Skocz do zawartości

Kolumny do NAD c720bee


Dentaurum

Recommended Posts

Witam. Kupiłem amplituner j.w. sluchamy różnej muzyki (pop,dance,oraz cichej spokojnej .lubię miekkie granie,obecny bas,ale nie przesadnie piszczace drażniące ucho wysokie. proszę o radę,przy których kolumnach ciche słuchanie też będzie czytelne i wyraźne, ale też i takie co by zatrząsło wnetrznosciami,gdybym tego chciał.  Pokój ok 20 m2, jest połączony przejściem 1.40 z przedpokojem.ok 7m2. Na ścianie z głośnikami tv po środku. 2 wyższe szafki,na przeciw kanapa skórzana,na bocznych ścianach 2 duże fotele skórzane,i regał niski,firanka na całą 1 ścianę.niska ława kanciata. Myślałem o cerwin vega,lub msi34.albo jakieś elac. Raczej podłogowe,nie za szerokie. Dzięki za wszelkie rady.aha wprzyszlosci mają być stosowane w podobnym pokoju ale z połączeniem z holem ok 7x2m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czy w kontekście ustawienia przy ścianie te missiony sporo stracą? Ile minimalnie należało by zostawić za nimi przestrzeni? Na ścianie za głośnikami  znajdzie się 3D gipsowy panel (nie mylić z gipskartonem).

18 godzin temu, S4Home napisał:

Cervin Vega to nie

 mission m34i są całkiem udane, dalej tannoy m5 ale rzadko dostępne. Elac fs 67, klipsch f2, starsze melodika bl40 mkI.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji

Czy w kontekście ustawienia przy ścianie te missiony sporo stracą? Ile minimalnie należało by zostawić za nimi przestrzeni? Na ścianie za głośnikami  znajdzie się 3D gipsowy panel (nie mylić z gipskartonem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dentaurum napisał:

Czy w kontekście ustawienia przy ścianie te missiony sporo stracą? Ile minimalnie należało by zostawić za nimi przestrzeni?

Witam,

Stracą tak samo jak każde inne kolumny dosunięte do ściany. W takim ustawieniu dźwięk na pewno nie oderwie się od kolumn i będzie dodatkowo zniekształcony. Do tego M34i mają port bass reflex na tylnej ściance, co podbije dół pasma i spowoduje tylko dudniący, ciągnący się bas. Jeżeli nie masz za dużo miejsca na ustawienie kolumn, to szukaj takich, które mają port b-r z przodu, albo mają obudowę zamkniętą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Audio Autonomy napisał:

Witam,

Stracą tak samo jak każde inne kolumny dosunięte do ściany. W takim ustawieniu dźwięk na pewno nie oderwie się od kolumn i będzie dodatkowo zniekształcony. Do tego M34i mają port bass reflex na tylnej ściance, co podbije dół pasma i spowoduje tylko dudniący, ciągnący się bas. Jeżeli nie masz za dużo miejsca na ustawienie kolumn, to szukaj takich, które mają port b-r z przodu, albo mają obudowę zamkniętą.

Dzięki za rady.te zniekształcenia by byly spowodowane przez ten panel 3D?

Czy infinity prism 250 byłoby ok? Które byłyby godne polecenia z bass refleksem z  przodu. Nisko schodzący bas mógłby też się pojawiać. W grę  wchodzą używki do max2000 lub nòwki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dentaurum napisał:

Dzięki za rady.te zniekształcenia by byly spowodowane przez ten panel 3D?

Byłyby powodowane bliskością ścian, które by podbijały pewien zakres pasma akustycznego. Kolumny najlepiej jest odsunąć od ścian, a na ścianie za nimi postarać się unikać dużych płaskich przestrzeni (jak np. duży płaski telewizor lub pusta ściana). Nie wiem za bardzo o jakim panelu 3D piszesz, możesz go pokazać?

1 godzinę temu, Dentaurum napisał:

Czy infinity prism 250 byłoby ok?

Chyba masz na myśli Infinity Primus 250 :) Jak masz do wydania 2000zł to zdecydowanie bym odradzał te kolumny, bo można w tej cenie wybrać coś znacznie ciekawszego. Neutralne i bardzo ciekawe kolumny to AA Phoebe (są w tej cenie allegro nawet), które fajnie się zgrają z Twoim NAD'em.

Edytowano przez Audio Autonomy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

Nie wiem za bardzo o jakim panelu 3D piszesz, możesz go pokazać?

http://www.homebook.pl/inspiracje/141016_panel-3d-wallstar-dunin-ws14 . Aa phoebe lll ? Czy ten jeden większy głośnik na pewno będzie lepszy od dwóch w Primusach? (Błąd,autokorrekta zadziałała) :)raczej refleks z przodu musiałby być.  To polski produkt ,czy problemu z odsprzedażą nie będzie? Chyba  za 1800 jest na ale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dentaurum napisał:

Wygląda całkiem fajnie. Na pewno nie zaszkodzi coś takiego, a może nawet delikatnie wpłynie pozytywnie na najwyższe tony.

1 godzinę temu, Dentaurum napisał:

. Aa phoebe lll ? Czy ten jeden większy głośnik na pewno będzie lepszy od dwóch w Primusach? 

Phoebe to porządnie zaprojektowane kolumny, ale faktem jest, że ścianami to Ci raczej nie zatrząsną :) Jako alternatywę mogę Ci zaproponować kolumny STX'a FX-300 (też są teraz na znanym portalu aukcyjnym do kupienia). Grają mniej otwartym i rozdzielczym dźwiękiem, ale jeżeli chcesz żeby "zatrzęsło wnętrznościami" to mają one do tego potencjał. Jedne i drugie kolumny, są dobrym materiałem do drobnych modyfikacji i poprawek wewnątrz- wymiana kilku elementów w zwrotnicy, kabli, zmiana materiału wygłuszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz miękkie brzmienie i nie za ostre wysokie tony, to większość ww. kolumn nadaje się średnio albo wcale.  Dobre typy to Tannoy M5 lub M4, Tannoy R, Mission M 34. Ale to wszystko przy większym odstawieniu od ścian. Czy mniejsze M 33.

Może wieczorem poszukam. Ale jesteś drugi w kolejce ?

Rzeczywiście niemal wszystkie kolumny tracą przy zbyt bliskim ustawieniu względem ścian. Jeśli muszą być nie dalej niż 40 -60 cm, to lepiej by kolumny nie były zbyt duże, czy raczej lepiej jest, by nie miały zbyt dużych czy zbyt wielu głośników niskotonowych. Bo inaczej będzie nieciekawie z dźwiękiem. 

Słowem. Albo mniejsze kolumny albo większa odległość od ścian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już nie wiem komu wierzyć, :) czyżby tylko odsłuch mi pomoże. ? Ale choć dobrze było w przybliżeniu kilka typów. CZY KTÓRYŚ z B&W by się nadawał? Moja wiedza tylko oparta na wpisach forumowiczy,własnego doświadczenia w tym temacie nie mam. 

A słuchajcie , pilna sprawa : czy cambridge audio:amplituner azur 540i,
kolumny mission m33i zadowoli mnie ,ile takie zestawienie może kosztować,czy warto zamienić nada? Będę wdzieczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię zadowoli? Tylko Ty mógłbyś stwierdzić po odsłuchu. A masz taką możliwość, by tego posłuchać?

Kolumny Mission M 33 są fajne. CA z serii Azur są dość krzykliwe, jasne. Może się zgrają z Missionami? Ja bym chyba wolał do tych kolumn jakiegoś Rotela a jeśli CA to modele A 5 lub A 500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widze że wybierasz na chybil trafił. 

Jak leci. Kilka modeli dostales a szukasz innych w jakim celu?

Tych sluchales i ci nie grają?

Jeśli kolumna będzie stała blisko ściany to nie stosuje się rozparaszaczy dźwięku tylko pochłaniacze. Moim zdaniem ten panel 3d jeśli jest sztywny to może nawet przeszkadzać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission ok, ale poleciłbym serię wyższą M7x (np M74) zamiast M34. Oprócz tego wspomniana Melodika BL 40 (lub poprzednie modele Roth Oli 4 lub Roth Oli 40 ), Tannoy R3, Tannoy V4 (ale nie V4i), Acoustic Energy Aelite 3 albo Neo 4. Generalnie przy tych preferencjach zwróć uwagę, aby głośnik wysokotonowy był miękką kopułką a nie metalową, to zasadnicza różnica. Tylny / przedni bas refleks nie ma moim zdaniem tak dużego znaczenia, a bardzo ogranicza wybór. Bardziej istotne jest strojenie bas refleksu, niektóre kolumny wysoko strojone po prostu dudnią w małych pokojach, a inne nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Udało Ci się odsłuchać jakichś kolumn?

Niestety,co telefon to albo sprzedane,albo na majówce poza domem. Za to kartami pośmigać zdążyłem,przynajmniej.zaraz biorę się za sprawdzanie ofert kolumn,które mi radzicie.  A natknąłem się e na JBL arena 130,tak przy okazji patrząc w youtube jbl 4312 potraktowany przez kenrick sound.dźwięk mnie urzeka. Ale to chyba inna galaktyka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...