Skocz do zawartości

Amplituner i kolumny do pokoju 17,5 m2


Anem

Recommended Posts

Witam,

mam wielką prośbę o pomoc w wyborze amplitunera i kolumn do pokoju 17,5 m2 (5m x 3,5m). Sprzęt będzie stał wzdłuż dłuższej ściany).

Doświadczenia nie mam żadnego, wiem tylko tyle co przeczytałem na forach. Zamierzam wykorzystywać zestaw do słuchania muzyki oraz jako nagłośnienie do telewizora. Muzyka różna, ale raczej pop niż klasyka.

Moje wymagania to: amplituner sieciowy z radiem DAB, radiem internetowym  i możliwością odtwarzania muzyki z telefonu przez bluetooth oraz przez USB

Dużo dobrego czytałem o ONKYO TX-8150, ale czy on nie będzie zbyt mocny do takiego małego pokoju? Czy są jakieś godne polecenia alternatywy w porównywalnej cenie?

Co do kolumn: czy MA Bronze B2 to dobry wybór? Może są tańsze alternatywy a ja i tak nie usłyszę różnicy?

I ostatnie pytanie: gdzie w Warszawie można posłuchać sprzętu przed kupnem?

Pozdrawiam,

Artur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość pomieszczenia, do wyboru masz tak naprawdę następujące amplitunery - wspomniane przez Ciebie Onkyo TX-8150, najnowszy flagowy model Onkyo TX-8270, bliźniacze urządzenie Pioneer SX-N30DAB oraz dwa modele amplitunerów Yamaha R-N402D oraz flagowy Yamaha R-N602. Onkyo i Pioneer to bardzo podobnie brzmiące amplitunery, oferujące dokładny, równy, dynamiczny dźwięk. MOdel TX-8270 oferuje wyraźnie lepsze brzmienie, dodatkowo wyposażony jest w złącza HDMI, które pozwalają także na podłączenie Twoich wszystkich urządzeń audio-video pod amplituner i wyjście jedym kablem HDMI do telewizora. Dzięki temu całością systemu audio-video sterujesz poprzez amplituner. Yamaha natomiast oferuje bardziej otwarte, efektowne granie z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. W praktyce Yamaha najlepiej sprawdza się w mocniejszych i szybszych gatunkach muzycznych. Dodatkowo amplitunery Yamaha posiada system MusicCast, umożliwiający stworzenie bardzo rozbudowanego, a przy tym niezmiernie łatwego w obsłudze systemu multi-room. Wybór tak naprawdę zależy od Twoich indywidualnych preferencji. 

Żeby wszystko jasno przedstawić, to są jeszcze dwa amplitunery w obudowie slim, które także oferują praktycznie pełne wyposażenie włącznie z gniazdami HDMI, natomiast przy bezpośrednim porównaniu z wyżej wymienionymi amplitunerami, wypadają wyraźnie gorzej w kwestii jakości dźwięku. Są to Onkyo TX-L20D oraz Pioneer SX-S30DAB.

Kwestia kolumn - na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest zestaw kolumn Monitor Audio Bronze 2, chociaż w podobnym przedziale cenowym warto jeszcze posłuchać Dali Zensor 3 oraz trochę tańsze, ale wyjątkowo atrakcyjne brzmieniowo Indiana Line Tesi 260

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi urządzeniami i kolumnami na miejscu oferujemy dziesiątki innych, także ciekawych konfiguracji, które można w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać i dokonać dobrego wyboru. Z Warszawy masz do nas całą drogą autostradę, czas dojazdu to niecałe 1.5-godziny, od zjazdu z autostrady masz 1.5km do naszego salonu, duży prywatny parking.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na ładnym wykończeniu kolumn Bronze

https://sklep.rms.pl/monitor-audio-bronze-2-kolumny-podstawkowe-surround-2-szt

to najlepszy obok Tannoy Mercury 7.2 wybór

https://sklep.rms.pl/tannoy-mercury-7-2-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

 

Jeśli zaś szukasz dynamicznego grania z małych paczek do muzyki popowej to taniej wyjdzie Ci Polk TSx110b

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx110b-tsx-110b-kolumny-podstawkowe-stereo-surround-2-szt

 

Ostatnio sprzedajemy to do pomieszczeń do 15m kw i Klienci są zachwyceni w tej cenie. Grają wyśmienicie względem swoich rozmiarów i ceny a do tego praktycznie nie mają wymagań co do ustawienia, poza bardzo, bardzo podstawowymi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu forum od dechy do dechy :) też wybrałem wspomniany przez Ciebie zestaw (ONKYO TX-8150 + MA Bronze 2)

i gdy wybrałem się na odsłuch, byłem bardzo mocno rozczarowany dzwiękiem który usłyszałem, niestety jestem laikiem i nie potrafie profesjonalnie opisać tego co usłyszałęm ale dzwięki były nie do zaakceptowania, do tego stopnia zawiodłem się że poszedłem ten sam zestaw posłuchać do innego salonu który to miał już trochę lepsze warunki odsłuchowe i muszę przyznać że ponownie przeżyłem rozczarowania, wiec odradzam to połączenie.

Po MA Bronze 2 miałem okazję posłuchąc jeszcze ONKYO TX-8150 +Dali Zensor 3, to połączenie już brzmiało bardziej "melodyjnie", bas był wyraźniejszy, cieplejszy , wokale  przyjemne, napewno warto samemu się przekonać.

Ja swoją przygodę z audio dopiero zaczynam wiec w najbliższym czasie chce przekonać się jak brzmi Yamaha R-N602 z Dali Zensor 3.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 12xx89 napisał:

Po MA Bronze 2 miałem okazję posłuchąc jeszcze ONKYO TX-8150 +Dali Zensor 3, to połączenie już brzmiało bardziej "melodyjnie", bas był wyraźniejszy, cieplejszy , wokale  przyjemne, napewno warto samemu się przekonać.

Spokojnie możesz brać podłogowe do tej wielkości pomieszczenia i może być też Onkyo TX-8150. Jaki budżet, bo nie widzę nigdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jesteś na granicy "podstawek" i kolumn podłogowych.

Jeśli kolumny podstawkowe to Pioneer SXN30 + Bronze 2, Ewentualnie Yamah RN602 z ELAC Debut B6.

Jeśli podłogowe to Yamah RN602 + Melodiak BL40 MKII lub Pioneer SXN 30 + Tesi 560.

 

Mogę Ci podesłać sprzęt na testy. W przypadku pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...