Skocz do zawartości

Używane kolumny i wzmacniacz 1200zł


Matixs

Recommended Posts

Cześć. Na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowy i to mój pierwszy post. Chciałbym zwrócić się do Was z poradą jaki sprzęt stereo kupić.
Z powodu potrzeby gotówki musiałem sprzedać posiadany sprzęt. Brakuje mi tego więc chciałbym ponownie kupić jakiś fajny sprzęt stereo. Do wydania mam ok. 1200zł wiem że to nie wiele, ale na przykładzie poprzednich rzeczy wiem że za tą kwotę można kupić już fajny zestaw.
Do tej pory miałem Wzmacniacz Denon PMA 980R i muszę powiedzieć że byłem z niego zadowolony. Jego moc i dźwięk mi odpowiadały. I zastanawiam się czy iść w tym kierunku i kupić taki sam, a może PMA-1060 ponieważ taki znalazłem na allegro za 650zł, czy teraz kupić coś zupełnie innego?

Kolumny który posiadałem to DB Dynamics (załączam zdjęcie w załączniku) i z nich również byłem zadowolony, aczkolwiek jak dla mnie miały trochę za mało niskich tonów, a góra była aż za bardzo wyszczególniona.
Zastanawiałem się teraz nad jakimiś kolumnami Dali, lecz niestety fajniejszy model to wydatek ponad 1000zł.

Czy ktoś z Was mógłby mi coś doradzić/polecić? Byłbym bardzo wdzięczny.

PS. Napiszę jeszcze że sprzęt będzie grał na 20m2, a muzyki której słucham to w większości muzyka która leci w radiu, ale też starsze hity z lat 70-80-90. Również Metallica, AC-DC, Guns N' Roses itp.

kolumny.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witamy na forum Matixs,

Wspomniałeś o zakupie wzmacniacza i kolumn, a co ze źródłem muzyki? Masz jakiś odtwarzacz, będziesz słuchał z komputera? Za kwotę 1200 zł można już jakiś zestaw na początek kupić, przy czym ja bym proponował większą cześć kwoty przeznaczyć na kolumny, czyli powiedzmy około 800-900zł na kolumny i 300-400zł na wzmacniacz. Określ jeszcze czy wolisz kolumny podłogowe czy podstawkowe i na pewno coś wspólnymi siłami znajdziemy dla Ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem (nie)stety będzie komputer i raczej tak zostanie. Wiem że nie jest to zbyt dobre źródło dźwięku, ale tak jest dużo wygodniej.
Co do kolumn to właśnie mam dylemat i chciałem zaczerpnąć na forum od Was. Do tej pory miałem kolumny podłogowe, lecz nie były ustawione tak jak być powinny ponieważ mam trochę trudności pod względem miejsca. I teraz zastanawiam się czy jakieś kolumny podstawkowe zagrałyby równie dobrze jak kolumny podłogowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podstawkowe mogą też zagrać bardzo dobrze, tylko bedzie to dźwięk odchudzony i z mniejszą podstawą basową niż z kolumn podłogowych. Pamiętać też musisz, że na kolumny podstawkowe również musisz mieć miejsce, żeby ustawić je podstawkach na podłodze.

Możesz zrobisz szkic pokoju z zaznaczonym miejscem na kolumny? Może też być zdjęcie. Jakieś wąskie kolumny podłogowe powinny się zmieścić na 20m2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ustawienie tego wszystkiego jest tak jak na tym szkicu który wykonałem. Wiem że wygląda to słabo, ale niestety taki mam pokój. Planuję małe przemeblowanie, ale jeszcze nie wiem jak to zrobię.
No i generalnie wolałbym kolumny podłogowe.
482fae0e4a63.png
W-Wejścia
SZ-Szafa
O- Okna, O+B- plus biurko
Ł- Łóżka
F- Fotele
S- Stolik
K+TV- Komoda i TV
W- Witryna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Matixs napisał:

Więc ustawienie tego wszystkiego jest tak jak na tym szkicu który wykonałem. Wiem że wygląda to słabo, ale niestety taki mam pokój.

Nie jest tak źle, miejsca trochę jest na ustawienie sprzętu. Jak do tego wchodzi w grę małe przemeblowanie to tym bardziej jest dobrze.

 

13 godzin temu, Matixs napisał:

No i generalnie wolałbym kolumny podłogowe.

Przejrzyj aukcje z kolumnami zwracając uwagę na: KEF, JBL, Magnat, Elac, Canton. Jak znajdziesz coś blisko swojej lokalizacji, to najfajniej jakby udało Ci się odsłuchać coś przed zakupem i porównać, żebyś wiedział jaki dźwięk Ci bardziej odpowiada. Jak wybierzesz kolumny to dobierzemy do nich jakiś wzmacniacz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam co chwilę, ale niestety w cały woj. Lubelskim nic ciekawego znaleźć nie mogę. Znalazłem jedynie coś takiego tylko że niestety dużo poza budżet.
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-bowers-wilkins-dm-603-i6803870718.html
http://allegro.pl/solidne-dunskie-kolumny-podlogowe-dali-400-vifa-i6713548121.html

Więc chciałbym nawet zaryzykować zakup na odległość ze względu na dużo większą dostępność różnego sprzętu. Czy mógłbyś mi podpowiedzieć jakich mniej więcej kolumn szukać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj mojego wpisu jako "trafienia w punkt" ale może taka propozycja :

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-wharfedale-diamond-8-3-i6793744983.html#thumb/5

Do tego gdyby udało się znaleźć NAD 317  - to może być przyjemny system z niezła dynamiką , dobra podstawa basową i wygaszonymi wysokimi tonami (może źle zrozumiałem, ale wywnioskowałem że coś takiego szukasz..)

 

edytka:

ew. jakaś starsza yamaha lub marantz - ale tu nie mam wiedzy kompletnie. Yamahay jakos  dla mnie sucho grają i bardziej skrajami pasma - byc moze w tym wypadku "wyrównałyby" całość.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Te kolumny elac... tylko efekt jest taki że na wzmacniacz zostaje koszmarnie mało..

Jak to mało? Przecież tak mniej więcej dzieli się budżet jak to zaproponował Fafniak czyli więcej na kolumny mniej na wzmacniacz. Inaczej to nie miałoby sensu. Poza tym 450zł na używany wzmak to wbrew pozorom całkiem pokaźna suma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Te kolumny ELAC FS całkiem fajne, ale są 2 problemy. Prawdopodobnie kolumny będą musiały stać całkiem blisko ściany więc to przydałby się bass reflex z przodu. No i niestety te kolumny można kupić tylko z odbiorem osobistym. Sprzedawca niestety nie chce ich wysłać.

Ps. Czy kolumny z 2 lub trzema głośnikami (2 nisko i 1 wysokotonowe) będą miały lepszą skuteczność i dźwięk niż kolumny np. z 2 głośnikami niskotonowymi, 1 średniotonowym i 1 wysokotonowym?

Edytowano przez Matixs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli masz do dostania sprawny pma1060 w tej kwocie to uważam że warto. 

Co do kolumn to ten Elac to na prawdę dobre paczki. Musisz przeanalizować budżet. Bo jeśli byś się zdecydował na nie czy inne z podobnego pułapu cenowego to fakt za 400 zł także znajdziemy fajny wzmak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety sprzedający nie chce wysłać tych kolumn. Szukam cały czas w podobnym budżecie czy te 700-900zł i za bardzo nie chciałbym go przekraczać. No chyba że będzie coś naprawdę wartego wydania pieniędzy. Na razie chciałbym kupić kolumny i wtedy zobaczę ile mi zostanie i czy będę mógł coś dołożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Matixs napisał:

Ps. Czy kolumny z 2 lub trzema głośnikami (2 nisko i 1 wysokotonowe) będą miały lepszą skuteczność i dźwięk niż kolumny np. z 2 głośnikami niskotonowymi, 1 średniotonowym i 1 wysokotonowym?

Nie da się tak generalizować, jakość kolumn zależy od jakości użytych przetworników, zwrotnicy i jeszcze kilku innych elementów. Może po majówce pojawią się jakieś nowe ogłoszenia z kolumnami i wtedy coś znajdziesz ? Obserwuję allegro i jak coś się pojawi to dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Matixs napisał:

Te kolumny ELAC FS całkiem fajne, ale są 2 problemy. Prawdopodobnie kolumny będą musiały stać całkiem blisko ściany więc to przydałby się bass reflex z przodu. No i niestety te kolumny można kupić tylko z odbiorem osobistym. Sprzedawca niestety nie chce ich wysłać.

 Elaki to na prawdę świetne kolumny. Do Radomia masz z Lublina zaledwie 115km. Bierzesz ze sobą parę płyt styropianowych + szeroka taśma pakowa i sam je sobie zabezpieczysz i przewieziesz autem o ile jesteś zmotoryzowany. Jeżeli nie jesteś to faktycznie jest problem.

Edytowano przez Jan2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Aktualnie nie mam auta więc w małej okolicy Lublina mógłbym coś zorganizować, ale już dalej jest problem.
S4Home Mówisz o tych konkretnie kolumnach? Wysłałem wiadomość do sprzedającego i zobaczę co mi odpowie.  http://allegro.pl/tannoy-mercury-f4-i6803409217.html

Dostałem jeszcze propozycję zakupu kolumn Dali 400 vifa za 1000zł
http://allegro.pl/solidne-dunskie-kolumny-podlogowe-dali-400-vifa-i6713548121.html
Oraz Dali 450 za 1200
 

Edytowano przez Matixs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja póki co bardziej byłbym ciekaw jak ustawisz przyszłe kolumny. Możesz pokazać to na rysunku? Podstawowe zasady akustyki i ustawiania kolumn znasz? 

Tannoy z serii F już nie grają tak doborze jak te z serii M czy R. Tobie bardziej polecam M. 

Dali 400 i 450 są to naprawdę dobre kolumny w cenie ok. 1000 zł.                 

Elac FS są też dobre. Ale czy zagrają odpowiednio z tanim wzmacniaczem? One mniej wybaczą niż chyba bardziej uniwersalne Dali. A te drugie łatwiej napędzić.

 

 

Dnia 1.05.2017 o 17:07, Audio Autonomy napisał:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...