Skocz do zawartości

Słuchawki dla gracza


Recommended Posts

Hey,
Jakiś czas temu zauważyłem w gierze Rainbow Six Siege, że dźwięki słyszę tylko, najprościej ujmując, dookoła siebie. Sęk w tym że w grach FPS dźwięk to podstawa, a w tej konkretnej strzelance strasznie przydałby się dźwięk nie tylko dookoła gracza, ale także nad i pod nim. Czy coś takiego jest wgl możliwe? Na początku myślałem, że 7.1 załatwi sprawę, ale wygląda na to że chyba jednak nie.

No i druga sprawa, powiązana z tą pierwszą. Aktualnie posiadam słuchawki Turtle Beach PX22. Przez jakiś czas działały świetnie, no ale wiadomo, po nieco ponad roku użytkowania coś się musiało z nimi stać, a właściwie po prostu się wysłużyły (dźwięk zrywa, chyba coś z kanałami, tak czy inaczej nie mam gwarancji - prezent, a facet w elektrycznym nie dał rady ich zrobić). Chciałem kupić sobie słuchawki i mikrofon. Za całość zapłacić powiedzmy ta górna bariera - 400 zł. Mikrofon wybrałem Reloop sPodcaster, co o nim sądzicie? Co do słuchawek, w aktualnych mam amplifier z pilotem, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem (zdjęcie niżej). Głównie chodzi mi tu o możliwość zmieniania głośności chatu i głównego dźwięku. Także fajnie by było to mieć w nowych słuchawkach, w ostateczności jak nie da rady to może być bez. No i karta dźwiękowa - integra, ale słyszałem, że dobra. Zapomniałem jak się nazywała, ale płyta główna to MSI Z170A Gaming M5. I ta funkcja którą opisałem w pierwszym temacie. Z góry dzięki ?

1zYGjm3l5fSSL25.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum audio :) , dlatego niekoniecznie tutaj znajdziesz ludzi znających się na sprzęcie do gier. 

Swoją droga ostatnio bardzo tanio ( 99 zł z dostawą ) można dostać słuchawki FUNC HS-260. Myślę ze możesz być zaskoczony tym co dostaniesz w tej kwocie.

Duże, wygodne, 2 pary padów w komplecie, z dobrym pozycjonowaniem i do słuchania muzyki również się nadadzą ( choć przydaje się wtedy często jakaś korekcja ). Mają długi kabel. Potencjometr głośności jest wbudowany w słuchawki. W komplecie jest już niezły mikrofon, ale odłączany i łatwo demontowalny.

Jeśli chodzi o możliwości słyszenia kierunków poza lewo i prawo to sporo zależy od wygenerowanego dźwięku w grze. Uszu masz dwoje i w normalnych warunkach słychać skąd docierają dźwięki. Warto aby same słuchawki były możliwie rozdzielcze.

Na płycie głównej masz najlepszy układ Realteka ALC-1150, jednak chyba bez wzmacniacza słuchawkowego. Dlatego potrzebujesz słuchawki o możliwie wysokiej skuteczności. Func HS-260 do takich należą.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PingWin_OS, co do pierwszej kwestii (w sumie i do drugiej też) to polecam Ci takowy set:

https://www.x-kom.pl/p/190028-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-headset-czarne.html

https://www.x-kom.pl/p/121439-karta-dzwiekowa-asus-xonar-dgx-pci-e.html

Rainbow kiedyś "liznąłem", w CS-a nie grałem... tłukę natomiast w BF-a - głównie 4ka, wgryzam się w 1-kę. Z powyższym setem pozycjonowanie jest bezbłędne w każdym kierunku. Wchodząc z "preshot-em" na słuch, przeważnie wychodzę zwycięsko, no chyba że przeciwnik też dobrze nasłuchuje B| wiadomo... Ponadto słuchawki są mega wygodne, a mikrofon w zupełności wystarcza do komunikacji z kumplami w teamie. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...