Skocz do zawartości

Które Kolumny Wybrać do Salonu 32m2 ?


Mateo89

Recommended Posts

Witam Wszystkich. Zakupiłem nie dawno Amplituner Stereo Onkyo Tx-8270 ze względu na specyfikację, ale teraz stoję przed kupnem kolumn i nie wiem które wziąć z tych dwóch modeli Heco Music Style 1000 lub Klipsch Rp 280F. 

Interesują mnie tylko te dwa modele kolumn bo na droższe mnie nie stać ,a te są w identycznym przedziale cenowym który jest dla mnie bardzo istotny i do tego bardzo mi się podobają

. Muzyka do jakiej mają być to tylko Klubowa czyli House , Trance i bardzo rzadko muzyka piosenkarzy Brian Adams , Bon Jovi , Aerosmith, Merlin Mason, Guns N' Roses , bo ich tylko słucham jako odskoczni od klubowych dźwięków.

Potrzebuję kolumn które narobią bardzo dużego hałasu ,bo robię często imprezy gdzie słuchamy na maksa muzyki ,ale będą też ładnie grać czyli będzie dobry szybki i mocny bas który nie jest gubiony i zamulony ani spowolniony i ładne średnie i górne tony ale wiadomo jak ich zabraknie to mogę przecież na amplitunerze podkręcić pokrętło od tych tonów.

W sklepach namawiają mnie na Klipsch Rp 280F ,bo w żadnym nie maja Heco i nie mam możliwości porównania na żywo tych kolumn ,ale o Klipsch czytałem bardzo dużo dobrych opinii że świetnie grają z tym Amplitunerem Onkyo ,ale są moim zdaniem gorzej wykonane w porównaniu do Heco Music Style 1000 które stylistyką ,wykonaniem i parametrami z tego co czytałem bardzo mi się podobają, bo są z lakierowanego drewna ,a Klipsch oklejane i do tego mają słabszą >NIBY MOC RMS<< od Heco, a na mocy bardzo mi zależny.

Bardzo proszę o odpowiedz osoby posiadających dane modele kolumn lub osoby które testowały te dwa modele kolumn i mogą pomóc. Pozdrawiam

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo89, zlituj się człowieku. Masz do wyboru dwie pary kolumn i pytasz które Ci będą bardziej odpowiadały? Jedź do salonu ze swoim amplitunerem i zrób odsłuch, sam zdecyduj. Nawet jak w jednym nie ma obydwu par, to pojedź do innego miasta gdzie takie są. To dużo lepsze rozwiązanie niż kupienie kolumn w ciemno, nawet po rekomendacji kogoś. Zrobisz sobie wycieczkę krajoznawczo - odsłuchową.   Mimo różnych warunków będziesz w stanie stwierdzić które Ci bardziej odpowiadają. Weź tylko te same nagrania (kilka różnych) do odsłuchu. Dobrze by było korzystać także z tego samego źródła dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Angel napisał:

@Mateo89, zlituj się człowieku. Masz do wyboru dwie pary kolumn i pytasz które Ci będą bardziej odpowiadały? Jedź do salonu ze swoim amplitunerem i zrób odsłuch, sam zdecyduj. Nawet jak w jednym nie ma obydwu par, to pojedź do innego miasta gdzie takie są. To dużo lepsze rozwiązanie niż kupienie kolumn w ciemno, nawet po rekomendacji kogoś. Zrobisz sobie wycieczkę krajoznawczo - odsłuchową.   Mimo różnych warunków będziesz w stanie stwierdzić które Ci bardziej odpowiadają. Weź tylko te same nagrania (kilka różnych) do odsłuchu. Dobrze by było korzystać także z tego samego źródła dźwięku.

Ty chyba sobie żartujesz ? będę jeździł 250 km bo tyle mam do najbliższego salonu w którym są te kolumny żeby odsłuchać kolumny których nawet nie wiem czy kupie ? to po co zakładałem temat na tym forum by otrzymać tak arogancką odpowiedz jak twoja by sobie wycieczkę po kraju zrobić ? mi zależało na odpowiedzi osób które posiadają lub miały styczność z tymi kolumnami w porównaniu i wiem dobrze że mam wziąć moje nagrania by samemu wybrać odpowiednie z podanych . Wiem że każdy ma inne odczucia , każdy inne ucho ale jeśli nie do końca zrozumiałeś moje pytanie w temacie bądź nie jasno się wypowiedziałem to powiedz postaram się z prostować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam wiedzieć gdzie Ty mieszkasz i masz taki kawał do salonu?

Arogancka, to była Twoja odpowiedź. Co było niby aroganckiego w mojej próbie pomocy Tobie? Uważam, że nie ma nic lepszego niż posłuchanie samemu. A jak nie znasz z grubsza nawet brzmienia czegoś, to nawet tomy opisów niewiele Ci pomogą. Uważam, że próba mojej pomocy, było alternatywą.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Angel napisał:

A skąd ja mam wiedzieć gdzie Ty mieszkasz i masz taki kawał do salonu?

Arogancka, to była Twoja odpowiedź. Co było niby aroganckiego w mojej próbie pomocy Tobie? Uważam, że nie ma nic lepszego niż posłuchanie samemu. A jak nie znasz z grubsza nawet brzmienia czegoś, to nawet tomy opisów niewiele Ci pomogą. Uważam, zę próba mojej pomocy, było alternatywą. A dostałem z buta. Żegnam i bez odbioru, bo widzę z kim mam do czynienia.

Kolego no to skoro nie wiesz ile mam kilometrów do innego salonu na odsłuch to po co mi sugerujesz wycieczkę po Polsce ? Ja odebrałem twoją odpowiedz jako szpilkę w żebra bo przecież napisałem że byłem we wszystkich salonach w których mogłem na odsłuchu ale tylko jednej pary kolumn czyli Klipsch bo drugiej nigdzie nie mają. W tym temacie nie chciałem obrazić Twojej Osoby w jaki kolwiek sposób i jeśli tak to odebrałeś to przepraszam. Szukałem po prostu pomocy bo nie wiem co kupić i liczyłem na jakieś większe rozjaśnienie tematu tym bardziej że jestem ciemny i choć słuchałem jednych kolumn klipsch które grały dla mnie dobrze to nie mam porównania z Heco i nie jestem w stanie stwierdzić czy są lepsze i na co zwrócić uwagę słuchając tak jak w pytanie głównym napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak najbardziej Angel dobrze mówi , nie ma nic lepszego jak własny odsłuch, porównania - moim zdaniem ta wiedza jest bezcenna i potrafi zastąpić setki przeczytanych stron na forum. Nawet kiedy trzeba przejechać te 250 km, uwierz że osobiście jeździłem znacznie większe dystanse, aby coś odsłuchać... Szkoda wtopić pieniądze i później sprzedawać ze znaczną stratą, szczególnie jak się kupuje nowy sprzęt...

Co do porównania Klipsch Rp 280 i Heco Music Style 1000.

Te Klipsche mam, Heco słuchałem.

9 godzin temu, Mateo89 napisał:

Witam Wszystkich. Zakupiłem nie dawno Amplituner Stereo Onkyo Tx-8270 ze względu na specyfikację, ale teraz stoję przed kupnem kolumn i nie wiem które wziąć z tych dwóch modeli Heco Music Style 1000 lub Klipsch Rp 280F. 

Od razu piszę , że ten amplituner do kolumn Heco Music Style 1000 będzie za słaby, oczywiście zagra, ale nie w pełni jak te kolumny potrafią, wymagają one naprawdę mocnego i wydajnego wzmacniacza. Kolumny Klipsch Rp 280 do tego amplitunera to już rozsądniejszy wybór przez bardzo wysoką skuteczność tych kolumn. Czy będzie pasował? Ja bym wolał coś cieplej grającego, ale może się podobać.

9 godzin temu, Mateo89 napisał:

Muzyka do jakiej mają być to tylko Klubowa czyli House , Trance i bardzo rzadko muzyka piosenkarzy Brian Adams , Bon Jovi , Aerosmith, Merlin Mason, Guns N' Roses , bo ich tylko słucham jako odskoczni od klubowych dźwięków.

Moim zdaniem Klipsch jak najbardziej

9 godzin temu, Mateo89 napisał:

Potrzebuję kolumn które narobią bardzo dużego hałasu ,bo robię często imprezy gdzie słuchamy na maksa muzyki ,ale będą też ładnie grać czyli będzie dobry szybki i mocny bas który nie jest gubiony i zamulony ani spowolniony i ładne średnie i górne tony ale wiadomo jak ich zabraknie to mogę przecież na amplitunerze podkręcić pokrętło od tych tonów.

Klipsch Rp 280 - Te kolumny narobią Ci sporo hałasu, o to się nie martw ;) Niskie tony są takie jakie chcesz - szybkie, mocne, nigdy się nie gubią, ani nie zamulają. Moim zdaniem niskie tony to właśnie ich główny atut , ale reszta też niczego sobie. Srednica trochę schowana w stosunku do niskich i wysokich , ale na szczęscie nie tak jak w niższych wersjach. Te kolumny aż "kipią" energią i dynamiką ...

Heco Music Style 900 - Niskie tony dość mocno zamulają, oczywiście jak się podłączy mocny wydajny szybki wzmacniacz to będzie całkiem nieźle, ale one nigdy nie będą miały takiej szybkości i precyzji jak Klipsch. Z twoim amplitunerem niskie tony na pewno nie będą szybkie. Srednie tony lepiej słyszalne niż w Klipsch, wysokie bardziej uspokojone.

...........................................................................................................................................................

Musisz wiedzieć, że te kolumny grają innym dźwiękiem dlatego odsłuch jest tutaj przede wszystkim wskazany. Może byś jeszcze co innego wybrał.

Jednego jestem pewien - nigdy bym nie kupił do tego amplitunera co masz tych kolumn Heco. Co innego model niżej - jak 900, ale nie 1000!

Pozdrawiam ... 

Ps. Pamiętaj , że kolumny nie mogą stać pod ścianą , musisz je mieć odsunięte od tylnych i bocznych ścian bo inaczej niskie tony będą strasznie dudnić - a już na pewno w przypadku HECO (niskie tony są znacznie cięższe do opanowania niż u Klipsch). Tutaj bym polecał min odsunięcie od tylnych ścian około 70 cm. Klipsche są bardziej ustawne ;) Rzecz jasna dużo zależy od akustyki pokoju ...

W razie jakbyś miał kupować jakieś nowe ze sklepu kolumny to oczywiście walcz o rabat ... Nie kupuj za ceny "sklepowe". Może "nasze" branże dadzą Ci dobre oferty jak np. S4Home. Po co przepłacać ...

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pierwsze koty za płoty. Napisze tylko: Kolego jak nie chcesz nieporozumień, to pisz bardziej szczegółowo. Na przykład, że do najbliższego innego salonu masz 250 km. Nikt nie jest jasnowidzem. A tak w ogóle, z ciekawości, to gdzie mieszkasz? W Bieszczadach, czy pod ruską granicą? 

Jeśli chcesz imprezowych kolumn i dość łatwych do napędzenia, to proponuję rozejrzyj się za Cerwin-Vega. Tak dynamicznych, motorycznie i z przytupem grających kolumn próżno gdzie indziej szukać. Pamiętam na imprezie andrzejkowej w hotelu "Przedwiośnie" koło Kielc bardzo podobał mi się dźwięk z niewielkich co prawda kolumn, ale bardzo energetcznie grających zestawów. Do zabawy, tańczenia, w gwarze, na dużej sali były super. Podszedłem do statywu, na którym stała kolumna i ... widzę C-V. Do domu bym tego nie wziął. Bo mam skrajnie odmienne gusta. Ale do zrobienia "hałasu" jak piszesz nie znam niczego lepszego. 

Co do pojechania na wycieczkę i posłuchania. To naprawdę radziłem z dobrego serca. Nie było w tym kpiny, choć może tak to odebrałeś. Naprawdę nic nie zastąpi odsłuchów. Tu człowiek nabiera doświadczenia. Im więcej różnych elementów toru audio posłucha, tym bardziej wie co mu odpowiada a co nie. I dlatego, jak pisał mój "przedpiszca"^_^ warto czasem po to by posłuchać, przekonać się, zrobić taką wycieczkę. Kiedyś jechałem z Końskich (Świętokrzyskie) do Elbląga. Około 450 km. Po kolumny, o których wiedziałem, że są świetne, ale nie miałem pewności. Po odsłuchu kupiłem. Ale mogło być inaczej.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Skoro tak jak piszesz masz daleko do sklepów i nie chce Ci sie 4L ruszać, to dogadaj się z "branżą" z rabatami i niech wyślą do domu. Proste? Ale trzeba chcieć. Pozdrawiam

Edit: W Myślenicach masz komis audio i bardzo duży wybór sprzętu audio, m.in. duży wybór kolumn głośnikowych. Tam też masz możliwość wysyłki wybranego modelu i posłuchania w warunkach domowych. Zazwyczaj taki czas odsłuchowy to około 14 dni. Zarówno nowych z salonów audio jak i używanego z allegro. Trzeba tylko poszukać. Nazwa użytkownika pumpurek.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do kilku fragmentów bp według mnie( i chyba nie tylko) popełniasz kilka klasycznych błędów. Niemniej nie Ty pierwszy i nie ostatni. Czuję że i tak zrobisz jak chcesz, bo oburzyłeś się jak zaproponowano Co wycieczkę do sklepu ( ja byłbym podejrzliwy i zniesmaczony gdyby mi powiedziano kup Pan te marki X, będzie Pan zadowolony). W sumie Note już sporo wyjaśnił.

 

14 godzin temu, Mateo89 napisał:

 Zakupiłem nie dawno Amplituner Stereo Onkyo Tx-8270 ze względu na specyfikację, ale teraz stoję przed kupnem kolumn i nie wiem które wziąć z tych dwóch modeli Heco Music Style 1000 lub Klipsch Rp 280F. 

 

 Co do tej specyfikacji Onkyo, nie wiem o jaka dokładnie ci chodzi, co tam niezwykłego,  ale na podstawie cyferek, parametrów nie wyczytasz  jak gra wzmacniacz, amplituner, czy kolumny. Niestety, nie ma opcji. Trzeba jednak brać pod uwagę jak gra dana marka, czy model w Twoim wypadku amplitunera Onkyo , jest nieźle, ale jego cechą jest pewna twardość, analityczność brzmienia...więc idąc tym tropem nie powinieneś kupować podobnie grających kolumn, chyba że lubisz skrajności pewne w brzmieniu.  Trzeba brać pod uwagę jak graja poszczególne elementy systemu, choć jak wyczytałem fragment, że zależy Ci na kolumnach które "narobią duże go hałasu" nie wiem czy te sprawy są dla ciebie istotne ;(   Z jakimi kolumnami grał Onkyo , że go zakupiłeś, bo to jest trop do wyboru kolumn do domu, chyba że kupiłeś tylko na podstawie specyfikacji;/.

Co do fragmentu "o Klipsch czytałem bardzo dużo dobrych opinii że świetnie grają z tym Amplitunerem Onkyo ,ale są moim zdaniem gorzej wykonane w porównaniu do Heco Music Style 1000 które stylistyką ,wykonaniem i parametrami z tego co czytałem bardzo mi się podobają, bo są z lakierowanego drewna ,a Klipsch oklejane i do tego mają słabszą >NIBY MOC RMS<< od Heco, a na mocy bardzo mi zależny."  Co do tego czy świetnie gra Onkyo i Klipsch, byłbym sceptyczny, bo nawet sam napisałeś, że każdy ma inne ucho i potrzeby, dla mnie specyficznie, ale nie dyskredytuje tu żadnej marki. Co do jakiś mocy RMS  itd to kolumny mają wytrzymałość, a nie moc, a głośniej zagrają i mniej obciążą piecyk kolumny z wyższą efektywnością "dB", różnica efektywności kolumn, czy dźwięku jako takiego o  np.  3dB to bardzo dużo.

Wykonanie zewnętrzne to jedno, a wewnętrzne drugie, niemniej faktycznie Klipsch jest kolumna "prostszą", co nie przesądza zawsze o tym jak co finalnie gra(choć tak bywa), faktycznie w twych klimatach Klipsch może być dobrym wyborem ;) Co do wykonania Heco to zależy od modelu i serii...słuchałem i oglądałem 900 w MM i spasowane były średnio, a inne dobrze. No właśnie te kolumny  częstokroć są w "sieciowych elektro-marketach, ich sieć jest dość gęsta, można je tam sobie porównać i nieco dziwne że masz do nich 250km, no ale pewnie już sprawdzałeś skoro tak napisałeś. Można też wypożyczyć jak zależy nam na faktycznie dopasowaniu do swoich potrzeb i wymagań.

PS. Mateo89  chyba mało taktowne jest kiedy ktoś Ci poświęca czas odpisuje ( choć może nie po twej myśli) pisanie mu że żartuje i jest arogancki . Arogancki bo napisał szczerze i jasno, że warto posłuchać, a nie kupować w ciemno ?  Bp wolisz kupić nie pasujące Ci kolumny za 3 tys, sprzedać je potem za 2 tys, niż wydać 100zł na paliwo do sklepu i dokonać trafnego wyboru ? Swoją drogą dlaczego cytujesz całe posty zaraz pod oryginalnym tekstem ? Cytować można jakiś fragment do którego chcesz się odnieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, Klipsch będzie ok. Jednak musisz pamiętać, że głośne słuchanie powoduje stopniową utratę słuchu oraz możliwość przegrzania kolumn / wzmacniacza lub przesterowania sygnału wzmacniacza (słyszalne harczenie) co skutkuje kosztowną naprawą pozagwarancyjną. 

https://sklep.rms.pl/klipsch-rp-280f-reference-premiere-rp-280f-kolumny-podlogowe-2-szt

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuje za wasze odpowiedzi dla sprostowania .Angel mieszkam w małej wiosce Chociule w Lubuskie ,a do najbliższego salonu muszę jechać 250 Km do Szczecina i w tym też wszystkiego nie ma bo w salonie w którym słuchałem Onkyo nie mieli wielkiego wyboru i słuchałem tylko dwóch rodzaju kolumn. Nie miałem pojęcia że sprzęt można wysyłać dla klienta na odsłuch tak jak pisał jeden z kolegów lecz raczej wybiorę się na odsłuchy do tego salonu ale z tego co mi wiadomo to ten sprzedawca w szczecinie też nie posiada tych kolumn Heco. W tym salonie w którym słuchałem Onkyo to nie mieli z byt dobrej sali odsłuchowej bo tylko tylna ściana była zrobiona pod odsłuch a reszta łysa w trakcie tworzenia i miałem podłączone dwa rodzaje kolumn Klipsch Rp 280f które jak dla mnie grały rewelacyjnie bo takimi czystymi dzwiękami choć nie wiem jak naprawdę grają dobre kolumny i JBL Studio 290 które grały słyszalnie dużo gorzej niż Klipsch ,dźwięk był taki jakby czegoś w nim brakowało nie wiem jak fachowo to nazwać i nic więcej nie mieli w tym przedziale cenowym do pokazania. Chciałem jeszcze zobaczyć Monitor Audio Silver 8 ale też nie mieli .Sprzedawca w sklepie mi powiedział że przy tej muzyce którą ja preferuję nie zobaczę wielkiej różnicy przy słuchaniu dźwięków bo dopiero niby muzyka klasyczna czy Jazz pokazują słyszalność poszczególnych elementów w utworze na kolumnach a przy takiej on nazwał rąbance nic nie zobaczę czy to prawda ?:(rms.pl Ja nie słucham tak muzyki by spalić sprzęt i by charczało w głośnikach ale by była moc odczuwalna i to dość znacznie :)jacek75 Nie będę już cytował postów jeśli jest to problematyczne tylko chciałem przez to zaznaczyć do kogo wypowiedzi się odnoszę ja proszę tylko o nakierowanie i możliwe wypowiedzenie się na temat sprzętu a że to mój pierwszy temat tego typu tutaj to możliwe że źle do niego podszedłem i może za małą mam wiedzę. Note zapomniałem napisać, kolumny mogę odstawić maksymalnie 40cm od ściany która za nimi będzie boczne ściany też będą w tej samej odległości a Twoja ogólna odpowiedz bardzo mi pomogła ,wiem teraz na co zwrócić uwagę. . Wiec co polecacie mi odsłuchać może znacie jakiś dobry salon odsłuchowy w lubuskim gdzie odsłucham większości znanych i cenionych Wam sprzętów ?

Mój budżet to 4600 zł za dwie kolumny więcej nie dam rady wyłożyć a wcześniej nie podałem.

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mateo89 napisał:

mieszkam w małej wiosce Chociule w Lubuskie ,a do najbliższego salonu muszę jechać 250 Km do Szczecina

Mateo89, a do Zielonej Góry nie masz bliżej? Są tu co najmniej 2 salony audio, w których mógłbyś się umówić na odsłuch wybranych kolumn.
W takim na przykład audiomax.pl mi ściągnęli kolumny do niezobowiązującego odsłuchu. Przywiozłem do salonu swój wzmacniacz i mogłem przetestować. Albo wypożyczyć od S4Home kolumny do domu i w docelowej akustyce je sprawdzić.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wallace napisał:

a do Zielonej Góry nie masz bliżej? Są tu co najmniej 2 salony audio, w których mógłbyś się umówić na odsłuch wybranych kolumn.

Mam bliżej to fakt i byłem nie mają tych Heco 1000 tylko Klipsch a inne mnie nie interesowały bo cena kosmos i żadnych upustów chyba że minimalne ale znikome.Mi nie bardzo specjalnie chcieli sciągnąć kolumny nie wiem czy zły dzień miał sprzedawca czy co było nie tak bo przecież za odsłuch się nie płaci prawda ? Dlatego szukam tutaj na forum pomocy.

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Masz do wyboru dwie konstrukcje ale tylko jedna zagra z tym amplitunerem.

Niestety model heco 1000 z tym amplitunerem zagra dokładnie tak samo jak model 900. Dlatego też tego ci polecam. W przypadku klipscha jest nieco inaczej. Rp280 podejda do tego amplitunera ze względu na swoją wysoką skuteczność.

Jedna są to kolumny skrajnie różne.

Heco 900 jest gęsty, mocny na dole, ciepły, z nieco schowana góra.

Z kolei klipsch to ekspresja grania, swoboda, twardy bas. 

Mige ci podesłać kolumny na odsluch do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz i opis tych kolumn. Mi zależy by kolumny grały miękkim szybkim basem który się nie gubi i ładnie w wokalu i wysokimi tonami . Nie wiem czy w tych pieniądzach bo nie są duże w ogóle można sprostać moim oczekiwaniom ? Sam już powoli tracę nadzieję :( .Z tego co piszesz lepszym wyborem chyba będzie dla mnie Heco 900 którego w ogóle nie brałem pod uwagę chyba że źle zrozumiałem bo sam napisałeś że grają mocno na dole ale trochę brakuje im góry ale przecież zawsze mogę użyć potencjometru w amplitunerze który podnosi wysokie tony prawda czy nie o to w tym wszystkich chodzi i źle to interpretuje ?

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie znam i nie mam kontaktu z żadnym dobrym salonem z miasta Poznań . Do tego ten ze szczecina został mi polecony i ma bardzo dobre ceny ale nie ma wszystkiego a szkoda. Masz jakiś kontakt lub link do strony sklepu z Poznania ktory posiada podane przeze mnie kolumny i dużo innych np: Heco 900 które polecił S4Home ? bo sam już nie wiem co kupić i co dla mnie najlepsze , jestem trochę rozbity i tracę nadzieje na dobry zakup ?

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak będzie najrozsądniej i umowie się w którymś sklepie w poznaniu lub w szczecinie bo tylko tam mam najbliżej i chyba nawet nie będę musiał brać amplitunera mojego bo jest teraz wszędzie dostępny bo to nowosc i raczej bada go mieć wiec nie bedzie problemu. Mniej więcej wiem czego chce i na co już zwrócić uwagę po tym co tu w temacie zostało opisane. Postaram sie też zadzwonić do S4HOME bo słyszałem ze ma wielki wybór kolumn i jest doświadczony z tego typu tematem i pomoże w najlepszym wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...