Skocz do zawartości

Używane kolumny i wzmacniacz 1200zł


Matixs

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Angel Pomysł jest taki żeby stały na miejscu łóżka które jest po lewej stronie na szkicu. Będę miał kolumny i wtedy będę próbował z różnym ustawieniem.
Audio Autonomy W takim razie wybiorę się do tego sprzedawcy na odsłuch i może uda się kupić 450 w dobrej cenie, a jeśli nie to wezmę 400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matixs zauważ, że do takiego pokoju nie potrzebujesz aż tak wielkich kolumn. Mam większy pokój od Ciebie a mniejsze podłogówki. Przy tym zwróć też uwagę, że pomimo basrefleksu z przodu to i tak by nie dudniło będziesz musiał minimalnie odstawić je od ściany o te 50-60cm mierząc od tylnej ścianki, a jeszcze lepiej 80-90cm do metra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zawsze jest dobrze mieć zapas mocy. Generalnie prawie nigdy nie słucham więcej niż na połowę mocy zestawu, więc teraz Twój post dał mi trochę do myślenia.
Tylko teraz znowu już nie wiem co innego mógłbym wybrać. Bo jeśli te Dali to pojechałbym po nie jeszcze w tym tygodniu, ale jeśli będą za duże to chciałbym się dowiedzieć co mógłbym wybrać w zamian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie te kolumny. Myślę że zostaną ze mną na dłużej, więc nie wiem czy kiedyś będę mógł na nich zarobić.

No i teraz kwestia wzmacniacza. Zostało mi w tym momencie 400zł. Czy w tej kwocie opłaca się coś kupić. Czy lepiej poczekać i dozbierać do czegoś lepszego? Ewentualnie mógłbym coś teraz kupić, a za jakiś dłuższy czas wymienić na droższą i lepszą konstrukcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie które Dali kupiłeś, 400 czy 450 ? Jakby nie było cena ok 1000 zł jest dobra o ile kolumny są w pełni sprawne i w dobrym stanie. Taniej, to jest trochę podejrzane, choć zdarzają się okazje.

Masz jeszcze ten wzmacniacz Denona? Może najpierw spróbuj jak zagra z Dali. A później zastanowisz się czy dźwięk z takiego połączenia Ci odpowiada. Jeśli nie, to będziesz wiedział jakiego dźwięku nie chcesz i wówczas poszukamy czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Matixs napisał:

Kupiłem właśnie te kolumny. Myślę że zostaną ze mną na dłużej, więc nie wiem czy kiedyś będę mógł na nich zarobić.

Gratuluje udanego zakupu ? Co do wzmacniacza, to Angel dobrze Ci podpowiada. Sprawdz jak kolumny zagrają z Denonem i będziesz wiedział w stronę jakiego brzmienia chcesz to rozwinąć. Przy odrobinie szczęścia za 400zł można jakiś wzmacniacz już kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Niestety tak jak pisałem na początku Denona sprzedałem razem z kolumnami i teraz muszę szukać czegoś nowego. Kupiłem Dali 400 cena może dobra, ale mają parę otarć na obudowach chociaż mi to nie przeszkadza i jedna maskownica jest pęknięta.
Sprzedawca miał Denona 1560 i grało to fajnie, ale niestety takiego nie kupię.

Ps. Przed tym Denonem 980R miałem również wzmacniacz Pioneer A616 MARK II.

Edytowano przez Matixs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza można poszukać. Pioneery z serii Reference zagrają z ociepleniem, dość miękko, majestatycznie. Duże niskie tony, ale słabsza motoryka. Niedrogo można też kupić jakiś wzmacniacz firmy TEAC. Grają dość żwawo z lekkim ociepleniem, nie za jasno.

Możesz rozglądać się za Fine Arts V 4 lub V 3. Dobre, niedrogie wzmacniacze. Mocne, dynamiczne, dźwięk po chłodniejszej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś powiedzieć który konkretnie model Pioneera mógłbym wybrać? Miałem A616 i jak dla mnie grał płytko. Niskie tony nie miały w sobie głębi, a wysokie były aż za ostre. Ale to chyba również była wina kolumn.
Tego wzmacniacza Fine Arts obecnie chyba nie ma na aukcjach.
Jeśli jest taka możliwość chciałbym żeby wzmacniacz miał obsługę pilotem, ale aż tak bardzo mi na tym nie zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Matixs napisał:

Tego wzmacniacza Fine Arts obecnie chyba nie ma na aukcjach.

http://allegro.pl/grundig-fine-arts-v2-wzmacniacz-i6795031808.html#thumb/7

To starsza wersja  niż proponowana przez Angela, ale gra pewnie podobnie jak inne Grundigi z tej serii i Marantze PM z tego okresu. Cena z aukcji trochę za wysoka, ale można ponegocjować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Matixs napisał:

Jeśli mam być szczery to Grundig w ogóle nie odpowiada mi z wyglądu

Jeśli mam być szczery, to jego wygląd mi też się nie podoba ani o drobinę :) 

Skoro podobało Ci się granie z Denonem, to bierz tego z aukcji. Wydaje się być w porządku.

P.S. Widziałem też licytację, na której cena to ok. 200zł. Pomyśl, może warto poczekać i spróbować kupić trochę taniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Też ja widziałem. Licytacja kończy się w środę, a jeśli przekroczy cenę 600zł to znowu będę w punkcie wyjścia. Obydwa wydają się być okej. Jeden i drugi są trochę porysowane, ale dla mnie to nie jest aż taki problem.
Ceny tych Denonów z tego co widziałem są wyższe niż te 600zł, więc myślę że ten z licytacji pójdzie za więcej.
PS. Dostałem maila od sprzedającego że sprzeda go za 600zł z przesyłką. Więc którego teraz wybrać?

Edytowano przez Matixs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Fine Artsy, to fajne maszynki. Ale jeśli ktoś słucha oczami, to rzeczywiście lepiej sobie odpuścić. Stąd pewnie tak stosunkowo niskie ceny tych urządzeń. Choć i tak podskoczyły po tym jak zaczęliśmy je polecać na forum. Kilka osób stąd je ma i sobie chwali. Denonów z tego okresu nie lubię. Grają mocno, ale trochę za sucho, mają słabo nasyconą średnicę. PMA 560 gra szybko, dynamicznie, przejrzyście, jasno. PMA 1060 jest na pewno lepszy od PMA 860. Czy jednak nie będzie zbyt ofensywnie, męcząco z Dali?

Za to wzmacniacza NAD 3240 PE w takim razie nawet nie polecam, bo brzydki i bez pilota. A złoi skórę niejednemu za takie pieniądze (ok 400 zł). Chodzi o jakość dźwięku i swobodę grania. Choć rzeczywiście trzeba uważać z jakimi kolumnami się go łączy. Lepsze są szybsze, bardziej energetycznie grające.

@Audio Autonomy, V 2, to nie starszy model ale niższy z tej samej serii. Najniższy to V 1.  A cena za V 2 z linków faktycznie za wysoka. Za tyle i mnie j kupowało się V 3.

A.A., zapytam od razu. Jesteś grafikiem czy kimś takim? Bo podoba mi się prostota i symbolika Twojego awataru, nawiązującego zresztą do nicku. Czy też raczej wynikająca z niego.

 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...