniu, możliwości ustawienia kolumn (rysunek byłby pomocny), o tym jakiej muzyki słuchasz, jaki dźwięk lubisz (ocieplony, ciemniejszy, łagodniejszy,  miększy,  bardziej soczysty i dobrze wypełniony w średnicy, czy odwrotnie, chłodniejszy, jaśniejszy, ostrzejszy, twardszy).

By słuchać muzyki z komputera potrzebny byłby pomiędzy nim a wzmacniaczem przetwornik cyfrowo-analogowy czyli DAC. Inaczej dźwięk np. wyprowadzony z wyjścia słuchawkowego komputera poprzez przejściówkę do wzmacniacza będzie kiepski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...