Skocz do zawartości

Kolumny do NAD c720bee


Dentaurum

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, S4Home napisał:

Uważam że jak wstępny odsluch zrobiłeś przez Youtube no to już jesteś na prostej

Uważam, że na youtubie to można sobie ewentualnie pooglądać kolumny, a nie posłuchać ¬¬ Nijak się to ma do odsłuchu na żywo.

Druga sprawa, to że trzeba się zdecydować czy mają to być kolumny podłogowe, czy wchodzą w grę też jakieś większe kolumny podstawkowe.

Edytowano przez Audio Autonomy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Kwestia odsłuchu z yt pojawia się na forum coraz częściej. Stąd pozwoliłem sobie na taką niewielka uszczypliwosc. 

Pozdrawiam jesteśmy takiego samego zdania :)

Ludzie ostatnio nie tylko diagnozują się ale się Dzięki wpisom na forach. więc nie dziwi nic. Oczywiście wolałbym kolumny podłogowe ale jak rozumiem bez odsłuchu na żywo się nie obejdzie. Bardzo mocno pracuje nad tym i się zastanawiam czy wyżej wymienione typy nie będą zbyt mdłe. Czy bas będzie wystarczająco soczysty a gitara odpowiednio dźwięczna Czy na przykład dobrze zagrana nich Metallica Unforgiven?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Còż.kolumny po odsłuchu Dali 3a ,jakichś starych niemieckich  oraz JBL l20 przy ostatnich zostałem. Wiem,podstawowe,na poczatek wystarczą. DZiekuje za rady,widać odsłuch był najwlasciwszą drogą.

Stwierdziłem też,że lecimy  Player  CD sony za 100 złotych psuje sporo w jakości i czystości muzyki. Bo odsłuchałem na sony scd-xb 790 super audio CD. I grało o wiele czyściej i bardziej bogato. Czy o CD na  tym dziale też możecie doradzić,który da radę zrobić świetną robotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dentaurum napisał:

DZiekuje za rady,widać odsłuch był najwlasciwszą drogą.

Jak już wiesz mniej więcej czego szukasz, to odsłuch zawsze jest najlepszą drogą. Nie kolumny Ci służą jak najlepiej :)

7 godzin temu, Angel napisał:

Dużo zależy od tego ile możesz przeznaczyć na odtwarzacz CD. Sam wiesz, że za grosze cudów nie ma co się spodziewać.

Zgadzam się z Angelem. Za 100zł to raczej żadnego odtwarzacza dobrego nie kupisz, za 200zł też zresztą nie bardzo. W tanich odtwarzaczach można sporo poprawić po fabryce i uzyskać dzięki temu lepszy dźwięk, ale to najlepiej celować w konkretne modele podatne na "tuning" ;) Określ swój budżet i coś wymyślimy wspólnymi siłami.

Edytowano przez Audio Autonomy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dentaurum napisał:

Nieaktualne.  Bo ten wzmak nie ma s pdif.czy warto inwestować w CD Player, skoro pliki flac mogę odtwarzac przez smartfona? Jest różnica?

SPDIF mają tanie konwertery, takie jakich się używa modnie ostatnio to wypuszczania dźwięku z TV.

Podłączasz przez SPDIF a na wyjściu masz RCA do wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dentaurum napisał:

czy warto inwestować w CD Player, skoro pliki flac mogę odtwarzac przez smartfona? Jest różnica?

Zdecydowanie jest różnica. Słuchałem wielu porównań plików bezstratnych z płytami CD i winylowymi, organizowanych na zestawach za dziesiątki tysięcy złotych (niestety nie były one moje...). Zawsze pliki dostawały po tyłku.

Moim zdaniem dużo łatwiej jest o tani odtwarzacz CD, który zagra przyzwoicie, niż o zestaw do plików, który dorówna mu jakością. Pewnie zaraz odezwą się obrońcy i zwolennicy plików, ale ja póki co zdania nie zmieniam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Zdecydowanie jest różnica. Słuchałem wielu porównań plików bezstratnych z płytami CD i winylowymi, organizowanych na zestawach za dziesiątki tysięcy złotych (niestety nie były one moje...). Zawsze pliki dostawały po tyłku.

Moim zdaniem dużo łatwiej jest o tani odtwarzacz CD, który zagra przyzwoicie, niż o zestaw do plików, który dorówna mu jakością. Pewnie zaraz odezwą się obrońcy i zwolennicy plików, ale ja póki co zdania nie zmieniam :)

W bezpośrednim odsłuchu cieżko mi wyłowić konkretne roznice pomiędzy graniem z komputera + NFB 1.32 a graniem z CD poprzez NFB 1.32. Co nie zmienia sytuacji że wolę zestaw CD+NFB. Dlaczego? Nie potrafię sprecyzować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Może być jak najbardziej. Po wprowadzeniu kilku poprawek zagra zdecydowanie lepiej niż soniak.

a bez poprawek? :) ile kosztować mogą poprawki?

Dnia 14.05.2017 o 11:12, Fafniak napisał:

W bezpośrednim odsłuchu cieżko mi wyłowić konkretne roznice pomiędzy graniem z komputera + NFB 1.32 a graniem z CD poprzez NFB 1.32. Co nie zmienia sytuacji że wolę zestaw CD+NFB. Dlaczego? Nie potrafię sprecyzować.

proszę o rade czy ten cd Marantz 63 II  KI zauważalnie poprawi jakość dźwięku? Gdzie można kupić dobrze nagrane płyty Cd, czy samemu można tak nagrać płytę np plik Flac zże zabrzmi jak z orygiinału?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dentaurum napisał:

a bez poprawek? :) ile kosztować mogą poprawki?

Bez poprawek to to podobny poziom raczej. Info poszło na PW.

2 godziny temu, Dentaurum napisał:

proszę o rade czy ten cd Marantz 63 II  KI zauważalnie poprawi jakość dźwięku? Gdzie można kupić dobrze nagrane płyty Cd, czy samemu można tak nagrać płytę np plik Flac zże zabrzmi jak z orygiinału?

Odnośnie grania z plików i z CD już się wypowiadałem. Jeżeli chodzi o dobrze nagrane płyty, to znajdziesz je wszędzie, trzeba tylko dobrze szukać. W sklepach typu media markt, na allegro, empik (drogawo raczej). W większych miastach są też przeważnie sklepy specjalizujące się w samym handlu płytami. Flaci i inne pliki też możesz nagrywać sam na płyty, pozostaje tylko kwestia... ich legalności. No chyba, że pliki są kupione, to nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Podsumowując - polecam odtwarzacz CD + tuning + kolekcjonowanie płyt. Później przyjdzie czas i na winyle, a wtedy to się dopiero zacznie zabawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...