Skocz do zawartości

Wielka prośba o pomoc - głośniki sufitowe


Mateoooo

Recommended Posts

Witam serdecznie!
Na wstępie bardzo proszę o wyrozumiałość, jestem w temacie kompletnie zielony - no prawie ;)
Mam pytanie do szanownych użytkowników, mianowicie:
salon ok 20 m2, z powodu braku miejsca na kolumny wolno stojące postanowiłem umieścić te oto głośniki w suficie podwieszanym: http://www.apart-audio.com/Category/Details5?cat2=APART&cat3=01.LOUDSPEAKERS&cat4=1000_BUILTIN&cat5=1000_CM_ROUND_CLASSIC_SERIES&productcode=CM608 lub http://www.apart-audio.com/Category/Details5?cat2=APART&cat3=01.LOUDSPEAKERS&cat4=1000_BUILTIN&cat5=1000_CM_ROUND_CLASSIC_SERIES&productcode=CM1008 (konkretnie chodzi o cztery sztuki głośników po dwa na jedną stronę sufitu), głośniki chciałbym podłączyć do amplitunera Yamaha R-S201 za pomocą polskich kabli Cu 2x25, a następnie amplituner do jakiegoś odtwarzacza blue ray i TV. Bardzo proszę o opinie czy dźwięk z tego zestawu będzie przyjemny dla amatorskiego ucha? i oczywiście nasuwa się jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób podłączyć głośniki do amplitunera...
Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź!
Pozdrawiam!

Edytowano przez Mateoooo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego co proponujesz to tylko jako muzyka w tle. Tego typu instalacje stosuje sie bardziej w kawiarniach, klubach, restauracjach. Osobiście nie spotkałem się z tego typu konstrukcjami w domu. Może ktoś Ci powie jak to gra, bo tego rodzaju pomysł to rzadkość. A czy będziesz zadowolony - trudno powiedzieć.. zanim nie posłuchasz.

Myślę jednak, że ostatecznym kompromisem były by dobre mocne monitory zawieszone na wieszakach. Nie znamy Twoich gustów muzycznych, ani preferencji dźwiękowych. Dobrze by było jak byś wkleił plan pokoju z ustawieniem mebli oraz napisał jaki dźwięk lubisz. Jaki masz budżet na całość. Co już masz ze sprzętu, czy ewentualnie planujesz kupić. Jakich zestawów słuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wielkie dzięki za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o sprzęt to mam tylko amplituner, leży w pudełku i czeka na start :) głównie chodzi o fajne nagłośnienie telewizora oraz spokojne słuchanie muzyki z płyt CD (głównie rock czy jazz). Lubię czyste brzmienie z wyczuwalnym podbiciem basu. Budżet to max 1400 zł na głośniki i okablowanie :) głównym problemem jest brak miejsca na postawienie kolumn (jeżeli chodzi o monitory na wieszakach - ta opcja niestety nie wchodzi w grę :(  )

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wyobrazić sobie pomieszczenie 20m2, w którym nie ma miejsca na monitory nawet na wieszakach ściennych lub postawione na jakichś komodach. Wygląda, że nie ma tam miejsca na muzykę zwyczajnie.

Wydaje się, że nawet monitory średnio ustawione zagrałyby lepiej od głośników w suficie, może dobrze zagrałby jakiś system mini, może wystarczyło nagłośnić telewizor soundbarem, a do muzyki sprawić sobie porządne słuchawki ze wzmacniaczem?

Skąd ten pomysł z głośnikami sufitowymi?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj gdyby nie bylo "miejsca na muzykę" jak powiadasz nie było by pytania na forum. Skad pomysł, byliśmy z żoną u znajomych - w salonie zainstalowany był system Polk Audio (w suficie oczywiście) grało całkiem przyzwoicie. Więc postanowiłem zadziałać coś w tym kierunku. Mało miejsca oraz trójka małych dzieci niejako wymuszają na nas takie rozwiązanie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też jako muzyka w tle , lub poprawa dźwięku z tv, bo o słuchaniu muzyki , smaczkach brzmienia ciężko tu coś mówić. Sukces będzie jak pojawi się jako takie stereo, bo głośniki rozmieszczone sensownie względem npfotela/sofy.

Nieraz trzeba się natrudzić by sufit i karton gips, czy sufit nie brumił ;)a co dopiero reszta akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak trochę kolego, że widząc takie głośniki umieszczone w suficie "podjarałeś" się tym tematem ? Że tak trochę inaczej, niestandardowo ? Jednakże w audio niestandardowe pomysły najczęściej wiążą się z dalece idącymi kompromisami, na czym ucierpi brzmienie.

Jeśli chodzi o przekaz muzyczny na pewno nie będzie dobrze. Może jednak wstawisz zdjęcie, rzut pomieszczenia? Kolumny podstawkowe nawet na wieszakach (jak już Tobie radzono) w mojej opinii będzie wyjściem najlepszym. Może wspólnie uda się znaleźć bezpieczne i względnie przyzwoite miejsce na umieszczenie takich kolumn? Nie będzie "efekciarsko"- dźwięk z sufitu, ale będzie dobrze pod względem wierności przekazu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Polk Audio to jeden z największych w USA producentów glośników instalacyjnych. Robi wybitnie dobre głośniki, które instaluje większośc producentów luksusowych łodzi, niegdyś ich głośniki instalowało nawet Ferrari. Z kolei Apart to marka dedykowana do przemysłowych, tanich rozwiązań, jak to zostało wcześniej bardzo trafnie zauważone. 

Idźmy dalej, nie usłyszysz basu z głośników instalacyjnych Aparta. Zapewne Twoi znajomi mają wyższe modele Polka, które mają wbudowany głośnik niskotonowy, co jest unikalnym na skalę światową rozwiązaniem i dlatego gra tak dobrze

polk_audio_vs70rt_vs_70_32439.jpg

 

 

Na Twoim miejscu posłuchałbym Kolegów i odpuścil sobie sufit na rzecz jakiś małych kolumn podstawkowych. Najlepiej ustawionych na szafce RTV, ponieważ dla dobrego efektu głośnik wysokotonowy powinien znaleźć się na wysokości uszu. Jeśli zaś upierasz się na głośniki sufitowe to polecam zwrócić te Aparty i pójść w Polka, albo w jego bliźniaczą markę premium Definitive Technology. Ale ceny głośników są tutaj już zupełnie inne. Tutaj przykład:

https://sklep.rms.pl/polk-audio-vs70rt-vs-70-rt-glosnik-scienny-sufitowy-do-zabudowy

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-dt-6-5r-dt6-5r-glosnik-sufitowy-scienny-instalacyjny-do-zabudowy-1szt

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-dt-8r-dt8r-glosnik-sufitowy-scienny-instalacyjny-do-zabudowy-1szt

https://sklep.rms.pl/polk-audio-vs70rt-vs-70-rt-glosnik-scienny-sufitowy-do-zabudowy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, Simson napisał:

A kolega z RMS poza Polk ma coś jeszcze w ofercie ??? ;)  Tak pytam, bo dość często je poleca i wszędzie. Marka zapewne zacna, ale wszędzie i zawsze ?

Coś bym powiedział @Simson, ale kija w mrowisko wsadzać nie zamierzam :)

Kolega nie chce słuchać, ale to jego wybór i szanuję to. Pozdrawiam.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simson myślę, że jest to zchłystnięcie "wspaniałym" dźwiękiem z głośników sufitowych, a jak przyjdzie osłuchanie to już tak dobrze może niestety nie być.  Sufitowe głośniki słuchałem wielokrotnie w galeriach, sklepach, restauracjach i mnie osobiście ten dźwięk trochę drażnił.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety nie będzie to grało. Robiliśmy takowe instalacje gdyż klient się uparł. I o ile w kuchni w łazience spisuje się to całkiem nie złe. O tyle w salonie no powiedzmy sobie szczerze raczej mocno przeciętnie. 

Grające obrazy owszem. Płaskie kolumny do powieszenia na ścianie i do tego sub także. To po prostu gra lepiej. 

W tej kwocie masz heco 200f. Któreś z modeli cantona chodź te drogie. 

Do tego subik do kompletu i gra. 

Jak chcesz to mogę ci wypożyczyć jakieś monitory do tej twojej Yamahy. Sprawdzisz czy masz je gdzie postawić i ewentualnie wsteoniebsobie odsluchasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...