Skocz do zawartości

problem bose + onkyo


hugo75

Recommended Posts

Witam
Proszę o pomoc jestem tu nowy.
Kupiłem głosniki bose acustimass 16 sprowadzone ze stanów, po podłączeniu nie grał głośnik basowy choć podobno nie używane i zapakowane. Posiadam transformator 230V/110V 600w nie dawało mi to spokoju i rozkręciłem zestaw był spalony bezpiecznik wymieniłem i zagrało natomiast nie bardzo działa mi pokrętło LFE no i jak wyłącze zasilanie to nie widzę różnicy w grze pozostałych głośników oprócz basu czy to normalne zachowanie tego sprzętu, czy zasilanie potrzebne jest tylko do basu. Czy mogło cos zostać uszkodzony przy przepaleniu bezpiecznika? Miałem nadzieje że sprzęt będzie grał głośniej mam podpięty onkyo 605.

Dziękuje za odpowiedzi.
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak wyłącze zasilanie to nie widzę różnicy w grze pozostałych głośników oprócz basu czy to normalne zachowanie tego sprzętu, czy zasilanie potrzebne jest tylko do basu.


Satelity podłączone masz do amplitunera Onkyo i on je zasila sygnałem. Subwoofer jest aktywny i tylko on potrzebuje zasilanie by mógł działać. Głośniki są małe i dużego ciśnienia z nich nie uzyskasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

taśma z subwoofera idzie do onkyo więc myślę, że jest jakis cel takiego rozwiązania .


Do jakiego wyjścia w amplitunerze masz podłączony ststem z subwoofera?
Jeżeli to jest tylko wyście Digital Out, to faktycznie subwoofer i pozostałe głośniki podłączone do niego zasilane są od wzmacniaczy które są w obudowie suba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...