Skocz do zawartości

Miniwieża do 1000 zł


ZielonyBuszmen

Recommended Posts

Dzień dobry!

Poszukuję miniwieży w cenie do 1000 zł. Sprzęt do spokojnego odtwarzania muzyki w domu + okazjonalnie na jakiejś imprezce (więc fajnie, by miał jakąś niezłą moc) ;)

Muzyka będzie odtwarzana z płyt (CD-Audio, mp3), z pendraka oraz z telefonu

 

Co powiedzie o tym sprzęcie?

https://www.morele.net/wieza-panasonic-sc-akx200e-k-707459/

 

Edytowano przez ZielonyBuszmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozumiem już czego szukasz. Plastikowej wierzy która zagra głośno i tyle. Nie tędy droga. 

Zawsze mnie zastanawiało czy jest popyt na tego typu systemy. 

Jeśli ma to mieć co kolwiek wspólnego z odtwarzaniem muzyki to weź sobie stacyjkę od Yamahy pianocrafta lub denona i dokuo dwie kolumny. Które raz będą mocniejsze dwa prezentują znacznie wyższy poziom dźwięku.

W razie pytań pisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zawsze to ma znaczenie bez względu na kwotę. A czemu? Bo może pytający chce sprzęt do 10m2, a może do 40 m2 ? To, że osoba pytając napisała, że szuka mini-wieży nie oznacza, że ma mały metraż. W sumie to nic nie wiadomo. Więc uważam, że @Arko55 trafnie zauważył braki w pisaniu. Dość łatwo znaleźć informacje na temat jak konstruować pierwsze posty, do czego serdecznie zachęcam.

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się poddajecie. 1000zł to już kasa za ktorą można kupić używanego pianocrafta.

Ale żeby to miało sens to cokolwiek napisz o pomieszczeniu. 

Często jest tak, że świerzak nawet nie wie o co zapytać.

Buszmen możesz stąd wyjść zadowolony(bo nie wiesz co straciłeś) lub bardzo zadowolony wiedząc, że w najlepszy możliwy sposób zainwestowałeś 1000zł. W końcu to 1000zł. Ja za 1000zł mogę pojechać na 2 tyg wakacje po Polsce i będę z nich zadowolony. Więc nie bagatelizujmy kwot jakie ludzie chcą wydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak , a czy ktoś zapytał Buszmena, czy nie wyskrobie np jeszcze 500 zł, żeby cieszyć się zdecydowanie lepszym brzmieniem  niż w kwocie 1000 zł ? Może jest elastyczność w tym temacie ? Ja tego też nie wiem, bo mało co wiadomo,  więc czemu bagatelizować zadawanie pytań ? Może się okaże, że autor tematu nie wie dobrze na czym się skupić ? Czasami ludzie otrzymując odpowiedzi zmieniają swoje nastawienie, często nawet zwiększają budżet. Ale jak coś proponować, skoro nic nie wiadomo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Simson napisał:

Czasami ludzie otrzymując odpowiedzi zmieniają swoje nastawienie, często nawet zwiększają budżet. Ale jak coś proponować, skoro nic nie wiadomo ?

Simson - masz rację, no i to jest właśnie problem - bo  nawet nie wiadomo czy może być używany sprzęt zamiast nowego oraz jak ma być podłączony telefon (a może kablem a nie bezprzewodowo, a jeśli bezprzewodowo to po WiFi czy Bluetooth?).

A poza tym Pianocraftów jest sporo modeli i różne kolumny do nich. Więc jak zwykle - jak ktoś już coś pisze, to niech pisze konkretniej a nie półsłowkami albo jednym krótkim zdaniem.

ZielonyBuszmen - napisz porządnie co ma być w tym sprzęcie. Kilku Kolegów zadało pytania, a Ty jakoś nie odpowiadasz na nie... Panasonic z Twojego linku ma BT i USB - oraz podaną mocno przesadzoną moc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

No wiec pytanie do autora wątku.

czy jesteś w stanie dodać minimum 500 zł.

i jeżeli tak to opisz gdzie to będzie grało.

Simson ma rację....

 

edytka:

nie wiem dlaczego forum czasem nie przyjmuje z tabletu postów za pierwszym razem.

Mam pianocrafta 840/640 ze złączem usb izlaczem dla starych iPhonów 

Bardzo średnie toto jest. Podłączone do innych kolumn tż brzmi średnio (RLS elara II i oberon II)

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak,

tak przy okazji (zanim Buszmen napisze odpowiedzi na nasze pytania), to jakie masz kable głośnikowe w Yamie? Bo opinie o standardowych są ... (mało pochlebne), a zazwyczaj jest to pierwsza rzecz do wymiany gdy ktoś chce poprawić brzmienie PC. No i co Ci się najbardziej nie podoba w brzmieniu (to tak dla przyszłych czytelników tego wątku)?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable dostała całkiem porządne ale nazwy ne podam ( bo nie pamietam) Miedziane ofc. Tak czy inaczej bedą do wymiany bo maja być białe....

Yamaha jest dość dynamiczna ale brakuje jej czegoś czego nie umiem nazwać. To nie jest suche granie, choć takie określenie byłoby najłatwiej wystawić... No po prostu słucha się bez zaangażowania. Do muzyki w tle może być. Brak ciepełka na średnicy. Granie w lekkie U.

Pomijam brak masy dźwięku, wypełnienia. Bo z takich kolumienek nie ma co oczekiwać takich atrakcji.

Gorzej że wzmacniaczy nie jest w stanie występować innych porządnych kolumn.

Ja brałem ta jamaszkę bo ciuchutenko grała najlepiej

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziękuję za liczne odpowiedzi! :)

 

A więc:

 - pomieszczenie do odsłuchu jest trochę większe, tzn będzie to salon, czyli tak 30 metrów kwadratowych

 - jeżeli rzeczywiście jest warto dołożyć te 500 zł i mieć coś znacznie lepszego na lata, to jestem za

 - telefon będzie podłączany pewnie za pomocą Bluetooth. A tak z ciekawości -> jak przesyłać dźwięk przez WiFi? I czy przez Bluetooth mogę podłączyć lapka i przesyłać z niego dźwięk?

- możliwość podłączenia lapka / kompa / telefonu poprzez kabel

 - Odtwarzanie płyt CD Audio i MP3 z pendraków

 - Wbudowane radio FM, (chyba że i w tej cenie jest możliwość wbudowanego radia internetowego, ale na radio internetowe się nie napalam)

 

Edytowano przez ZielonyBuszmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, malutka miniusiawieżyczka do imprez w 30m2. Trzeba było tak od razu ;)

W 30m2 to podłogówki i wcale nie małe. Podstawkowce raczej odpadają.

Miniwieża będzie Ci się w takim metrażu ''darła''.

Ja tu widzę amplituner stereo ale chyba takiego nie ma do 1kzl i do tego jeszcze kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jak @audiowit napisał. Do 30 m2 niestety mini wieża się nie nadaje, kolumny podstawkowe także będą za małe. Żeby się cieszyć dźwiękiem w takim pomieszczeniu + tyle "gadżetów"  połączeniowych  kwota 1500 zł może nie wystarczyć. Może warto dozbierać i wówczas się zorientować w rynku? Myślę, że w rynku wtórnym coś w kwocie ok 2500 zł godnego uwagi znaleźć można. Jest kilka wątków o stereo w granicy 2000zł - 2500 zł, może warto trochę poszukać i poczytać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz z 1000 dolozyles do 1500 a tu trzeba 2000 dac :)

Pomieszczenie spore. Na mini wieży posłuchasz, ale głębi i imprezy to nie będzie.

Yamaha ax500, Denon pma560, do tego misssion m34, tannoy f4 

Jako źródło odbiornik bt Philipsa za 200 zł. Podlaczysz go zarówno z kompem jak i telefonem. Duża szansa że będzie to grało lepiej niż kabel. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZielonyBuszmen napisał:

 - telefon będzie podłączany pewnie za pomocą Bluetooth. A tak z ciekawości -> jak przesyłać dźwięk przez WiFi? I czy przez Bluetooth mogę podłączyć lapka i przesyłać z niego dźwięk?

- możliwość podłączenia lapka / kompa / telefonu poprzez kabel

Z mojego doświadczenia, napiszę Ci: Telefon pełnił funkcję pilota do TV z internetem. Na telefonie wyszukiwałem to czego chciałem posłuchać. "Szło" to ze smartfona do TV po Wi-Fi jakość tego była fatalna... Dużo lepsza jakość przez wyszukiwanie muzyki bezpośrednio w TV lub kabelkiem z komputera. Oczywiście wszystko "obrabiał" Dac.

Połączenie w moim zestawie to: TV - Dac - wzmacniacz, Komputer - Dac - wzmacniacz, ale ogólnie najwięcej słucham płyt CD i tu jakość dźwięku (stosunek jakość/cena) zdecydowanie najlepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ZielonyBuszmen napisał:

1 - telefon będzie podłączany pewnie za pomocą Bluetooth. A tak z ciekawości -> jak przesyłać dźwięk przez WiFi? I czy przez Bluetooth mogę podłączyć lapka i przesyłać z niego dźwięk?

2- możliwość podłączenia lapka / kompa / telefonu poprzez kabel

 3- Odtwarzanie płyt CD Audio i MP3 z pendraków

 

 

Ad1.

BTH to kiepska jakość, owszem wystarczy jak robisz głośną imprezę, wtedy raczej nikt z imprezowiczy nie usłyszy że jest coś nie tak. Po BTH możesz przesłać muzykę z smartfona, lub kompa (jeśli ma bth).

Co do dźwięku z wifi to zależy co masz na myśli, czy np. radio internetowe-tysiące stacji tematycznych, wtedy "wieża " musi mieć wbudowany Vtuner i opcję internetu kablowego, lub po wifi. Kolejna opcja słuchania własnej muzyki po wi-fi to domowy serwer np. synology skonfigurowany z  domowym "ruterem wifi", oczywiście wieża też musi mieć opcję wifi, dobrze jak "firma wieży" przygotowała też aplikację na smatfona do podglądu ,wyszukiwania i obsługi tejże( podgląd jest raczej konieczny, bo wciskanie np 129, czy 300 razy "guzika next" na obudowie urządzenia by dojść do albumu na literę  z końca alfabetu jest upierdliwy ). Jednak budżet sporo za mały na taką sieć i muzyczny magazyn, dobry jak ktoś ma tysiące albumów we flack, filmy i musi mieć parę terabajtów miejsca. Są też jakieś programy gdzie to komputer i jego hdd może być widoczny jako swego rodzaju serwer dla rutera i odbiornika muzycznego(wieży) z wifi. Mając wifi i usb dla przenośnych pamięci, to bth jest praktycznie zupełnie niepotrzebny.

Ad2.

Mini wieża powinna mieć dodatkowe( minimum 2)  wejścia audio (IN) typu RCA, dobrze jak jest też wejście coaxial i optyczne, jednak im tańsza tym jest z tym gorzej.  Niestety  wyjścia audio z laptoka, czy smartfona to wyjścia typowo słuchawkowe (niestety).

Ad3.

Pomijając klasyczne krążki CD, to  opcja usb z odczytem pendrive ( lub dysku hdd)  jest często standardem i najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza w świetle punktów  1 i 2 . Jest najlepszą opcją z punktu widzenia twego budżetu, bo realnie dostępną. Także najlepsza pod kątem jakości jeśli porównać ją z BTH, czy telefonem po kablu mini jack.

Mini wieża tu się nie sprawdzi, pod żadnym względem, koledzy już to pisali. Jakieś midi wieże (Denon 109, Pioneer P1 , Yamahy pianocraft ) z dobrymi kolumnami owszem, ale musiałbyś zrezygnować z dodatków typu wifi, bth, usb już będzie. Opcją najbardziej zbliżona to twych wymagań będzie ( choć nie wszystkie opcje)Onkyo tx8130, tx 8150, Yamaha rn 500, plus kolumny podłogowe(używane), zdarzają się choć rzadko, takowe modele na aukcjach. O różnicach jakości tychże do "mini wież"(np tego Panasonica, raczej nie ma co pisać, bo porównanie jest równie bezsensowne jak porównanie w miarę dobrego auta do rikszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedzi. Tylko że jak pobieżnie spojrzałem, to te amplitunery kosztują około 1500 zł, nie chcę dokładać już więcej hajsu, gdy 1500 zł to taki max.

Docelowo chciałem zmieścić się w budżecie 1500 zł ze wszystkim, włączając w to amplituner + 2 głośniki + kable + przesyłka. Nie ukrywam, że najlepszą opcją byłoby to, gdyby wszystkie podzespoły polecanego zestawu były łatwe do kupienia. Nie chcę siedzieć na aukcjach i wypatrywać okazji na używany sprzęt.

Liczę na was Panowie, że dacie radę i że jednak idzie coś ciekawego wyrwać w tym budżecie :)

Tych imprez nie będzie za wiele. Wieża ma służyć jeszcze do zwykłego słuchania muzyki (prawdopodobnie przeważnie będzie do tego służyć).

Edytowano przez ZielonyBuszmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak bardzo chcesz mieć coś z wi-fi, to możesz dokupić takie urządzenie jak google chromecast. Wtedy - wzmacniacz, kolumny i kable zmieszczą się w zakładanym budżecie. Googla można kupić za około 100zł. Dac - by się też przydał, ale może posłuchaj sobie na razie bez, a później dokupisz jak się osłuchasz z dźwiękiem. Bo może być też tak, że coś w Twoim zestawie dźwiękowo nie będzie Ci pasować. Wtedy można to ewentualnie daciem skorygować. Albo wymiana któregoś z elementów - kolumn głośnikowych lub wzmacniacza. Dźwięk też możesz "doszlifować" kablami, ale to najlepiej po osłuchaniu, za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...