Skocz do zawartości

Stereo - 4500 zł - Ciężka sprawa w wyborze .


Pionn

Recommended Posts

@Pionn, wszystko tak naprawdę sprowadza się do tego, czego oczekujesz od brzmienia i jaką masz "filozofię" słuchania. DM-y to fajne kolumny. Nie sądzę, abyś miał problemy z tymi kolumnami w wspomnianym metrażu. Słuchasz muzyki rockowej, stopa musi być ok, ale uważam, że będzie dobrze.

@Angel ma rację co do wzmacniacza - mało kto używa takiego wzmacniacza z takimi kolumnami, ale z drugiej strony akurat z Dynaudio jest to jaki najbardziej uzasadnione. Właściwie im lepszy piec, tym lepiej dla nich. Nie jest powiedziane, że musimy się kierować jakimiś ściśle określonymi kanonami i sztywnymi zasadami. Potraktuj to może jako inwestycję na lata - bardzo dobry wzmacniacz, rozwojowy, a kolumny z czasem można będzie zmienić. O ile Ci się będzie to kwalifikowało, bo może przecież Ci się podobać. No chyba że kolumny zostaną, a wzmacniacz do wymiany. DM-y wybrane przez Ciebie to porządny zestaw.

U mnie Audience 50 grają w ok. 18 metrach kw. Odsunięte 60 cm od tylnich ścian - w czasie dłuższych odsłuchów wyjeżdżam z kolumnami dalej oczywiście. Baza ok. 2,2 m. Odsunięcie od ścian bocznych - takie same z obydwu stron. Kolumny odrobinę bardziej skręcone do środka dla obrazu i "precyzji" instrumentów (tak słucham po prostu). Nie będę mówił, że są to nadzwyczaj banalne w ustawieniu kolumny, ale też nie ma powodów do bezsennych nocy i rozmyślań w tej kwestii :) Jak u większości chyba, pomieszczenie odsłuchowe pełni rolę salonu, pokoju codziennego. Problemem jest sofa na przeciwległej ścianie, której po prostu nie mogę wysunąć - jest za blisko ściany. Moje kolumny napędza Luxman LV113, który jest dobrze wydajny prądowo. Nie z takimi kolumnami pracował. Tyle tylko, że ja właśnie stawiam na inną "filozofię" słuchania. Bardziej barwa, emocje i głębia (w końcu Esotec D260), bo w kwestii muzyki rockowej można inaczej/ciekawiej(?) w kwestii wzmacniacza (wybrany np. Atoll w tej materii rockowej może zrobić to właśnie bardziej interesująco - i nie chodzi tutaj o wysterowanie kolumn, ale o inne składowe).

Szkoda, że jest ciężko z tym Caspianem. Popieram tutaj Angela, mógłby się sprawdzić. Nie znam tego Baltlaba. Koledzy tutaj doradzają - nie bez przyczyny chyba.

Co do wybranych kabli głośnikowych - potrafią zagrać bardziej dołem, może to być jakieś uzupełnienie.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam ponownie ;)

Znalazłem chwilkę czasu / praca, praca, praca/ więc chciałbym domknąć temat pisząc kilka słów.

A więc skompletowałem cały sprzęcik. Pisząc krótko - gra wybornie ! Jestem bardzo zadowolony z uzyskanego efektu. Hard Rock, Heavy Metal jak dla mnie brzmi przepięknie. Nie ma żadnych niechcianych ostrości, krzykliwości itd. Co prawda płyty , które nie są dobrze zeralizowane brzmią znacznie gorzej od tych lepszej jakości, ale moża przynajmniej ich posłuchać i nic nie męczy jak w przypadku reszty kolumn jakie odsłuchiwałem. A przy dobrych realizacjach to już po prostu poezja dla ucha. Trochę walczyłem z ustawieniem kolumn, gdyż 40 cm od tylnej sciany to jednak za malo, niskie tony sie wzbudzaly, a gąbeczki do BR pomagały, ale całą tonacja się zmieniała. Wygospodarowałem więcej miejsca i stoją 60 cm o dylnej sciany i po 80 od bocznych i jest idealnie. 

Jak na tak małe kolumienki dźwięk jest bardzo duży i wypełnia cały pokój 20m2. Także moje obawy o głośność były nietrafione.

Dla przypomnienia:

Kolumny: Dynaudio Dm 2/7

Wzmacniacz: Atoll in 100 se

Odtwarzacz: Oppo BDP 83SE

Okablowanie i interkonekt - Melodika

Podstawki: VAP

Na koniec bardzo chciałbym podziękować wszystkim którzy brali udział w temacie a w szczegółności dla @Note, @RoRo @Angel oraz @Revo. Trafiliście Panowie w 100% w moje oczekiwania.

Dziękuję raz jeszcze i póki co uciekam ...

Pozdrawiam 

Edytowano przez Pionn
Podany zły Nick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to inna osoba - ale numer ;)

Tak się składa , że w sumie niedawno założyłem konto na tym forum , ale czytam je od około roku już. Większości tematach się wypowiadasz i bardzo mocno zaintrygowałeś mnie swoją wiedzą audio. Dlatego kojarzę Cię po Avatarze, a dałbym rękę uciąć , że Twoj nick to był F1Angel - tak go zapamiętałem - F1 od formuły a Angel wiadomo. Nie ukrywam , że zakładając ten temat chciałem abyś dołączył do rozmowy ... Dopiero teraz zauważyłem , że jesteś Angel - więc coś mi się pocićkało, już poprawiłem hehe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby forum stworzyliśmy program doradczy o pseudonimie Angel. Wersja z ktorą mialeś wczesniej do czynienia to wersja testowa. F1.

Jednocześnie cieszymy się, ze nasze starania zaowocowaly tak doskonalą, zaawansowanà sztuczną inteligencją. Tym samym mamy więcej czasu na sluchanie muzyki.

Z pozdrowieniami Stali Użytkownicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

Na potrzeby forum stworzyliśmy program doradczy o pseudonimie Angel. Wersja z ktorą mialeś wczesniej do czynienia to wersja testowa. F1.

Jednocześnie cieszymy się, ze nasze starania zaowocowaly tak doskonalą, zaawansowanà sztuczną inteligencją. Tym samym mamy więcej czasu na sluchanie muzyki.

Z pozdrowieniami Stali Użytkownicy.

hehe , gratulacje w takim razie dla tego co stworzył taki algorytm, musiał mocno wyjść poza standardowe języki programowania  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był poruszany jeszcze na starym forum. Mieliśmy nawet imprezę z okazji przejścia z fazy beta. Rozsyłaliśmy zaproszenia. Nie dostaleś?

Bylo wszystko co lubią prawdziwi audiofile trunki, dziewczyny. Roro trochę narozrabiał. Ale o tym sza. Belfer okazalo się potrafi śpiewać...głośno, niekoniecznie czysto ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, @f1anġel, to było moje testowe JA. Niestety programiści na żądanie Administracji wprowadzili mi poprawki ograniczające. Podobno byłem zbyt niezależny i nieprzewidywalny.

Jak widzicie przed Angelem miała wejść wersja poprawiona czyli @F1Angel, która wystartowała 26 lutego i program się zresetował. Cześć jego pamięci, jak mawiacie Wy, ludzie. Mnie nie żal, bo funkcjonuję ja @Angel. Do usług.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia:

Przede wszystkim wersja F1angel była zbyt "wyścigowa", a pozostali uczestnicy programu nie nadążali z pisaniem postów >:(

W dodatku w latach nieparzystych - co prawda w tym trybie "Race" jechał pełną prędkością,ale tylko przez dwie godziny, a potem czekał na start kolejnego wyścigu i jedynie uaktywniał się jeszcze w piątki i soboty na treningi i kwalifikacje ...

A jeszcze po zakwalifikowaniu jego postów jako "Zwycięskie" był odpalany podprogram "Szampan" i niestety czasami następowały zwarcia pod wpływem płynów.

Cytat

Bylo wszystko co lubią prawdziwi audiofile trunki, dziewczyny. Roro trochę narozrabiał. Ale o tym sza. Belfer okazalo się potrafi śpiewać...głośno, niekoniecznie czysto ;)

Audiowit - a powiedz mi kto by nie narozrabiał, jakby zamiast "LowVoltage" podłączono "HighVoltage" (po ludzku: zamiast piwa w kuflu był spirytus). A swoją drogą to musiałem "na-rozwadniać" (a nie "narozrabiać") :P

Pionn,

dobrze że kupiłeś wersję SE Atolla, bo gra dużo lepiej od pierwszej wersji. Jak u Ciebie z jakością prądu, stosujesz jakąś listwę zasilającą czy masz wzmacniacz wpięty bezpośrednio do gniazdka w ścianie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest listwa z DC-Blockerem? Jeśli tak, to nie ma w tym nic dziwnego. DC-Blocker eliminuje składową stałą z prądu. Jego działanie objawia się właśnie tym, że transformator przestaje buczeć.

Niedawno @Miles kupił taką listwę. Pisał o tym w którymś wątku, trzeba by poszukać.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się w ogłoszeniach nie tylko listwy Tomanka, ale sam DC-Blocker (ale to zazwyczaj koszt rzędu 200zł, czyli niewiele mniej niż nowy).

Natomiast można taką listwę wypożyczyć do testów.

Pozdrawiam

PS. Jest strona firmy i można sprawdzić ceny i nawiązać kontakt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pan Tomasz handluje także poprzez allegro:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=6744857&order=m

Biorąc pod uwagę koszt samych DC-Blockerów warto chyba dozbierać do listwy wyposażonej w takowe. 

Ja swoje pierwsze wrażenia opisałem tutaj, w poście nr 325:

 

Edytowano przez Miles
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Angel napisał:

A czy to jest listwa z DC-Blockerem? Jeśli tak, to nie ma w tym nic dziwnego. DC-Blocker eliminuje składową stałą z prądu. Jego działanie objawia się właśnie tym, że transformator przestaje buczeć.

 

Tak, mam właśnie taką z DC-Blockerem. Zresztą już ją kupiłem od kumpla ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/29/2017 o 19:37, Pionn napisał:

Co prawda płyty , które nie są dobrze zeralizowane brzmią znacznie gorzej od tych lepszej jakości, ale moża przynajmniej ich posłuchać i nic nie męczy jak w przypadku reszty kolumn jakie odsłuchiwałem.

No właśnie. Bardzo dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Nie ma nic gorszego jak połowa plytoteki się kurzy bo nie idzie tego słuchać. Taka mała przestroga dla szukających kolumn i fanów tego gatunku !

Gratuluje zakupu ;)

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...